چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e174

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e174

شادی روح شهید عزیز
عباس زمانی
صلوات

نام و نام خانوادگي:عباس زماني

نام پدر:كاكاجان

تاريخ تولد:43/10/1

سن:23

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:ارتش

يگان:ت 88زرهي زاهدان

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/03/11

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عباسعلي زماني

نام پدر: كاكاجان                  محل و تاريخ تولد: ماهفرخان 1343

سن: 23 سال                      تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: متأهل، يك فرزند

ارگان اعزام كننده: ارتش      تاريخ اولين اعزام: 18/3/65       

تاريخ شهادت: 11/3/66       محل شهادت: سومار

محل دفن: ماهفرخان

آن گاه كه صداي گريه‌اش با لبخندها گره خورد و سكوت خانه را شكست، به ياد دلاورمرد ميدان كربلا او را «عباسعلي» ناميدند و با عشق و سادگي پرورش دادند، او زاده‌ي پاكي و صفا بود و چون باران مهربان و دوست داشتني. روزهاي كودكي‌اش در صحرا و بيابان و در كنار بچه‌هاي صحرا گذشت و در هفت سالگي با آنان به سوي مدرسه گام برداشت. او هم درس مي‌خواند و هم در كارهاي كشاورزي و چوپاني به پدر و مادر كمك مي‌كرد، دستان كوچكش ياري‌گر خانواده مي‌شد و ديگران را نيز به اين امر سفارش مي‌كرد. به كتاب‌هاي غير درسي علاقه داشت و رساله‌ي امام خميني(ره) را مطالعه مي‌كرد. دلش چون آينه پاك و بي‌ريا بود و از كينه و عداوت بيزار. صله‌ي رحم را به جا مي‌آورد و هميشه به دوستان و آشنايان سر مي‌زد او بارها گفته بود «اين دنيا ارزش  ناراحتي و دلتنگي را ندارد.»

دست‌هاي آسماني او شب‌هاي زيادي به درگاه دوست بلند شد و شكرگزار خدا و نعمت‌هايش گشت. نماز و روزه را هيچ گاه ودر هيچ شرايطي ترك نكرد مادرش مي‌گويد: «او اهل نماز شب و نمازهاي مستحبي بود وبه دعا بسيار اهميّت مي‌داد و خود براي نماز صبح بيدار مي‌شد.»

علاقه‌ي زيادي به امام خميني(ره) داشت و صحبت‌هاي آن پير فرزانه را از طريق راديو و تلوزيون دنبال مي‌كرد و هميشه زمزمه مي‌كرد؛

«اگر خونم شود جاري        خميني را كنم ياري»

عباسعلي روزهاي جواني خود را با انتخاب همسري شايسته و تشكيل خانواده، رنگي آسماني بخشيد و به سنّت پسنديده‌ي رسول خدا عمل كرد. همسرش از او چنين مي‌گويد: «اگر كسي به نماز و حجاب اهميّت نمي‌داد، به آنها تذكر مي‌داد و مي‌گفت: شهداي ما براي همين مسايل با دشمن مبارزه كردند.»

در روزگاري كه جوانان سلحشور ايران ديوار مستحكم دفاع را در برابر هجوم دشمن بعثي در جنگ تحميلي عراق به نمايش گذاشته بودند؛ عباسعلي براي خدمت سربازي آماده شد و همسرش را كه باردار بود به خدا سپرد و با شور حسيني(ع) راهي جبهه شد. پس از آموزش‌هاي لازم، قدم به جبهه‌ي غرب گذاشت و از كيان ايران اسلامي دفاع كرد تا بالاخره اين مرد خدا در هنگام ديده‌باني مورد هدف دشمن واقع شد و دل خدايي‌اش به خدا پيوست و در آسمان لاجوردي غرب، به پرواز درآمد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان