چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e200

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e200

شادی روح شهید عزیز
محمدرضا شکری پور
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدرضا شکري پور

نام پدر:مصطفي

تاريخ تولد:42/06/1

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:بسيج

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:60 روز

شغل:کارگر

تحصيلات:چهارم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:63/12/16

مکان شهادت:سرپل ذهاب

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:78/12/16

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدرضا شكري‌پور

نام پدر: مصطفي                 محل و تاريخ تولد: رونيزعليا 1342

سن: 21 سال                     تحصيلات: چهارم ابتدايي

شغل: كارگر                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 16/10/63

حضور در جبهه: 60 روز    تاريخ شهادت: 16/12/63  

محل شهادت:سرپل ذهاب   محل‌وتاريخ دفن: رونيزعليا 16/12/78

دل به طوفان عشق سپرد و زير باران آتش راهي سرزميني گشت كه در آن، هزاران مشتاق، رو به سوي قبله نياز داشتند…

داستان زندگي «محمّدرضا» به لطافت يك صبح بهاري آغاز شد و او در كنار صفاي روستا قدم به عالم وجود نهاد و در آغوش گرم مادر، روزهاي خوب و محبّت‌آميز طفوليت را پشت سر نهاد كه ناگهان در ششمين بهار زندگي، باد خزان گل چهره‌اش را زرد نمود و فوت مادر، كانون گرم خانواده را سرد ساخت. محمّدرضا گرچه سن زيادي نداشت اما از نسل صبر بود و استقامت و با سينه‌اي لبريز از عشق خدا به آينده نگريست و به حق توكّل كرد. تحصيلات خود را در مقطع ابتدايي رها كرد و پس از آن براي كسب روزي و گذراندن زندگي به كارگري روي آورد و در اين راستا، به مسأله‌ي حلال و حرام توجه زيادي داشت. محمّدرضا جواني قناعت‌پيشه بود و باوفا و دل‌رحيم و چنانچه متوجه مي‌شد كه فردي از نظر مالي مشكل دارد، از كمك كردن به وي دريغ نمي‌كرد. هميشه به خانواده سفارش مي‌كرد كه بلند صحبت نكنيد تا نامحرم صداي شما را نشنود و بر آنچه كه تأكيد داشت، حجاب بود و نماز.

در هنگامه‌ي پرجوش انقلاب، محمّدرضا با ديگران همراه بود و در پخش اعلاميه‌هاي امام(ره) و در تظاهرات و راهپيمايي فعّاليت مي‌نمود. علاقه‌ي فراواني به امام خميني(ره) داشت و مي‌گفت: «ما بايد پيرو امام باشيم و راه او را ادامه دهيم.» پس از پيروزي انقلاب و تشكيل بسيج، در آن تشكّل مقدس نام نوشت و دلبستگي شديدي به آنجا پيدا كرد، به طوري كه در زمان جنگ تحميلي از همين مكان راهي جبهه شد.

در روزهايي كه بارش خون شهيدان بر خاك مظلوم ايران فرو   مي‌ريخت، محمّدرضا كه آرزوي شهادت در دل داشت، با ديگر بسيجيان شولاي رزم بر تن كرد و به سمت جنوب رهسپار شد. خواهرش مي‌گويد: «محمّدرضا براي آخرين بار كه رو به سوي جبهه داشت به ماشين حامل رزمندگان نرسيد و با چند تن از دوستانش ماشين كرايه كرد و به جبهه رفت.» محمّدرضا با دلي عطشناك و سراسر اشتياق، خود را به جبهه رسانيد و در مقابل ظلم پايمردي نمود تا بالاخره روح بلندش، در برگريزان آتش و خون به بهار نشست و پيكر شقايق گونش، 12 سال در پاييزان جدايي در ديار غربت ماند.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان