چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e210

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e210

شادی روح شهید عزیز
عباس صادقی
صلوات

نام و نام خانوادگي:عباس صادقي

نام پدر:علي اكبر

تاريخ تولد:31/01/3

سن:31

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز – رونيز سفلي

عضويت:ارتش

يگان:ت 55 هوابرد

عمليات:والفجر

مدت حضور:***** روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:ششم ابتدايي قديم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/01/23

مکان شهادت:جنوب

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عباس صادقي

     نام پدر: علي اكبر             محل و تاريخ تولد: رونيزسفلي 1331

سن: 31 سال                     تحصيلات: ششم قديم

     شغل: نظامي                     وضعيت تأهل: متأهل، دو فرزند

    ارگان اعزام كننده: ارتش    تاريخ شهادت: 23/1/62

محل دفن: رونيز                 مجروحيت: از ناحيه پا

يك جهان شور و نوا در دل داشت؛ آزادمردي كه از سراب زندگاني دور شد و راهي چشمه‌هاي نور گرديد ارادت خالصانه‌ي خانواده به عباس بن علي(ع) باعث مي‌گردد كه اين نور ديده را «عباس» بنامند و او را با شور حسيني بزرگ كنند. ايام خوش كودكي او در كنار چمنزارهاي روستا سپري شد و سپس همپاي بچه‌هاي روستا قدم به مدرسه نهاد. وي تحصيلات خود را تا مقطع ابتدايي ادامه داد و آن گاه براي كمك به اقتصاد خانواده به كار مشغول گرديد. دل مهربان «عباس »كه هماره غمگين از رخ زرد بينوايان بود، باعث گرديد كه در كمك به فقرا پيشقدم باشد و آنها را ياري دهد. اخلاق حسنه و متانت او بيش از هر چيزي خودنمايي مي‌كرد. خنده‌ي دل‌انگيزش، شادي‌بخش دل دوستان مي‌شد. هميشه به ياد خدا بود و در عبادت بنده‌اي متواضع و خاشع. در به جا آوردن صله‌ي رحم كوتاهي نمي‌كرد و تا حدّ توان به ديدار اقوام و خويشان مي‌رفت.

هنگامي كه وي جواني برازنده گشت به خدمت سربازي اعزام شد و پس از پايان خدمت، به استخدام ارتش درآمد. او سپس با دختري پاك پيوند ازدواج بست و زندگي جديد خود را آغاز نمود …

در آن روز كه كتاب عاشقي لبريز از واژه‌هاي هجرت و پرواز بود و ايران اسلامي مظلومانه در آتش خصم مي‌سوخت، از ديار خود هجرت كرد تا عاشقي را معنايي جاودانه بخشد و به جنگ دشمني رود كه هدفش براندازي حكومت اسلامي و اشغال سرزمين پاك دليران بود. علاقه‌ي زياد وي به حضرت امام باعث شد كه فرمان او را به جان دل بپذيرد و رو به سوي جبهه‌هاي جنگ كند. او يك بار هم در جبهه از ناحيه‌ي پا زخمي گرديد و چند روزي در بيمارستان بستري گشت كه پس از بهبودي مجدداً به جبهه بازگشت.

آخرين ديدار وي با جبهه در منطقه‌ي «فكّه» بود كه در قسمت تداركات به رزمندگان اسلام عاشقانه خدمت نمود و او كه خود مخموري خسته دل بود در «عمليات والفجر 1» در لحظه‌ي خونين وصل، از دست ساقي جام پياپي گرفت و سرمست از مي وصال گرديد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان