چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e197

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e197

شادی روح شهید عزیز
خداداد شعبان زاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:خداداد شعبان زاده

نام پدر:محمد علي

تاريخ تولد:46/06/9

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:ارتش

يگان:ت 81 زرهي

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/02/6

مکان شهادت:سرپل ذهاب

نحوه ي شهادت:اصابت تير به پهلو راست

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز خداداد شعبان‌زاده (اشكوري)

نام پدر: محمّدعلي                محل و تاريخ تولد: ماهفرخان 1346

سن: 20 سال                      تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: سرباز                      وضعيت تأهل: متأهل

ارگان اعزام كننده: ارتش      تاريخ شهادت: 6/2/66    

 محل شهادت: سرپل ذهاب    محل دفن: ماهفرخان

از آشيان پر گشود و رفت، مجنون صفتي كه براي ديدار دوست با پاي عشق قدم به سرزمين آفتاب نهاده بود …

«خداداد» در كنار صداقت روستا و در آغوش مادري زحمتكش، زندگي را آغاز كرد و در سايه لطف الهي رشد و نمو يافت. روزهايش را در كوچه‌هاي گلي روستا و با بچه‌هاي محل سپري كرد و همراه با آنان رهسپار مدرسه شد و از همان سنين دبستان، روحش با نماز آشنا شد.

مادرش مي‌گويد: «او بسيار به نماز و روزه اهميّت مي‌داد و اگر زماني به كوه مي‌رفتيم كه آن جا آب نبود، تيمم مي‌گرفت و به نماز مي‌ايستاد.» جواني با صلابت و بلند همّت بود و هرگز حاضر نشد كه حق ديگران را پايمال كند و به ديگران ظلمي روا دارد. رفتارش سرشار از متانت و تقوا بود و احترام به بزرگترها و همسايه‌ها را از وظايف خود مي‌دانست. ياد خدا و حسين(ع)، لحظه‌اي از دلش نمي‌رفت و بارها گفته بود: «من دوست دارم، راه امام حسين(ع) را ادامه دهم.» او كه به پدر و مادرش عشق مي‌ورزيد هرگز در مقابل آنان لب به شكايت نگشود و با صداي بلند صحبت نكرد. علاقه‌ي او نسبت به امام خميني(ره) بسيار زياد بود و هميشه و در همه جـا گوش به فرمـان ولي فقيه داشت.

هنگامي كه ايران در آتش كينه‌ي حاسدان مي‌سوخت و جوانان كشور، جهت دفاع، كوله‌بار سفر بر دوش داشتند او بارها آرزو كرده بود كه «اي كاش من هم در راه خدا، قرآن و اسلام شهيد شوم.» همين آرزو و آشوبي كه در دل داشت، باعث شد كه به دنيا پشت كند و همپاي عاشقان كربلا راهي جبهه شود. براي اولين بار كه داوطلبانه به جبهه مي‌رفت، از پدر اجازه خواست و پدرش در پاسخ گفت: «برو، پسرم، نبايد امام را تنها بگذاريم، اگر من هم توانايي داشتم با تو مي‌آمدم.» خداداد اگر چه هنگام رفتن ازدواج كرده بود، اما اهداف انقلاب و پيروزي اسلام برايش بس مهم‌تر بود و اين امر نمي‌توانست او را در خانه نگه دارد.

خداداد براي بار دوم كه به جبهه مي‌رفت سرباز وظيفه بود وبا دوستش (شهيد ابراهيم نسيم) همراه شد، اما ابراهيم خيلي زود او را تنها گذاشت و به حق پيوست، فراق دوستش باعث دلتنگي او شد به طوري كه همرزمش مي‌گويد1: «خداداد روزي به گلزار شهدا رفت و آرامگاه ابراهيم را رنگ‌آميزي كرد و گفت: دلم براي شما تنگ شده و اميدم ديدار شماست و از خداوند مي‌خواهم كه اين بار كه به منطقه مي‌روم، روي مرا پس نزند و در كنار قبر مطهرت جاي بگيرم.»

خداوند نيز دعاي اين دلسوخته‌ را مستجاب كرد و در همان بار كه به منطقه رفت، با دهان روزه لياقت شهادت يافت و با پيكر خونين، به جنّت پركشيد و در كنار حوض كوثر جام گرفت و روزه گشود.

  1. حسين فتحي

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان