چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e190

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e190

شادی روح شهید عزیز
جهانگیر شاهسونی
صلوات

نام و نام خانوادگي:جهانگير شاهسوني

نام پدر:درويش

تاريخ تولد:48/03/3

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 8

مدت حضور:71 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:كمك تيربارچي

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:64/11/23

مکان شهادت:اروند کنار

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جهانگير شاهسوني

نام پدر: درويش                  محل و تاريخ تولد: محمّدآباد 1348

سن: 16 سال                      تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 12/9/64

دفعات اعزام: يك بار           حضور در جبهه: 71 روز

تاريخ شهادت: 23/11/64   محل دفن: محمّدآباد

جهاني به كف داشت، دلاورمردي كه بهر دفاع، لباس سبز صبر به تن كرد و سراپا صبر و مقاومت شد …

در روستايي كه غرق در سادگي بود و خانه‌اي پر از صداقت، «جهانگير» تولد يافت. همراه با روزگار گام برداشت و بزرگ شد. براي رفتن به مدرسه خود را آماده نمود. كيف به دست، به سمت مدرسه حركت كرد و با ذوق و شوقِ بسيار، آموختن را آغاز نمود. از همان روزهاي دبستان گرچه كم سن و سال بود اما در انجام واجبات مردانه عمل مي‌كرد. نمازش را اول وقت مي‌خواند و به دين اسلام و پيامبر(ص) علاقه‌ي فراوان داشت. شوخ طبع بود و خوش اخلاق و رفتاري نيك با خويشاوندان داشت. در برابر مشكلات، صبور بود و كمتر عصباني    مي‌شد. تسلّي بخش دل مادر بود و سنگ صبور پدر. علاوه بر كارهاي بيرون در كارهاي خانه نيز كمك مي‌كرد. هرگاه فضاي خانه لبريز از عطر نان پختن مادر مي‌شد، حاصل كمكهاي او بود كه براي خمير كردن، آستين بالا مي‌زد. در مدرسه نيز، رفتارش با معلّمان و دوستانش خوب بود. استعداد و علاقه زيادي به كارهاي هنري داشت، بويژه به خط و نقاشي.

دوران دبيرستان را به پايان نبرده بود كه حركت زيباي بسيجيان براي رفتن به جبهه و دفاع از انقلاب اسلامي، ذهنش را از مدرسه منحرف كرد و به سوي جبهه مشغول. كيف و كتاب را به  گوشه‌اي نهاد و در مدرسه‌ي بسيج اسم نوشت. كوله‌بار بردوش، عزم سفر كرد.

هنگام خداحافظي نزد خانواده آمد و نگاهي از سر سپاس به پدر كرد و به چشمان اشك آلود مادر نيز هم. قرآن را بوسيد و كوچه‌هاي روستا را ترك كرد. به «استهبان» آمد و با نيروهاي بسيجي، قدم به جاده‌هاي جنوب گذاشت. در «عمليات والفجر8» حضور يافت و چون دليرمردي بي‌باك و نترس تا قلب دشمن حمله برد و آن قدر ايستاد و دفاع كرد تا اينكه به قيمت تمام هستي‌اش ثابت كرد كه حاضر نخواهد شد اندكي از ارزشهاي اسلام كم رنگ گردد و ذره‌اي از خاك وطن به يغما رود.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان