چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e211

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e211

شادی روح شهید عزیز
عبدالله صادقی
صلوات

نام و نام خانوادگي:عبدالله صادقي

نام پدر:امرالله

تاريخ تولد:38/08/18

سن:27

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:848 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:فرمانده گروهان

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:65/12/29

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركس به سروسينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز عبدالله صادقي

        به نام الله …….. و به ياد الله ….. و براي الله.

 از نيايش و سـوز و گدازهاي عاشقانه و عارفانه رزمندگان اسلام.

  به نام آن خدايي كه نام او راحت روح است و پيغام او مفتاح فتوح و ذكر او مرهم دل مجروح و مهر او  دريا نشينان را كشتي نوح است. خدايا، بار الها، پروردگارا و معبودا، معشوقا و مولايم، من ضعيف و ناتوان، كه تحمّل درد از دست دادن پاهايم را ندارم چگـونه تحمّل عذاب تو را مي توانم داشته باشم، خدايا مرا ببخش و از گناهان من درگذر، تو كريم و رحيم هستي. خدايا با تو پيمان بسته‌ايم كه تا پايان راه برويم و بر پيمان خويش همچنان استوار مانده‌ايم.

 خدايا هياهوي بهشت را مي شنوم، چه غوغايي، حسين(ع) به پيشواز يارانش آمده چه صحنه‌اي، فرشتگان ندا در دادند به همرزمان ابراهيم، همراهان موسي، همدستان عيسي، هم كيشان محمد(ص) ، همسنگران علي(ع)، همفكران حسين(ع) و همگامان خميني؛ از سنگر كربلا آمده‌اند، چه شكوهي، خدايا به محمد(ص) بگو كه پيروانش حماسه آفريدند، به علي(ع) بگو كه شيعيانش قيامت به پا كردند و به حسين(ع) بگو كه خونش در رگ‌ها همچنان مي جوشد، بگو از آن خون‌ها سروها روييد، ظالمان، سروها را بريدند، اما باز سروها روييدند.

خدايا مي داني كه چه مي كشيم، مي پنداري، كه چون شمع ذوب مي شويم، خود مي داني كه ما از مردن نمي هراسيم، از يك سو بايد بمانيم، تا شهيد آينده شويم و از ديگر سو بايد شهيد شويم تا آينده بماند، هم امروز بايد شهيد شويم تا فردا بماند و هم بايد بمانيم تا فردا شهيد نشود، عجب دردي است چه مي شد امروز شهيد مي شديم و فردا زنده مي شديـم تا دوباره شهيد شويم؛ آري همه‌ي ياران سوي مرگ رفتند در حالي كه نگـران فردا بودند.

 من با امامم، رهبرم، مرجعم، خميني كبير ميثاق بسته‌ام و به او وفا دارم زيرا كه او به اسلام و قرآن وفادار است و اگر چندين بار مرا بكشند و زنده‌ام كنند دست از او نخواهم كشيد.

 بارالها من ضعيف وناتوان دوست دارم كه دشمن پيكرم را قطعه قطعه نمايد، چشم‌هايم را از حدقه درآورد و دست و پاهايم و سرم را در كمال فشار و آزار دشمنان بكشم، ببينند كه گر چه چشم‌ها، پاها، قلب،  سينه و سرم را از من گرفته‌اند، اما يك چيز را از من نتوانسته‌اند بگيرند و آن ايمان و هدفم است كـه عشـق به الله و معشـوقم و به مطلق جهان هستي و عشـق به شهادت و امام و اسلام است.

 از همه‌ي اقوام و خويشان، دوستان و همسايگان عاجزانه تقاضا مي كنم كه اين بنده‌ي حقير را مورد عفو و بخشش قرار دهند و از خداوند برايم طلب مغفرت نماييد.

خدايا جندالله را كه با سوگند به ثارالله در لشكر روح الله براي شكست عدوالله و استقرار حزب الله زمينه ساز حكومت جهاني بقيه‌الله است حمايت كن.

 در پايان تنها خواهشم از همه‌ي هموطنان عزيز اين است كه پايگاه‌هاي بسيج را تقويت كنند به ائمه(ع) توسّل جويند و به قرآن بيشتر الفت گيرند، دعا به جان امام فراموش نشود.

به اميد پيروزي نهايي و زيارت كربلاي حسين(ع).

  والسلام، منطقه‌ي عملياتي كربلاي 5 شلمچه

الحقير عبدالله صادقي، شنبه 28/10/65

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عبداللّه صادقي

نام پدر: امراللّه                     محل و تاريخ تولد: رونيزعليا 1338

سن: 27 سال                        تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: پاسدار                        وضعيت تأهل: متأهل، سه فرزند

حضور در جبهه: 848 روز    تاريخ اولين اعزام: 30/4/62

دفعات اعزام: سه بار              مسؤوليت: فرمانده‌ي گروهان

تاريخ شهادت: 29/12/65       محل دفن: رونيزعليا

چه زيباست نام «عبدالله»، بنده‌ي صالح خدا؛ كسي كه خودش زودتر از ديگران معنا و مفهوم اسمش را با تمام وجود درك كرد. هماني كه فقط به يك هدف مي‌انديشيد و آن هم، عشق به الله و شهادت بود.

«عبدالله» در درياي پرتلاطم دلش به دنبال گمشده‌اي بود كه مي‌گشت تا درون دشت دلش جايي كه پر از ياس‌ها و ميخك‌هاي سفيد است پيش رود تا گمشده‌اش را بيابد. براي او كه يك بسيجي و پاسدار بود، همسر و همسايه، پدر و مادر فرقي نمي‌كرد و هر جا مشكلي پيش مي‌آمد با اخلاص و با تمام وجود، گوشه‌اي از كار را به دست مي‌گرفت تا خدمتي به هم نوع خود كرده باشد. روستا هم از او خاطرات زيادي دارد. او صادقانه اهل تلاش بود چه زماني كه  مسؤول سپاه رونيز بود و چه هنگامي كه مسؤول گزينش بسيج، عاشقانه كوشيد و از ارزشهاي اسلام و قرآن پاسداري كرد.

 

هنوز در جبهه‌هاي شلمچه، طنين گامهاي استوارش و فرياد يا علي(ع) و يا زهراي(س) او پيچيده است. آن روز كه سبكباران عاشق او را به فرماندهي برگزيدند فقط به مولاي متقيان اقتدا كرد و از او كمك طلبيد. جبهه برايش مأمن باصفايي بود. در آنجا ميان گلوله‌ها دلش آرامش بيشتري مي‌يافت، زيرا زماني كه تركش به دستش اصابت كرد، باز هم نتوانست در خانه بماند و خاكريزها را بر رختخواب ترجيح داد و دوباره راهي جبهه شد. خودش در اوايل انقلاب خواب ديده بود كه شهيد مي‌شود. شهادت را با تمام وجود درك كرده بود و همين باعث شده بود كه هر بار، مي‌خواست به جبهه برود با روحيه‌اي شاد و چهره‌اي بشّاش‌تر از قبل پا به ديار عشق بگذارد و به استقبال شهادت برود. سرانجام او كه عاشق پرواز بود در آسمان بي‌انتهاي عشق الهي محو گشت و در «عمليات كربلاي 5» به ديدار معشوق شتافت.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان