اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e179

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e179

شادی روح شهید عزیز
محسن ساجدی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محسن ساجدي

نام پدر:غلامحسين

تاريخ تولد:47/06/1

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:433 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:بي سيم چي

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:74/08/13

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز محسن ساجدي

       بار الها، مي بيني كه قلبم و روحم هم اكنون كه  مي خواهم وصيت بنويسم احساس فشار و سنگيني مي كند، خدايا گناهانم مرا نااميـد از لطف و رحمتت مي سازد ولي مي دانم كه نااميدي گناهي بس بزرگ است، پس دلم شوق لقاي تو را در خود مي پروراند و قلبم احساس راحتي مي كند و روحم احساس سبكبالي و پرواز دارد، هنوز در ذهن و فكر من ممّلو از معصيت تو است، اي خداي غفور و رحيم، هنگامي كه به ياد عذاب آخرت و دوري نظر تو از خودم مي افتم احساس بي لياقتي مي كنم و ترسان و لرزان مي شوم و هنگامي كه به ياد عظمت و كرامت تومي افتم احساس بزرگي مي كنم. معبودا، اولاً كه زبانم قادر به شكرگزاري انعام قدسيه‌ي تو نيست. ثانياً آنقدر براي شكرگزاري در راه تو مي سوزم كه از من راضي گردي.

خدايا خودت مي داني كه از همه‌ي اعمالم، هدفم رضايت تو است و در اين راه  آمده‌ام تا با شهـادتم به معراج برسم، كـه هم، تو از من راضي باشي و هم، من از تو راضي باشم.

با عرض سلامي گرم و مملوّ از عشق و محبّت به حضرت امام خميني رهبر عظيم الشأن جهان اسلام، وصيت‌نامه‌ي خود را آغاز مي كنم:

درود و سلام خدا بر شما امت شهيدپرور و مقاوم و حزب الله كه با وحدت و يكپارچگي خودتان قلب امام عزيز را شاد نموده و پوزه‌ي منافقينِ تفرقه انداز و كفّار داخلي را به خاك مذلّت كشانديد.

 من كوچك‌تر از آنم كه بخواهم وصيتي براي شما بكنم يا پيامي بدهم، تنها به شما مي گويم كه جهاد اكبر را فراموش نكنيد؛ شيطان ملعون به عزّت و اقتدار خداوند قسم خورده كه همه‌ي بندگان را فريب دهد مگر مخلصان و موحّدان را.

 وصيت ديگر اين‌كه: شما را به خدا، به وصيت‌هاي شهدا عمل كنيد تا رستگـار شويد، چون شهدا گفتند: «لا اله الا الله» و رستگار شدند شما هم اقتدا به شهدا كنيد و بدانيد كه من هم به برادر شهيدم  ابراهيم اقتدا كرده و راهش را ادامه دادم. پيروزي و رستگاري در پيروي از راه شهيد است.

پدر و مادر عزيز و گرامي: تنها وصيت من به شما اين است كه صبر و پايداري و توكّل بر خدا كه نشانه‌هاي ايمانست را فراموش نكنيد. من شرمنده از روي شما هستم كه نتوانستم فرزند خوبي براي شما باشم و در زندگي كوتاه مدت خود، فقط سربار شما و مزاحم بودم كه آن هم تقدير الهي بوده است. از شما مي خواهم كه برادر كوچكم را صحيح تربيت كنيد از همان كودكي اخلاق و مذهب را در ذهن او وارد كنيد و او را آشناي به دستورات اسلامي بنماييد و ديگر اين‌كه حلالم كنيد و از همه‌ي اقوام و خويشان حلال بودي بطلبيد و از خداوند طلب عفو و مغفرت برايم بنماييد.

خدمت برادر عزيزم هم عرض مي كنم كه خجالت مي كشم از شما كه نتوانستم برادر خوبي براي شما باشم و حق برادري را به جا آورم، خداوند شما را در نشر فرهنگ اسلامي و خدمت به اسلام و مسلمين توفيق دهد؛ كوشش كنيد فرهنگ اسلام و فلسفه‌ي مذهب را صحيح در اذهان جامعه وارد كنيد كه اجر شما نزد خداوند محفوظ است.

 بار ديگر به شما امت حزب الله توصيه مي كنم كه وحدت و يكپارچگي خود را حفظ نماييد، جبهه‌هاي نور عليه ظلمت را در جهان، هيچ گاه خالي نگـذاريد كـه نور پيروز است، قدر علماي اسلام را بدانيد و از محضر مباركشان مستفيض بگرديد كه ره توشه‌هاي بسيار خوبي براي آخرت خواهيد داشت.

                       والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته،

خداحافظ. پير كلاه سبز (دنيا)،

محسن ساجدي 5/12/63

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محسن ساجدي

نام پدر: غلامحسين                محل و تاريخ تولد: استهبان 1347                     

سن: 16 سال                         تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                         وضعيت تأهل: مجرّد           

ارگان اعزام كننده: بسيج        تاريخ اولين اعزام: 15/8/62                

حضور در جبهه: 433 روز     مسؤوليت: بي سيم چي

تاريخ شهادت: 25/12/63       محل دفن: استهبان 13/8/74

«محسن» دومين شقايق روييده در باغ عشق است كه از همان كودكي با آداب ديني آشنا شد و چون برادر شهيدش ـ ابراهيم ـ در راه دين خدا ثابت قدم ماند.

او تا سال دوم دبيرستان در مكتب علم ماند و در كنار تحصيل، در كلاسهاي عقيدتي و قرائت قرآن شركت مي‌كرد. هنوز موفق به اخذ ديپلم نشده بود؛ كه عطر دل‌انگيز جبهه به مشامش خورد. بساط علم و مدرسه را جمع كرد و راهي مكتب عشق شد.

سيماي نوراني و جذّاب و نگاه لبريز از عشق او با عث شده بود كه ديگران را با اولين برخورد، مجذوب خويش نمايد. در جبهه مربي قرآن بود و انس و الفتي ديرينه با كلام خدا داشت. در جبهه ابتدا به عنوان امدادگر مشغول خدمت شد، مانند پرستاري مهربان، مرهمي بود بر بال خونين كبوتران. اما اين خدمت براي روح بزرگ او ناچيز بود. به همين دليل، بعد از آموزشهاي لازم و مستمر، در گردان فجر از، تيپ المهدي(ع) مستقر شد و تصميم گرفت تا پايان جنگ جبهه را ترك نكند.زماني كه در منطقه‌ي «خلف آباد» بود در پشت خاكريزها براي خود قبري حفر كرده بود كه در شبهاي پرستاره با محبوب خلوت مي‌نمود. همان خاكريزهايي كه امروز از او مي‌گويند و از شب زنده‌داري او.او عاشق بود؛ عاشقي كه انتظار، جام چشمانش را تهي از خواب كرده بود و لبريز از اشك. انتظار او زماني پايان يافت كه در «عمليات بدر»، در «شرق دجله» به حالت سجده پيشاني را به ساحت عشق ساييد و شُكر وصال را به جا آورد. «دجله» خون پاك او را سالها با خود برد و اين سند جاويد عشق را به ديگران نشان داد كه «اين است فرجام عاشقي».

 

شعر شهدایی

از محسن ساجدی دلم پر نور است

پرواز نموده هم نشين با حور است

عاشق شدن و شهيد حق گرديدن

مهمان خدا شدن به دل منظور است

شهيد محسن ساجدی

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان