چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e189

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e189

شادی روح شهید عزیز
الله یار شاهسونی
صلوات

نام و نام خانوادگي:الله يار شاهسوني

نام پدر:ياراحمد

تاريخ تولد:30/03/1

سن:32

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:خيبر

مدت حضور:266 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:ابتدايي

مسئوليت:کمک تيربارچي

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/12/25

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز الله يار شاهسوني

 «وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

       گمان نبريد آنان كه در راه خدا كشته مي شوند مرده‌اند، بلكه زنده‌اند و در نزد خدا روزي مي خورند.

       با سلام و درود به امـام زمان و نايـب بر حقّش خميـني كبير و سلام و درود به شهدا و مردم      حزب الله، وصيت‌نامه‌ي خود را به شرح ذيل اعلام مي دارم.

      اي اهالي خير، بدانيد كه صدام رفتني است و اينجانب براي نبرد با صداميان به جبهه‌ي حق عليه باطل اعزام گرديدم و پيام من به دوستان و رفقا اين است كه نداي «هَلْ مِنْ ناصِرُ يَنصُرنْي» حسين زمان را لبيك گوييد و به جبهه‌ها سرازير گرديد و نگذاريد ابرقدرت‌ها نوكر خود، صدام را وادار كنند كه شهرهاي شهيدپرور ايران را به موشك ببندد و جواب موشك صدام را در خط مقدّم با دست‌هاي غيبي كه به ياري ماست بدهيد، صداميان را به درك  واصل گردانيد.

 از شما تقاضا دارم دست ازياري رهبر برنداريد، ان شاالله از طريق كربلا راهي قدس خواهيم شد. به جبهه‌ها بسيج شويد تا بتوانيد جوابگوي خون شهدا باشيد و شما خواهران گرامي حجاب خود را حفظ كرده و با حجاب خود مشت محكمي به دهان منافقان و ابرقدرت‌ها بزنيد و به آن‌ها بفهمانيد كه ديگر در ايران جايي ندارند.

 و اما شما برادرانم؛ پيامم به شما اين است كه، راه مرا ادامه دهيد و سنگرم را خالي نگذاريد و اسلحه‌ي مرا از زمين برداريد و بر عليه كفر جهاني بجنگيد و از آن‌كه اينجانب در ميان شما نيستم هيچ اظهار ناراحتي نكنيد و شكر خداي را به جا آوريد كه برادري تقديم اسلام نموديد و بـا صبر به ديگران بفهمانيد كه با از دست دادن برادرتان دست از اسلام نخواهيد برداشت، فرزندان مرا را نوازش كرده و تربيت اسلامي نماييد تا براي آينده فردي مفيد باشند، مرا حلال كنيد.

 اما تو اي خواهرم؛ براي از دست دادن برادرت غمگين نباش و زينب وار با صحبت خود به ديگران درس مقاومت بياموز، از رفتن فرزندان به جبهه جلوگيري نكن، بر من گريه و زاري مكن، هر شب جمعه مرا تنها مگذار، مرا حلال كن و فرزندان مرا همچون فرزندان خودت با يك چشم نگـاه كن، و آن‌ها را نـوازش كـن كه پيش خـدا اجر خواهي داشت.

و اما تـو اي همسرم؛ مي دانم ناراحتي، اما وقتي اسلام در خطرمي‌باشد نه من، بلكه هزاران مثل من اگر از دست داده باشي احساس ناراحتي نكن كه من راه خود را يافته و به مقامي مي‌رسم كه در اين دنيا و در آخرت سرافراز و باعث سرافرازي شما هستم؛ بر من گريه و زاري مكن و با صبر و بردباري خود زينب وار باش. در برابر سختي‌ها همچون كوه استوار و با صبر خود منافقان را سركوب نما.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اله‌يار شاهسوني

نام پدر: ياراحمد                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1330

سن: 32 سال                       تحصيلات: نهضت سوادآموزي

شغل: پاسدار                         وضعيت تأهل: متأهل چهار فرزند        

ارگان اعزام كننده: سپاه         تاريخ اولين اعزام: 20/9/60                

مسؤوليت: فرمانده‌‌ي دسته     حضور در جبهه: 266 روز                 

تاريخ شهادت: 25/12/62       محل دفن: محمّدآباد

هنوز اينجا پر از بهانه است براي گريستن، براي اشكهايي كه اَمان پلكها را بريده‌اند، از بهر آنها كه براي دين خدا ذره ذره‌ي وجودشان سوخت و خاكستر گرديد …

«اله‌يار» به دور از غوغاي شهر، در روستايي پر از صفا ديده گشود و در آغوش گرم مادر، فرهنگ بي‌آلايشي را در سينه حك    نمود …

وي مردي بود از اهل تلاش، فعّال و پركار. براي كسب حلال از هيچ كاري دريغ نداشت، حتي شبها نيز در مزرعه، گندم درو مي‌كرد. با اين كه وضع مالي خوبي نداشت، اما از حال فقرا نيز غافل نبود و هرگز اجازه نداد كسي بفهمد كه به ديگران كمك مي‌كند و سالها بعد،  خانواده‌اش متوجه فداكاري او شدند. آن قدر روحش خدايي بود كه چون دعاي روح‌بخش كميل و ندبه را زمزمه مي‌كرد، گونه‌هايش مسير سيل اشكهايش مي‌شد.

در روزهاي پرشور انقلاب به توزيع عكس و نوار امام خميني(ره)‌ مي‌پرداخت و يك بار نيز، نيروهاي نظامي رژيم او را در مسجد به جرم داشتن عكس امام دستگير كردند كه ايشان عكس را در كلاه خود پنهان
مي‌نمايد و بدين طريق آزاد مي‌گردد. بسيار زيرك بود و باهوش. و هميشه مي‌گفت: «سواد مي‌خواهيم اما نه سوادي كه شاه آورده است. زمين مي‌خواهيم، نه زميني كه شاه بدهد.»

مدت زيادي از پيروزي انقلاب نمي‌گذشت كه زمزمه‌هاي شوم دشمن از فرسنگها به گوش بيداردلان رسيد. «اله‌يار» نيز از آن بيداردلاني بود كه پوشيدن لباس مقدس سربازي را مقدمه‌ي دفاع دانست. براي رفتن قرار نداشت و دل بريد از همه، حتي همسر و فرزند.

از همسرش خواست كه از فرزندانش مواظبت كند؛ همان كودكاني كه امروز چشم و چراغ ملتند و زيور و زينت وطن. همسرش خوب سفارش او را جامه‌ي عمل پوشيد؛ همّت به خرج داد و نوجوان  ناشنواي خود را با سختيهاي فراوان در شهرهاي مختلف به مدرسه و دانشگاه فرستاد و او نيز قدردان اين زحمات، تحصيلات عاليه‌ي خود را ادامه داد. او اكنون علاقه‌مند است از پدرش بداند، همان پدري كه زمان رفتن گفت: «من مي‌روم و آرزو دارم كه از طريق كربلا، راهي قدس شوم.» آري «اله‌يار» زيبا رهي برگزيد، گرچه خسته دل در راه كربلا باز ماند …

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان