چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e20

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e20

شادی روح شهید عزیز
جان بابا اسماعیلی
صلوات

نام و نام خانوادگي:جان بابا اسماعيلي

نام پدر:خان جان

تاريخ تولد:16/08/01

سن:45

استان:فارس

شهرستان:فسا

بخش:*****

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:فتح المبين

مدت حضور:143 روز

شغل:کارگر

تحصيلات:ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/01/1

مکان شهادت:شوش

نحوه ي شهادت:اصابت گلو له

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز جان بابا اسماعيلي

  اينجانب جان بابا اسماعيلي وصيت‌نامه‌ي حقير.

اول سلام بر مهدي(عج)و نايب بر حقّش امام خميني اينجانب وظيفه‌ي ديني خود را دانستم كه به فرمان  امام خميني به جبهه‌ي جنگ بروم چون كه جنگ كفّار عليه اسلام است. اگر بنده بدانم خطري متوجه اسلام شد و حقيـر هـم نروم و بگـويم گـرفتاري دارم اين اسـلامي كه دارم نتيجه‌اي ندارد، پـس اگـر مسلمان حقيقي باشم بايد از همه چيز حتي بچه بگذرم و از اسلام دفاع كنم.

 و پيام بنده به مردم اين است كه اسلام را تنها نگذارند چون كه تمام مستكبرين و منافقين در صدد نابودي اسلام برآمده‌اند، پس بنابراين ما كه مسلمان هستيم بايد با ياري خداوند متعال برخيزيم و كفار] و[ منافقين را نابود كنيم و منافقين هم بدانند آن‌ها جز نابودي و رسوايي چيز ديگري ندارند.

ان شااللّه اسلام پيروز است اين‌جا هدفم تنها اسلام است اگر كشته شوم براي رضاي خدا است و اگر پيروز شويم آن‌هم اسلام پيروز شده است.

سلام گرمم بر مهدي و نايب بر حقّش امام خميني.  

                                                                                                                              والسلام

جان بابا اسماعيلي  

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جان بابا اسماعيلي

نام پدر: خان جان                 محل و تاريخ تولد: ششده 1316

تحصيلات: ابتدايي                سن: 45 سال

شغل: كارگر                         وضعيت تأهل: متأهل، هفت فرزند                                          

 ارگان اعزام كننده: بسيج     دفعات اعزام: يك بار

تاريخ اولين اعزام: 8/8/60  حضور در جبهه:  143 روز

تاريخ شهادت: 1/1/61          محل دفن: استهبان

اين بار باب سخن از شقايقي گشوده مي شود كه چون قدم به جهان خاكي نهاد آن قدر محبوب پدر بود كه او را «جان بابا» ناميد اما همين كودكي كه عزيز پدر بود فقط چهار ماه از محبّت پدر بهره برد و در چهار سالگي نيز روزگار او را از مهر مادري محروم ساخت و بار ديگر كامش از طعم تلخ يتيمي پر گرديد.

سپس سرپرستي او را عمويش به عهده گرفت و تا سن چهارده سالگي در روستاي خود به كشاورزي مشغول شد اما غم‌هاي زمانه قلبش را از اندوه پركرد به طوري كه به مرودشت هجرت كرد تا به كشاورزي بپردازد. پس از مدتي «جان بابا» به كويت رفت و پس از آن به قطر رفت و در آنجا به شغل ماهي‌گيري روي آورد. سواد چنداني نداشت اما عشقي كه به قرآن داشت، باعث شد كه به فراگيري زبان عربي بپردازد، تا سن بيست و پنج سالگي در ديار غربت روزگار گذراند اما پس از آن دفتر هجرت را بست و به ديارش برگشت و به سنّت پيامبر عمل نمود و ازدواج كرد، پس از ازدواج در «استهبان» سكني گزيد و به شغل بنّايي پرداخت.با شروع انقلاب اسلامي به جمع تظاهر كنندگان پيوست و فعّالانه مبارزه نمود و پس از پيروزي انقلاب و با شروع جنگ تحميلي، عازم ميدان نبرد شد و انگيزه‌اش را براي رفتن به جبهه، اطاعت از فرمان امام خميني(ره) ناميد.

هنگامي كه راهي ديار لاله ها شد ابتدا به «سوسنگرد» رفت، سپس راهي «دشت بستان» گرديد. شهيد اسماعيلي به دليل تسلّط به زبان عربي جهت نفوذ به داخل نيروهاي دشمن و كسب اطلاعات، رشادت هاي زيادي از خود به جاي گذاشت تا اينكه در «عمليات فتح المبين» شاهد شهادت را در آغوش گرفت و خداوند اين مرغ باغ ملكوت را از حصارهاي دنيا نجات داد و به آسمان آرزوهايش رسانيد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان