چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e184

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e184

شادی روح شهید عزیز
محمدعلی سعادت پیشه
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدعلي سعادت پيشه

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:41/00/00

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ارتش

يگان:ت 23 نيروي مخصوص

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:62/04/6

مکان شهادت:سردشت

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدعلي سعادت‌پيشه

نام پدر: احمد                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 21 سال                     تحصيلات: اول دبيرستان

شغل: سرباز                     وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ اولين اعزام: 18/5/61      

تاريخ شهادت: 6/4/62        محل شهادت: سردشت

محل دفن: جاويدالاثر

با بهار كوچ كرد و كوچه‌هاي خزان زده‌ي روزگار را به دست فراموشي سپرد تا خود به مقامي رسد هميشگي و لازوال …

«محمّدعلي» در خانه‌اي محقّر و كوچك ديده به جهان گشود و در آغوش مادر زندگي را آغاز كرد. يك ساله بود كه به بيماري سختي (سرخك) مبتلا شد، والدين او با متوسل شدن به سالار شهيدان، شفاي محمّدعلي را از خداوند گرفتند و او سلامتي خود را باز يافت. هفت سالگي او با رفتن به مدرسه آغاز شد و با ديگر دوستان و همسالان خود در كلاس درس نشست و تحصيلات خود را تا پايان دوره‌ي راهنمايي ادامه داد. سپس براي آن كه كمكي به مخارج خانواده كرده باشد، به كار بنّايي پرداخت؛ اما اين امر نيز باعث نشد كه از ادامه‌ي تحصيل باز بماند؛ چرا كه در روز پا به پاي خورشيد عرق مي‌ريخت و كار مي‌كرد و شب‌ها به درس خواندن مي‌پرداخت. مادرش مي‌گويد: «او بسيار نجيب و سر به زير بود، اهل شوخي و خوش‌گذراني نبود و هرگاه كه دلتنگ مي‌شد براي سرگرمي، با دوستانش به باغ مي‌رفت.» مكبّر مسجد بود و علاقه‌ي زيادي به نماز جماعت و دعا داشت. اگر كسي غيبت مي‌كرد او بسيار ناراحت مي‌شد و اظهار تأسف مي‌كرد.

آن روز كه جنگ آغاز شد و ايران عرصه‌ي مقاومت، پير و جوان براي دفاع از آرمان‌هاي بلند حضرت امام(ره) و پاسداري از كيان انقلاب اسلامي پا به جاده نهادند و براي رفتن به جبهه مهيّا شدند. در آن هنگام محمّدعلي لباس مقدّس سربازي پوشيد و پس از طي كردن آموزش‌هاي لازم، راهي كردستان شد. او يك بار در جبهه به مدت 24 ساعت در دست كموله‌ها اسير شد، اما شب هنگام با زيركي تمام فرار كرد و خود را به پادگان رسانيد كه به دليل اين هوشياري مورد تشويق واقع گشت. او در جبهه‌هاي سرد كردستان با توجه به يخبندان شديد، براي وضو برف‌ها را آب مي‌كرد و براي خود و دوستانش آب تهيّه مي‌كرد و تا نماز نمي‌خواند بر سر سفره غذا حاضر نمي‌شد.

آنگاه كه يك سال از سربازي خود را پشت سر نهاده بود، در منطقه‌ي مرزي «سردشت» در حين درگيري با ضدانقلابيون روحش عروج خود را به عرش برين آغاز كرد و چشمش براي هميشه با زادگاهش خداحافظي كرد.

 

شعر شهدایی

خون قلمم نوشت سعادت پيشه

چون شير ژيان برون شدی از بيشه

گشتی چو حسن به دست کفار شهيد

بر ريشة دشمنان ز خون زد تيشه

شهيد محمدعلی سعادت پيشه

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان