چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e21

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e21

شادی روح شهید عزیز
علیرضا اسماعیلی
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي رضا اسماعيلي

نام پدر:كهزاد

تاريخ تولد:42/07/01

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:خيبر

مدت حضور:242 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:تک تيرانداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:62/12/3

مکان شهادت:جفير

نحوه ي شهادت:اصابت گلوله

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز عليرضا اسماعيلي

       اِلهي قَلبْي مَحْجوب وَ نَفْسي مَعْيوبْ وَ عَقلي مَغْلوب وَ هَوايْي غالِب وَ طاعَتْي قَليلْ وَ مَعصيَتي كثير و لساني مقرو بالذنوب فَكيف حيلتي يا سَتارالعيوب و يا علام الغيوب و يا كاشف الكروب اغفر ذنوبي كلها بحرمه محمّد و آل محمّد يا غفار و يا غفار و يا غفار و برحمتك يا ارحم الراحمين.

 خدايا گناهكارم، معصيت كارم، گناهانم زياد شده به طوري‌كه قلبم از اين گناهان سياه شده، پس مهربان‌ترين مهربانان از تو درخواست مي كنم گناهانم را ببخشي. بيامرز گناهاني كه مانع اجابت دعا مي شود، بيامرز گناهاني كه مانع شهادتم مي شود. بيامرز گناهاني كه اميد را قطع و پرده‌ي عصمت را.

«السلام عليك يا اباعبدالله». با سلام و درود فراوان بر تو اي سرور شهيدان و سلام بر حضرت مهدي(عج)‑ونايب بر حقّش حضـرت امام خـميني و سـلام بر تـمام شهدا از حضرت آدم تا حضرت خاتم و از خاتم تا شهداي كربلا، از شهداي كربلا تا شهداي اين جنگ، وصيت‌نامه‌ي خود را آغاز مي كنم.

اين بنده‌ي ذليل بر حكم وظيفه‌ي اسلامي كه هميشه بايد وصيت خود را آماده نمود، وصيتم كه هر چند وصيت آنچناني كه انتظار مي رود ندارم كه بر روي كاغذ مي آورم اميد است مورد توجه و رضاي خدا قرار گيرد.

 ان شاءاللّه. خدايا، نمي دانم با تو چطور سخن بگويم كه شهادت چه شيرين است، شهادت يعني زندگي جاويد، شهادت اوج تكامل انسان است. به خاطر وظيفه‌ي خطيري كه بر عهده‌ي حقير بود كه بايد از اين انقلاب اسلامي تا حدّ جان دفاع كرد به طور آزاد و داوطلبانه به اين مكان مقدّس آمده‌ام و به قول امام عزيز اگر در اين راه كشته يا بكشيم پيروزي با ماست.

پس من از شما مي خواهم كه خط امام را كه براي خود الگو دانستيد حالا دنباله‌رو آن باشيد در اين راه كه راه خداست تا سر حدّ جان از آن دفاع و پشتيبان ولايت فقيه و روحانيت مبارز و در خط امام باشيد و هيچ وقت دشمنان اسلام به خصوص آمريكا، شوروي، اسراييل و توطئه‌هاي آن‌‌ها را فراموش نكنيد كه آن‌ها پيوسته در فكر توطئه‌ي جديد هستند و اميد است كه با ياري خدا جلوي اين  توطئه‌ها بايستيد كه پيروزي با شماست.

و چند جمله‌اي با خانواده‌ي محترم دارم چند كلمه‌اي با پدر مهربانم، پدر جان ضمن سلام، اميدوارم سالم باشي مي دانم كه برايت فرزندآنچناني نبودم خيلي تو را اذيّت دادم، از من خيلي خطا سرزد كه شما به بزرگواري خودتان مرا بخشيد]يد[  و حالا هم از تو مي خواهم كه مرا ببخشي، خداوند به تو اجـر فراوان عنايت كـند و از خواهـران و برادرم مي خواهـم اگـر چنانچه حقّ برادري ادا نكردم مرا حلال كنند خداوند به شما اجر فراوان عنايت و به شما توفيق اطاعت بيشتر عطا فرمايد           ان شاالله.

و در پايان از خانواده‌ي محترم مي خواهم كه برايم هيچ ناراحت نشوند اگر خدا بخواهد مرا در راهش شهيد گرداند اگر چنانچه جنازه‌ام به دستتان نرسيد اصلاً ناراحت نباشيد، زيرا جنازه مطرح نيست بلكه هدف مطرح مي باشد و ادامه دادن اين هدف و اگر جنازه‌ام رسـيد نبايد ناراحت شد زيرا شما نيستي كه شهيد دادي شما نيستي كه عزيز دادي بلكه زينب(س) نيز عزيزاني داد براي خدا و شما هم مثل زينب(س) باشيد و برايم تشريفات نگيريد و گريه نكنيد زيرا از گريه كردن شما دشمن خوشحال مي شود و از هر كس كه اين وصيت را مي خواند مي خواهم كه براي خدا ]هم[ كه شده كارها و اعمالتان طوري باشد كه مورد رضاي خدا قرار گيرد و هميشه به ياد خدا و براي خدا و در راه خدا كار كنيد و هر چند جان و مالتان در اين راه از دست بدهيد.

 

خدايا،خدايا،تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار  

                                                                                     والسلام   

جبهه‌ي جنوب عليرضا اسماعيلي 2/12/62

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عليرضا اسماعيلي

نام پدر: كهزاد                    محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 20 سال                      تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: پاسدار                      وضعيت تأهل: مجرّد         

ارگان اعزام كننده: سپاه     تاريخ اولين اعزام: 18/6/60                

دفعات اعزام: سه بار           حضور در جبهه: 242 روز

تاريخ شهادت: 3/12/62      محل دفن: ايج

از كدامين وادي عشقند؟ آنها كه با دوبال نور، عزم كوي يار كردند و تا آبي آسمان پر كشيدند؛ آنهايي كه چون او بيقرار پرواز بودند …

«عليرضا» چون تولد يافت خانه در شادي فرو رفت و نگاه معصومش جاني تازه به اطرافيان بخشيد. اما چهره‌ي پر طراوت و زيباي او، خيلي زود به زردي گراييد چرا كه برف سنگين جدايي بر بام خانه‌شان نشست و مادر، چشم از جهان فرو بست و خانه را از محبّت خويش تهي ساخت. گرچه مادر را از دست داد اما دل به خدا بست و با اميد به او به استقبال آينده رفت و خود تكيه‌گاهي شد براي دستهاي خسته‌ي پدر.

بسيار مؤدب و متين بود و مقيّد به امور ديني. در اوج‌گيري انقلاب اسلامي، چون ديگر مردم براي خشكانيدن ريشه‌هاي ظلم به پا خاست و با مشت‌هاي گره كرده عليه ظلم شعار سر داد تا بالاخره مشتها بر ديوارهاي سخت سرب اثر كرد و انقلاب به پيروزي رسيد.

«عليرضا» بسيجي بود و بيشتر اوقات خود را در بسيج سپري   مي‌نمود. در انتخاب دوست بسيار دقت داشت و فقط با آنهايي كه مقيّد به امور مذهبي بودند باب دوستي مي‌گشود. در خط رهبري بود و
گوش به فرمان او، و چون نداي دل‌انگيزش را جهت دفاع از انقلاب شنيد، مست و شوريده سر، آماده‌ي دفاع شد. موضوع رفتن را با پدر در ميان گذاشت ولي ممانع رفتنش شد، اما او كه جانش با محبوب پيوندي عميق داشت و پيمان روز الست را فراموش نكرده بود، با رفتاري زيركانه پدر را متوجه عشق خود كرد و رضايت او را جلب نمود تا خود را به قافله‌ي عاشقان برساند. آن گاه كه لباس پاسداري بر قامتش مزيّن شد براي پاسداري از ارزشهايي كه گران به دست آمده بود، سينه چاك كرد و مستانه تا دل دشمن يورش برد تا بالاخره در «عمليات خيبر» سر بر زانوي يار نهاد و آسوده و آرام چشم بر هم.

 

 

شعر شهدایی

پرواز نموده روح اسماعيلي

آن شيرکه زد به دشمن دين سيلی

از نای لبش نوای لا می آيد

حقا که به خون طپيده چون هابيلی

شهيدعليرضااسماعيلی

آثار

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان