چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e212

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e212

شادی روح شهید عزیز
عباس صادقی رونیزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:عباس صادقي رونيزي

نام پدر:ابوالحسن

تاريخ تولد:40/00/00

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:ارتش

يگان:ل 28سنندج

عمليات:والفجر 4

مدت حضور:695 روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:راننده تانك

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/08/3

مکان شهادت:مريوان

نحوه ي شهادت:برخورد بامين

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز عباس صادقي

 

    «وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

   گمان مبريد آنان كه در راه خدا كشته مي شوند   مرده‌اند بلكه زنده‌اند و در نزد خدا روزي داده مي شوند.

    شهادت تزريق خون است به پيكر بي رمق جامعه تا جان گيرد و زنده بماند. ما وارثان خط سرخ هابيليم، امانت خدا بر دوش و شمشير حسين بر دست. قابيليان همه وقت و همه جاي زمين را، با خون خويش از بين مي بريم و ثابت مي كنيم كه بايد فرشتگان بر انسان سجده كنند. راه ما، راه ابراهيم بت شكن؛ حاضر به دادن هر گونه قرباني، با تبر مبارزه بت‌هاي كفر و شرك و نفاق را از خانه‌ي توحيد و پروانه وار مشعل هدايت انسان را طواف مي كنيم. به پيام «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» حسين زمان بت شكن دوران لبيك گفته و در جبهه‌ها افتخار سربازي را كسب مي نماييم و به استكبار جهاني به سركردگي آمريكا ثابت مي كنيم كه هيچ غلطي نمي توانند بكنند.

اينجانب عباس صادقي رونيزي فرزند ابوالحسن، اكنون كه توفيق شركت در حمله‌ي والفجر 4 ، مرحله‌ي دوم را يافته‌‌ام با صميم قلب خدا را شكر مي كنم كه ايشان مرا مورد لطف خويش قرار داده و با تلاش براي از بين بردن دشمن صهيونيستي تا آخرين قطره‌ي خون خود مبارزه خواهم كرد و هرگز تسليم دشمن نخواهم شد يا پيروزي يا شهادت، كه شهادت نيز پيروزي بزرگ و سعادتي عظيم است، در راه خدا آرزوي من است.

 شهادت را شكست مپنداريد كه پيروزي الهي است و مرگ مپنداريد كه عين حيات و زندگي است. اگر توفيق شهادت نصيب اينجانب شده از همه‌ي بستگان مي خواهم خدا را شكر گويند و شكيبايي و صبر را پيشه كنند كه طريق صالحان است.

مادرم: اگر چه شهادت من برايت گران است و باري سنگين را بر دوش خود حس مي كنيد فاطمه وار صبور باش و دعا كن تا با شهداي كربلا، عباس و علي اكبر محشورشوم.

خواهرانم: از شما مي خواهم زينب وار مادرم و برادرم و ديگران را دلداري دهيد، يگانه برادرم حسين، گرچه مرا كه تنها برادرت هستم در راه خدا از دست مي دهيد اما صبور باش و پيام خون مرا ابلاغ كن. خواهرزاده، تقوا و صبوري پيشه كن كه پاداشي بس عظيم دارد.

 در پايان از همه‌ي بستگان، دوستان، آشنايان، همكلاسي‌ها و همشهريان رونيزي حلال بودي طلبيده و همه را به خداي بزرگ مي سپارم و طول عمر امام خميني و پيروزي نهايي رزمندگان اسلام را از خداوند متعال خواهانم و اميدوارم جوانان مسلمان ايران درجنگ اسلام عليه كفر صدامي هرچه بيشتر شركت كنند. تا پيروزي نهايي امام را دعا كنيد. «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

                                                                                         و السلام

 گروهبان دوم عباس صادقي رونيزي  3/8/62

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عباس صادقي رونيزي

نام پدر: ابوالحسن               محل و تاريخ تولد: رونيز 1340

سن: 22 سال                       تحصيلات: ديپلم

شغل: نظامي                        وضعيت تأهل: متأهل         

ارگان اعزام كننده: ارتش      تاريخ اولين اعزام: 8/9/60                 

حضور در جبهه: 695 روز    مسؤوليت: راننده تانك     

تاريخ شهادت: 3/8/62          محل دفن: رونيز

در عرصه‌ي عشق، علم بر دوشان بسياري عباس وار و تشنه لب راهي كربلا شدند؛ گرچه در بين راه ماندند، اما دست به دست عباس(ع) سپردند و به بحر عشق شدند …

در خانواده‌اي كه روح اسلام در آن جاري بود، كودكي ديده گشود كه از روي محبّت به اهل بيت(ع)، نامش را به نام «عباس» آراستند. زمان گذشت و آرام آرام بزرگ شد و عطوفت و مهرباني در وجود خدايي‌اش جلوه‌گر گرديد. رفتارش با همه نيك بود و در عرصه‌ي زندگي پركار و پرتلاش؛ حتي زماني كه پدرش از دنيا رفت و خانه از گرماي وجودش تهي گشت، او پيشوانه‌ي خوبي براي خانواده شد و در همه حال با آنها همراهي نمود. پس از آن «عباس» به استخدام ارتش درآمد تا در آن پست به دفاع از كيان مملكت اسلامي بپردازد. وي به برقراري عدالت در جامعه و پياده نمودن قوانين تأكيد داشت.

در همان اوايل جنگ در سال 1359، پس از كسب مهارتهاي آموزشي راهي جبهه گرديد و دل به صفاي سرزمين خون و حماسه سپرد. دوستانش چنين مي‌گويند: «او فردي وارسته بود و بايد او را در مراسم دعا مي‌ديدي كه چگونه به درگاه خداوند مي‌ناليد و درد دل مي‌كرد.» وي كه دير زماني بود جهاد اكبر را آغاز كرده بود و هويو هوس را در دل به بند كشيده بود، اين بار در «عمليات والفجر4» جهت خنثي كردن مين وارد ميدان مي شود و هنگامي كه در آن وعده‌گاه قدم مي‌نهد، ميني عمل كرده و تركش آن، چشم سرش را جلايي آسماني مي‌بخشد و او سبكبال بر بال فرشتگان مي‌نشيند و به ديار سبز دوست سفر مي‌كند.

«عباس» در خوننامه‌اش چنين مي‌نويسد: « با تلاش براي از بين بردن دشمن صهيونيستي تا آخرين قطره خون مبارزه خواهم كرد و هرگز تسليم دشمن نخواهم شد يا پيروزي يا شهادت، كه شهادت نيز پيروزي بزرگ و سعادتي عظيم است كه آرزوي من   است »

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان