چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e176

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e176

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم ساجدی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم ساجدي

نام پدر:غلامحسين

تاريخ تولد:44/01/1

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:*****

عمليات:فتح المبين

مدت حضور:131 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:مسوول تبليغات

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:61/01/1

مکان شهادت:شوش

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ابراهيم ساجدي

 «يا اَيُهَا الَّذِينَ امَنُوا إِنْ تَنصُرواْ اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ اَقْدامَكُمْ.»

       اي كـساني كه ايمان آورده‌ايد، اگر خداوند را ياري كنيد، خدا هم شما را ياري مي كند و قدمهايتان را ثابت و استوار مي گرداند.                   (قرآن كريم)

       بارخدايا اين جان ناقابل من را بپذير، اي كسي كه هستي همه‌ي چيز به دست توست؛ بار خداوندا، حاضرم هزارها بار زنده و شهيد گردم فقط در راه] تو[ ، من عاشق و تو معشوق من هستي و همچون عاشقي به سوي معشوق به پرواز درآمده‌ام. بار پروردگارا، بپذير اين امانت خيانت كار، «اِناِللهْ وَ اِنْااِليهِ راجِعونْ»

من اين راه را انتخاب كرده‌ام كه منتظر من نباشيد چون نرفتم كه زنده برگردم، رفتم با كفر مبارزه كنم و بكشم و اگر نتوانستم، كشته شوم. وصيت مي كنم كه هرگز براي من ناراحت و گريان نباشيد چون من به آرزويي كه داشتم رسيدم.

برادران و خواهران: به والله قسم، ما، در برابر خـون صدها هزار شهيد و معلول مسؤول هستيم و ما مديون خون اين شهدا هستيم و بايد تا هر وقت كه شده دين خود را ادا كنيم. ديگر نشستن در كنج خانه و بي تفاوت بودن گذشت بايد اماممان،رهبرمان را ياري كنيم و به ندايش لبيك گوييم؛ تمام عمرم فداي يك لحظه‌ي عمر امام. پدر جان و مادر جان؛ ما همه از خداييم و به سوي او باز مي گرديم. ما همه رفتني هستيم و پس چه بهتر كه در چنين راهي برويم كه دنيا و هم آخرت در آسايش باشيم. مادر جان، همچنان استوار مانند كوهي باش كه مبادا منافقين از شهادت فرزند تو سوء استفاده كنند و پيش حضرت زهرا(س) شرمنده شوي و تو اي پدرجـان همچـنان شيري درّنده، در ميـان بيشه‌زار باش كه همچنان مي غرّد كه خداي ناكرده دشمن خوشحال شود.

 به برادران ديني خود توصيه مي كنم كه شماها وارث اسلحه‌ي از دست افتاده‌ي من هستيد و تا آخرين قطره‌ي خون در مقابل دشمن سر به سازش نگيريد.

برادر جان، از مقدار پولي كه من دارم در حدود دو هزار تومان آن را براي ساختن مسجد جامع بدهيد و بقيه‌ي آن را هم كمي به مادرم و بقيه را به فقرا بدهيد.

پدر جان و مادر جان و برادران، مرا حلال كنيد، مرا ببخشيد، از خدا برايم درخواست آمرزش كنيد بدانيد كه من در آنجا با شماها هستم؛ برادران و خواهران اگر شماها مسؤوليتي را قبول مي كنيد خوب از عهده‌ي انجام آن برآييد و اگر نمي توانيد قبول نكنيد. امروزه جامعه‌ي اسلامي ما انسان‌هاي متعهّد و مؤمن به انقلاب را مي پذيرد و اين زمان، زماني است كه نبايد يك لحظه آرام بگيريم و دست‌ها روي دست گذاشته و آرام بنشينيم در گوشه‌اي به اميد ديگران.

برادران و خواهران گرامي، در اين مدت زندگي كوتاه و زودگذر، تا مي توانيد كارتان را براي رضاي خدا انجام دهيد و بر نفسهاي خود غلبه كنيد و بتوانيد از اين پنج مرحله‌ي آزمايش كه خداوند در سوره‌ي البقره، آيه‌ي 154 يا 155 فرموده پيروز و موفّق درآييد كه خداوند بشارت مي دهد صابران را.

برادران و خواهران عزيز، بر هواي نفس غلبه كردن تنها كنترل شهوت نيست، بلكه كنترل ساير اعضاي بدن و ساير خواهش‌هاي نفسانيِ انساني است كه انسان بتواند از هر لحاظ خويشتن داري نمايد. ديگر مزاحمتان نمي شوم. مرا ببخشيد و برايم درخواست رحمت از خداي تبارك و تعالي كنيد.

والسلام علي من التبع الهدي

ابراهيم ساجدي  28/11/60

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم ساجدي

نام پدر: غلامحسين             محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 18 سال                       تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 6/4/60

حضور در جبهه: 131 روز  مسؤوليت: مسؤول تبليغات       

تاريخ شهادت: 1/1/61        محل دفن: استهبان

هنگامي كه بهار چهره‌ي شهر را جذّاب‌تر مي‌نمود و عطر دل‌انگيز فروردين ماه، قناريها را سرمست خواندن مي‌كرد، نوزادي چشم بر زمين خاكي گشود كه شكوفه‌هاي بادام به شادباش قدمش آمدند و به چشم روشني مادرش. نام «ابراهيم» بر او نهادند تا بت‌هاي جهل را نابود سازد و نام بلندش براي هميشه بر تارك تاريخ بدرخشد. از اوان كودكي صفا و معنويت خاصي در چشمانش موج مي‌زد كه او را به سمت آينده‌اي روشن و تابناك پيش مي‌برد. سن زيادي نداشت كه روح آسماني‌اش در چشمه سار زلال معرفت تطهير يافت و براي خواندن نماز رو به قبله نمود. اخلاق و رفتارش چنان آميخته با متانت بود كه مربيان و معلّمانش از او به عنوان دانش‌آموزي نمونه ياد مي‌كردند.

همزمان با شورش مردم عليه رژيم پهلوي با برادر كوچكترش (شهيد محسن ساجدي) براي حراست از اهداف بلند امام با مردم همراه شد و در راه رسيدن به پيروزي، از هيچ كوششي دريغ نكرد. در كنار تحصيل با بسيج نيز همكاري شبانه روزي داشت و در اكثر اوقات به گشت و نگهباني مشغول بود.

وي يكي از اعضاي پرشور انجمن اسلامي دبيرستان بود كه كمتر حرف مي‌زد و بيشتر عمل مي‌نمود. وقاري كه سراپاي وجودش را فرا گرفته بود از او جواني ساخته بود متين و سربه زير. اگر سخني را حق مي‌يافت و يا امري را ضروري مي‌ديد قاطعانه در انجام آن همّت مي‌گماشت. كارهاي خود را با دقت و دورانديشي خاصي انجام مي‌داد. به دنيا اهميتي نمي‌داد و نسبت به زرق و برق آن بي‌اعتنا بود؛ او خود را از دام تعلّقات دنيا آزاد ساخته بود. ساده و بي‌آلايش زيست و در مقابل توفان حوادث و سختيهاي روزگار مقاومت نمود.

با شروع جنگ تحميلي فصلي جديد بر زندگي «ابراهيم» گشوده شد و مشتاق و بي‌قرار با ديگر دوستانش عازم جبهه گشت و چشمان عاشقش را به جاده‌هاي جنوب دوخت. او مسؤول تبليغات بود و رزمنده‌اي پاكباخته و دلير. از زماني كه دوستش (شهيد حسين عبداللهي) به فيض عظيم شهادت رسيد، ديگر آرام و قرار از وجودش پرگشود به طوري كه هركس از رفتارش مي‌فهميد كه ديگر زمين مأواي او نيست و دير يا زود بايد برود. او به دنبال گمشده‌اي بود كه براي يافتن آن حاضر به انجام هر ايثاري بود و بالاخره در «عمليات فتح المبين» گلوله‌هاي آتش را به جان دل خريد و در بهاري زيباتر از تولدش، باده هستي نوشيد و به فراقش پايان داد.

 

شعر شهدایی

رزم شب ساجدی حکايت دارد

خون شهدا به ما عنايت دارد

در مسلخ عشق مي رود ابراهيم

بر دست چراغی از هدايت دارد

شهيد ابراهيم ساجدی

آثار

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان