چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e199

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e199

شادی روح شهید عزیز
محمد شفیعیان
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمد شفيعيان

نام پدر:عباس

تاريخ تولد:41/10/5

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 55 هوابرد

عمليات:والفجر

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/05/1

مکان شهادت:عين خوش

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّد شفيعيان

نام پدر: عباس                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 21 سال                   تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: سرباز                    وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش   تاريخ شهادت: 1/5/62

محل شهادت: عين‌خوش     محل دفن: استهبان

هنگامي كه گلدسته‌ها خبر پروازش به دست نسيم سپردند، ياس‌ها بي‌قراري را از سرگرفتند و پروانه‌ها بار ديگر در آتش شمع فرو رفتند.

آن روز كه «محمّد» پنجره‌ي چشمانش را به روي دنيا گشود، نامش را از نام پيامبر اسلام(ص) برگرفتند تا به او اقتدا كند و تا آخرين لحظات زندگي پيرو راهش گردد. در شش سالگي با دلي مشتاق فراگيري به حيطه‌ي علم و دانش وارد شد و روز و شب، سادگي و صداقت را در كتاب‌هاي درسي مرور كرد. تا كلاس دوم راهنمايي درس خواند و پس از آن براي كمك به خانواده دست‌هايش را با مشقّت كار پيوند داد. مادرش مي‌گويد: «محمّد هيچ دلبستگي‌اي به اين دنيا نداشت و اصلاً متعلق به اينجا نبود، هرچه كار مي‌كرد پولش را به من مي‌داد و هيچگاه نمي‌پرسيد كه پول را چگونه خرج نموده‌ايد. به نماز و دعا بسيار علاقه داشت و روزهاي جمعه را براي خانواده هديه مي‌گرفت و مي‌گفت: امروز عيد محمّد(ص) است.»

زندگي نوين ايران با شورش مردم عليه حكومت پهلوي آغاز گرديد و محمّد كه خشمي ديرينه از رژيم به دل داشت با ديگر جوانان و در شعار دادن و تظاهرات و راهپيمايي و شكستن شيشه‌ي بانك‌ها همـراه بود و بـراي بيرون رانـدن شـاه حتي از گـازهـاي اشك‌آور هـم هراسي به دل نداشت.

هنگامي كه باغ لاله‌ها در آتش جنگ تحميلي مي‌سوخت، محمّد از درس بيزار شد و عاشق پرواز گشت. امتحانات آخر سال بود اما او بي‌قرار رفتن. در جواب خانواده كه به وي گفتند: «امتحانت را بده! و بعد برو» گفت: «امتحان ديگر به چه درد من مي‌خورد، مگر من از ديگر رزمندگان عزيزترم.»

آن وقت خلعت رزم پوشيد و با بسيجيان به ديار سادگي‌ها پا نهاد. براي آخرين مرتبه كه راهي جبهه گشت، سربازوظيفه بود و شهر را به مقصد «عين‌خوش» ترك نمود. در آن منطقه در يكي از عمليات‌ها شركت مي‌كند كه پس از بازگشت هنگامي كه در حال وضو گرفتن بود، تركش به سينه‌اش اصابت مي‌كند و نماز وصال را در آغوش مهربان يار به جا مي‌آورد.

 

شعر شهدایی

از جبهه شفيعيان چو بسمل آمد

آن رهروی عشق سوی منزل آمد

آخر به وصال دلبر خويش رسيد

پر سوخته پروانه به محفل آمد

شهيد محمد شفيعيان

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان