چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e206

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e206

شادی روح شهید عزیز
اصغر صادقی
صلوات

نام و نام خانوادگي:اصغر صادقي

نام پدر:مصطفي

تاريخ تولد:48/00/00

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:225 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:67/01/1

مکان شهادت:غرب

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز اصغر صادقي

  اي اهل ايمان هنگام جنگ سلاح برگيريد و دسته دسته يا يك به يك متّحد براي جهاد بيرون رويد.                                                         (قرآن كريم )

  اي گرويدگـان به دين اسلام شما مانند آنان كه راه كـفر و نفاق پيمـودند نباشيد كه گفتند اگر برادر و خويشان ما براي جنگ نمي رفتند، دچار مرگ نمي شدند. اين آرزوهاي باطل را خداوند حسرت دل‌هاي آنان خواهدكرد و خداست كه حيات مي بخشد و مي ميراند و به هرچه كنيد آگاه است.                            ( قرآن كريم )

با سلام و درود فراوان به امام عصر(عج) و نايب برحقّش و رزمندگان اسلام و با سلام به تك تك خانواده‌هاي شهدا كه از جان و مال خود گذشتند و براي جهاد در راه خـدا و نبي اكـرم(ص) رفتند و مشتاقانه به مقـام معـنويـت رسيدند.

 اي پدر عزيـز، تو را وصيت و سفارش مي كنم به تقوي و ترس از خدا و چنگ زدن به ريسمان او، اي برادران و اي پدران، منزلگاه و آرامگاه خودتان را درست كنيد و آخرتتان را به اين دنيا نفروشيد كه علي(ع) فرمود: اين دنيا آن‌قدر بي ارزش است كه ارزش آن از آب بيني حيواني هم كمتر است.

اي جوانان عزيز، نكند خداي نخواسته در رختخواب ذلّت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد، مبادا در غفلت بميريد كه علي(ع) در محراب عبادت شهيد شد، مبادا در حالت بي‌تفاوتي بميريد كه علي اكبر حسين(ع) در راه حسين و با هدف شهيد شد.

اي مادرم و اي مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي توانيد جواب حضرت زينب(س) را بدهيد كه تحمّل 72 شهيد كرد.

اي پدر و اي مادر و اي برادرانم، خدا در قرآن مجيد مي فرمايد: «به حقيقت اموال و فرزندان شما در اين دنيا اسباب فتنه و امتحان شماهستند و به آن‌ها دل نبنديد و بدانيد كه نزد خدا اجر و مزد عظيم خواهد بود.»

اي خانواده‌ي شهدا و كساني كه فرزندانتان مشغول جهاد در راه خدا هستند، مثل خاندان وهب باشيد؛ فرزندانتان را به جبهـه‌هاي نبـرد بفرستيـد و به فكر جسد او هم نباشيد زيرا مادر وهب فرمود: سري كه در راه خدا دادم پس نمي گيرم.

 برادران، استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمان‌ها براي تسكين دردهاست. به ياد خدا باشيد و در راه خير قدم برداريد كه خواه نخواه مرگ به سراغ تمام ما مي آيد، هرگز  دشمنان بين شما تفرقه نيندازند و شما را از روحانيت و بسيج و سپاه جدا نكنند كه اگر چنين كردند روز بدبختي مسلمانان و روز جشن ابرقدرت‌هاست. بار ديگر سفارش مي كنم كه حضورتان را در جبهه بيشتر كنيد و به سخنان امام، بهتر گوش كنيد و عظمت او را بيابيد تا مورد لطف و آمرزش پرودگار قرار گيريد.

اي پدر و اي مادرم: بار ديگر سفارش مي كنم كه در مرگ من گريه نكنيد، دشمنان اسلام منتظر نقطه ضعفي هستند كه از شما بگيرند براي حسين(ع) گريه كنيد كه سر از تن مطهر او جدا بود.

 اميدوارم و از خدا مي خواهم اگربه سعادت شهادت رسيدم يكي از اعضاي بدنم نباشد تا فردا در محضر خدا و حضور هفتاد و دو شهيد كربلا شرمنده نباشم. قطعه زميني كه دارم وقف تبليغات بسيج و يا مدرسه كنيد.

       والسلام عليكم و رحمه الله بركاته

                                                                                                         اصغر صادقي، استهبان ، 18/12/65

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اصغر صادقي

نام پدر: مصطفي                محل و تاريخ تولد: رونيزعليا 1348

سن: 19 سال                       تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: پاسدار                       وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه       تاريخ اولين اعزام: 1/5/65

مسؤوليت: فرمانده‌ي دسته   حضور در جبهه: 225 روز

تاريخ شهادت: 1/1/67         محل دفن: رونيزعليا

در خون خويش غوطه‌ور گرديد آن لاله صفت كه تا سرحّد جان با عشق پيمان بسته بود …

«اصغر» در خانواده‌اي مذهبي در رونيز ديده به جهان گشود. از دوران كودكي به نماز و روزه علاقه‌ي فراواني داشت و هيچ‌گاه آن را ترك نكرد. تا سال دوم دبيرستان درس خواند و پس از آن به كمك پدر شتافت، تا كمك خرج خانواده باشد.

جواني هجده ساله بود كه خود را براي خدمت سربازي آماده نمود و اين خدمت مقدّس را در سپاه گذراند. او كه عاشق خدمت بود پس از پايان سربازي به عضويت سپاه پاسداران درآمد و با شور و شوق فراوان، مشغول به خدمت شد.

در بحبوبه‌ي جنگ و در روزهاي پر خاطره‌ي دفاع از خود را آماده نمود تا به دياري برود كه ساحل آرامش آرزوهايش بود. آنچنان عاشق جبهه شده بود كه هر بار به مرخصي مي‌آمد طاقت ماندن در روستا را نداشت و خيلي سريع برمي‌گشت. هنگام رفتن به مادر كه نگران او بود مي‌گفت: «ما كه لياقت شهادت نداريم، اما ان‌شا اللّه با پيروزي رزمندگان اسلام به كربلا مي‌رويم.» آخرين وداعش با مادر به گونه‌اي بود كه مي‌شد شهادت را در چشمانش خواند. همرزم آن عاشق پيشه مي‌گويد1: «او با پول خود براي جبهه يخچال، راديو و لوازم مورد نياز مي‌خريد تا رزمندگان در خطوط مقدّم و مقرهاي پشتيباني از آن استفاده كنند و هرگاه علت كار را از او مي‌پرسيدند با روحيه‌اي شاد جواب مي‌داد «جبهه خانه من است.» شب‌هاي جبهه چه زيبا اشك‌هاي او را پذيرا بودند؛ او كه تا سپيده دم با صداي بغض‌آلود طلب شهادت مي‌كرد.

همرزمش چنين بيان مي‌كند كه2: «چند روز قبل از شروع عمليات علي‌اصغر در عالم خواب حرف مي‌زد و چگونگي عمليات را به طور معجزه آسايي شرح مي‌داد. همه‌ي دوستان گرد او جمع شده بود و به حرفهايش گوش مي‌دادند و زماني كه عمليات شروع شد تمام خواب شهيد به حقيقت پيوست و تعجب همگان را برانگيخت.»

وي «عمليات والفجر 10» مردانه جنگيد و پاسداري از خون دوستان شهيدش را به انجام رساند و چون تيرخصم برسرش اصابت كرد شربت شيرين وصال نوشيد و به آرزويش دست يافت.

1و2. نادر اكبرپور

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان