چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e195

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e195

شادی روح شهید عزیز
غلامرضا شرفی اصطهباناتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:غلام رضا شرفي اصطهباناتي

نام پدر:اكبر

تاريخ تولد:48/06/10

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:67 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:66/12/22

مکان شهادت:ملخ خور

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به پهلو راست

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز غلامرضا شرفي اصطهباناتي

     كل من عليها فان و يبقي وجه ربك ذو الجلال و الاكرام

   با سلام و درود به تمامي انبيا معظّم اسلام و ائمه‌ي طاهرين، سلام الله عليها، به ويژه خاتم المرسلين(ص) پايان بخش رسولان كه با رهنمودهاي عاليه‌اي كه از جانب خداوند عزّتمند حكيم دريافت نمودند ما را به وادي ايمان هدايت فرمودند و در نهان ما ملكات فاضله را جايگزين صفات رذيله قرار دادند و با سلام به رهرو صديق آن بزرگواران. امام امت آن انسان الهي كه با بيانات آسماني‌اش به فرمان خداوند متعال امت اسلامي را از اوج ذلّت به اوج عزّت رسانيدند و به ما درس چگونه زيستن و چگونه مردن را آموختند. اي مهربان خـداوندِ داراي فضل و احسان، ما را شكرگزار اين نعمات بزرگ خودت قرار بده و حقير به نوبه‌ي خود از اين نعمت بزرگ تو را شكر و سپاس مي گويم.

      دوستان و سروران گرامي اين بنده‌ي حقير با اقرار به «اَشهَدُ اَنْ لااِلهَ اِلا الله وَ اَشْهَدُ اَنَ مُحَمَداً رَسولَ الله وَ اَشْهَدُ اَنَ عَلياً وَلِيُ الله.» بر خود واجب دا نستم تا با ايمان به‌خداوند و نبي گـرامي‌اش به دفاع و حراست از اسلام عزيز و قرآن كريم بپردازم و از اين‌كه اعتراف دارم كه مسلمانم و هر مسلماني مي‌بايست مصداق اين آيه‌ي شريفه باشد كه مي فرمايد: «اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اولي الامر منكم» و در غير اين‌صورت در خسران و زيان مي باشيم و در روز واحسرتا در دادگاه عدل الهي مورد مؤاخذه حضرت احديت قرار خواهيم گرفت.

راستي مگر كسي مي تواند ادعاي مسلمان بودن نمايد و در اين موقع حسّاس كه سرزمين‌هاي مقدّس اسلامي مورد هجوم ملحدان قرار گرفته ساكت بنشيند و بي‌تفاوت باشد و در حالي كه مشاهده مي نمايد كه اين زمان، زمان ايثارو فداكاري است چنانچه در خود آمادگي دفاع از اسلام را مي بيند و حركت نمي كند بداند كه در زمره‌ي «مغضوب عليهم» است و تنها خود را به استهزا و تمسخر گرفته است و خواهد ديد كه «يوم تبلي السرائر»، نهان‌ها و نيّت‌هاي قلبي او آشكار خواهد شد.

و اما اي امّت مسلمان: اين حقير همان‌طوري كه عرض نمودم اين راه مقدّس متعالي را با بينش وسيع و آگاهي كامل انتخاب نمودم و مي دانم كه اين راه حق است و بر تمامي مسلمين واجب و لازم است كه با اطاعت كامل از رهنمودهاي بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران خود را جهت حفظ اسلام با آخرين توان مهيا نمايد.

و اما اي خانواده‌ي گرامي‌ام، پدر مهربان و مادر عزيزم، خواهران و برادران گرامي من نمي دانم چگونه از آن همـه زحمت‌ها و رنج‌ها كه در حقّم متحمّل شده‌ايد جبران نمايم و مي دانم كه اگر مدت‌هاي طولاني هم زنده باشم نمي توانم از عهده‌ي محبّت‌هاي شما برآيم، از يكايك شما مي خواهم كه مرا عفو نماييد و چنانچه خداوند مهربان اراده فرمود تا مرا به دوستان شهيدم ملحق فرمايد هيچگونه حزن و اندوهي شما را فرا نگيرد، زيرا مگرنه اين است كه دوستان خداوند هميشه راضي به قضاي الهي هستند و از اين‌كه نتوانستم  وظيفه‌ام را در مقابل شما عزيزان مطابق قرآن كريم انجام دهم خيلي معذرت مي خواهم، زيرا بيش از اين توانايي نداشتم و بر اين ناداني، مسؤوليت مهمي كه در قبال شما داشتم انجام ندادم، از شما مي خواهم كه مرا ببخشيد و عفو نماييد و از دوستان و آشنايان گرامي كه به نحوي با حقير در ارتباط بوده‌اند مي‌خواهم چنانچه نتوانسته‌ام وظيفه‌ي دوستي را در قبال آن‌ها انجام دهم عاجزانه معذرت مي‌خواهم و از آنان تقاضا دارم كه «قربهً الي الله» مرا مورد عفو قرار دهند تا با گناه كمتري در محضر خداوند متعال حاضر شوم و متقابلاً حقير هم به نوبه‌ي خود براي جميع دوستانم از خداوند قادر آرزوي بهروزي و موفّقيت و سعادت هر دو جهان خواستارم.

بار پروردگارا، اسلام و مسلمين را نصرت، رزمندگان اسلام را سلامت و پيروزي نهايي، امام امت را عمري طولاني، به معلولين و مجروحين عزيز شفاي كامل، به خانواده‌هاي شهدا صبر و به اسرا، خلاص و آزاد شدن هر چه سريع‌تر از زندان‌هاي كافران بعثي عنايت بفرما؛ به بزرگواريت اي كننده‌ي هر كاري.

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي، خميني را نگهدار.

                                                                                           غلامرضا شرفي    24/12/66

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز غلامرضا شرفي

نام پدر: اكبر                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1348

سن: 18 سال                      تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج    تاريخ اولين اعزام: 15/10/66

دفعات اعزام: يك بار           حضور در جبهه: 67 روز

تاريخ شهادت: 22/12/66    محل دفن: استهبان

«غلامرضا» يكي از هزاران لاله‌ي روييده در دشت جنون است كه عاشقانه سر به دامان معشوق نهاد و وصال يافت.

زماني كه پا به عرصه‌ي گيتي نهاد چنان صورتش درخشان بود و نوراني بود كه مادرش مي‌گويد: «غلامرضا با ساير فرزندانم فرق داشت.»

گرچه سن زيادي نداشت اما بر واجبات ديني پاي‌بند بود و در اين راه ثابت‌قدم. در چهره‌اش مهرباني خاصّي موج مي‌زد. اخلاقي خوب و پسنديده داشت. براي بزرگترها احترام زيادي قايل بود؛ بخصوص براي پدر و مادرش.

در اوايل انقلاب كه شور و غوغا  شهر را فرا گرفته بود او در خانه نمي‌ماند و با مردم همراه مي‌شد. در يكي از روزهاي انقلاب، مثل هميشه به خيابان آمد، بر اثر شلوغي و ازدحام جمعيّت، به زمين افتاد كه منجر به آسيب ديدگي عصب دست راستش گرديد. اكنون او ديگر يادبودي از دوران انقلاب بر پيكر داشت. و طعم جهاد را چشيده بود. سرانجام با ورود حضرت امام  دل پر تب و تاب او نيز به آرامش رسيد.

او كه يك بار طعم شيرين پيروزي را چشيده بود در روزهاي پر خاطره‌ي جنگ تحميلي به فرمان امام خميني(ره) عزم را جزم كرد تا بار ديگر پيروز شود. هنگام رفتن با مخالفت خانواده روبرو شد هم به علت سن كم و هم به خاطر دستش. اما چنان اشك از چشمانش جاري بود كه آن‌ها را به تسليم در برابر خواسته‌اش وادار كرد.

در شب عمليات، او را به خط مقدّم نمي‌بردند و اصرار ديگر فايده‌اي نداشت. او مظلومانه رو به دوستانش كرد و گفت: «به خاطر اين كه يك دستم معلول است من را نمي‌بريد؟» و اينگونه با چشم‌هاي اشكبار، راز درونش را آشكار كرد. سخن و گريه‌ي «غلامرضا» آتش بر دل دوستان زد و آن‌ها كه او را سراپا عشق يافتند با خود بردند تا از ديدار معشوق محروم نماند.

 

شعر شهدایی

آه شرفی چو ناله شب گيرشده

حقا که به جبهه همچنان شير شده

در پنجة تدبير چو سيلابی بود

اين کشتة عشق مُهر تقدير شده

شهيد غلام رضا شرفی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان