چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e182

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e182

شادی روح شهید عزیز
امیر مختار سپهدار
صلوات

نام و نام خانوادگي:اميرمختار سپهردار

نام پدر:حيدر

تاريخ تولد:04/07/5

سن:61

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:435 روز

شغل:مغازه دار

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:تداركات گردان

تعداد دفعات اعزام:4

تاريخ شهادت:65/02/24

مکان شهادت:فکه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به ناحيه گردن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز حاج امير مختار سپهردار   

       با سلام و درود به آقا امام زمان و با سلام بر نايب بر حقّش خميني كبير و با سلام و درود به شما خانواده‌هاي شهدا مفقودين، اسرا و مجروحين.

      «اَشهَدُ اَنْ لااِلهَ اِلا الله وَ اَشْهَدُ اَنَ مُحَمَداً رَسولَ الله وَ اَشْهَدُ اَنَ عَلياً وَلِيُ الله.»

       خدايا، به من ايماني عطا فرما كه بتوانم استوار در مقابل دشمنان و سختي‌ها ايستادگي كنم و خدايا تو چناني كه من دوست دارم، پس خدايا مرا چنان كن كه تو دوست داري.

خدايا تو مي داني كه ديگر جاي من در دنيا تنگ شده است و دنيا براي من همچون قفسي بود؛ خـدايا تو  مي داني كه ديگر نمي توانستم در دنيا صبر كنم و به همين دليل رو به سوي تو كرده‌ام تا به آنجايي كه مي خواهم به معشوق خود برسم پس تو هم مرا در اين راه ياري كن.

 آري، به جبهه رفتم تا با خداي خود ميثاق و با مهدي موعود (عج) ديدار كنم. هدف من از جبهه آمدن، باز كردن راه مسدود شده كربلا و ياري قرآن و اسلام و دفاع از ميهن و ناموس است و راضي نيستم كه احدي براي من گريه كند بلكه برايم شادي كنيد و گريه براي مصيبت امام حسين(ع) و اهل بيت كنيد.

 در ضمن از تمام مردم مي خواهم كه هميشه در سنگر انقلاب بمانيد و گام به گام با روحانيت پيش رويد و مبادا از قرآن پيشي گيرند.

اين حقير از تمام كساني‌كه مرا مي شناسند و يا با من در رابطه بوده‌اند حلال بودي مي طلبم و اميدوارم كه مرا ببخشند و حلال كنند. اميدوارم كه فرزندانم راه مرا دنبال كنند و رهروان راهم باشند. ان شاالله.

            اگر باشد قرار آخـــر بميرم          نمي خواهم كــه در بستر بميرم

           خدايا كن شهادت را نصيبم         كه همچون حبيب بن مظاهر بميرم

در ضمن هشتاد هزار تومان به مسجد جمعه بدهيد كه وظيفه‌ي همسرم (مي باشد) كه وكالت تمام دارد، بپردازد. همچنين چهارصد درخت انجير وقف ديگ، جهت خوراك براي تمامي حسينيه‌هاي استهبان است؛ در ضمن خمس و زكات مالم را به همان نحوي كه خودم مي پرداختم بپردازيد. ان شاالله.

خدايا، خدايا تا ا نقلاب مهدي خميني را نگه دار.

   والسلام، به اميد پيروزي. التماس دعا

                                                                                                      حاج امير سپهدار

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز اميرمختار سپهردار

نام پدر: حيدر                     محل و تاريخ تولد: استهبان 1304

سن: 61 سال                     تحصيلات: ابتدايي

شغل: مغازه‌دار                  وضعيت تاهل:متأهل، شش فرزند

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 3/5/62

مسؤوليت:تداركات گردان    حضور در جبهه: 435 روز

تاريخ‌ومحل شهادت:فكه24/2/65      محل دفن: استهبان

«خدايا تو مي‌داني كه ديگر جاي من در دنيا تنگ شده و دنيا براي من همچون قفسي گشته، ديگر نمي‌توانستم صبر كنم، به همين دليل رو به تو آوردم تا به آرزويم، برسم.»

اين نداي اميري است كه پير جبهه‌هاي ايران بود و از حبيب‌بن مظاهرهاي هشت سال دفاع مقدس. مردي كه با شتاب و بي‌امان خود را به كاروان حسين(ع) رساند و دل عاشورايي خود را به دشت نينوا سپرد تا اندكي قرار گيرد. رادمردي كه سالياني از عمر پربار خود را در راه خدا، به جهاد و مبارزه گذراند و به شوق شهادت زيست. راضي به رضاي دوست بود و خداوند را در همه حال، ناظر بر اعمال خود مي‌ديد. ولايت محوري «حاج‌امير» و علاقه‌اش نسبت به امام خميني(ره) زبانزد خاص و عام بود. توجه زيادي به فقرا داشت و به طور مخفيانه كمك‌هاي بسياري به تهيدستان كرد. همسرش مي‌گويد: «او بسيار دل رحيم و باگذشت بود. به فرزندانشان علاقه‌ي زيادي داشت و مرتباً آنها را به اسلام، تقوي و نماز دعوت مي‌كرد.»

در روزهاي پرشور انقلاب اسلامي او نيز چون ديگر حق‌طلبان با مشت‌هاي آهنين و فريادهاي كوبنده‌ي خود، به مصاف بت‌هاي طاغوتيرفت و عليه عناصر خودفروخته‌ي رژيم در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شركت كرد و در اين راه دستگير و زنداني نيز شد.

او تا پايان عمر براي تبليغ اسلام از هيچ كوششي دريغ نكرد، حتي زماني هم كه به مكّه مكرّمه مشرّف شد در رساندن فرياد مظلوميت ايران اسلامي به گوش جهانيان ساكت نبود.

عشق و علاقه‌اي مثال زدني نسبت به ائمه‌ي اطهار داشت؛ مخصوصاً به سالار شهيدان و علمدار باوفايش عباس(ع)، به طوري كه 500 اصله انجير وقف آقا ابوالفضل(ع) نموده است. او بارها گفته بود: «من شرمنده‌ي امام حسين(ع) و ابوالفضل(ع) هستم و بايد كه با تني بي‌سر در مقابل ابي‌عبداللّه(ع) قرار بگيرم.» همين عشق زايدالوصف، باعث گرديد كه اين پيرمرد در روزهاي جنگ تحميلي روانه‌ي جبهه شود و به ياد كربلا، روزها را با فراق سپري نمايد.

چنان به جبهه و هواي آن جا دل سپرده بود كه دنيا برايش همچون قفسي تنگ و كوچك شده بود. در جبهه بيشتر اوقات به ياد سردار كربلا سقا مي‌شد و به لب‌هاي تشنه آب مي‌رساند. او از درآمد خود به جبهه، كمك‌هاي فراواني كرد و حقوق اندكي را هم كه دريافت مي‌كرد صرف خريد و وسايل لازم براي جبهه مي‌كرد. اين پير جبهه‌هاي خون و حماسه، كه جز به وصال مولايش حسين(ع) نمي‌انديشيد، در يكي از عمليات‌ها در خرابه‌اي كه امكان حركت و ادامه‌ي مسير از رزمندگان سلب شد، دست‌هاي مهربانش را به هم گره مي‌زد تا عزيزان رزمنده، پاي خود را روي دست و شانه‌ي او بگذارند و به مقصد برسند. بالاخره اين رادمرد كوي عشق كه روزهاي زيادي را به شوق ديدار يار گذرانده بود، در سرزمين لاله‌خيز «فكه» به آن چه كه سال‌ها آرزويش را داشت دست يافت و تا بي‌نهايت پرواز كرد.

 

شعر شهدایی

گرديده سپهدار حبيب جبهه

آن پيرخرد بود طبيب جبهه

با خون سرش خضاب شد موی سفيد

بر گردن مختار سليب جبهه

شهيد اميرمختار سپهدار

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان