اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e169

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e169

شادی روح شهید عزیز
محمدجواد زاهدی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجواد زاهدي

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:29/00/00

سن:28

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:كارمند

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:57/04/4

مکان شهادت:شيراز

نحوه ي شهادت:اصابت تير به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد زاهدي

نام پدر: احمد                          محل و تاريخ تولد: استهبان 1329

سن: 28 سال                            تحصيلات: ديپلم

شغل: كارمند                            وضعيت تأهل: متأهل

تاريخ شهادت: 4/4/1357         نحوه‌ي شهادت: حمله‌ي ساواك

محل شهادت:مسجدحبيب‌شيراز  محل دفن: استهبان

گل‌هاي سربرافراشته در بوستان انقلاب، هرگز به دل، رنگ خزان نگرفتند و در سرماي چندين ساله‌ي خشونت پهلوي، مقاوم و پايدار به انتظار بهار نشستند…

«محمّدجواد» هم يكي از آنها بود كه در دل، بذر سبز اميد داشت و در چشم، فردايي روشن و تابناك. از هوش و استعداد سرشاري برخوردار بود و از همان ابتدا عشق و علاقه‌ي زيادي به اسلام داشت. در طول دوران مدرسه كم كم به جنايت رژيم سفّاك پهلوي آگاه گشت، به طوري كه بارها گفته بود: «از زماني كه خوب و بد را فهميدم درك كردم كه اين رژيم به مردم خيانت مي‌كند.»

وي پس از كسب ديپلم به خدمت سربازي رفت و از همان روز اول، با رژيم پهلوي به مخالفت و مبارزه پرداخت. او در دوران خدمت خود با فرزند امام (حاج مصطفي خميني) رابطه داشت و از رهنمودهاي آن مجاهد بزرگ بهره‌مند مي‌شد. پس از سربازي در يكي از روستاهاي «اصفهان» مشغول به تدريس شد و به گفته‌ي خودش طوري كودكان را تربيت مي‌كرد كه جرأت و شهامت اين را داشته باشند كه بگويند «مرگ بر شاه.»

«محمّدجواد» فردي قابل اعتماد بود و خويشتن‌دار، هرگز كارهاي شخصي خود را به ديگران واگذار نمي‌كرد. روح ناآرامش به
او اجازه نمي‌داد كه هرگز در برابر ظلم ساكت و خاموش باشد؛ او كه در شب‌هاي سرد زمستان با وجود حكومت نظامي بر ديوارهاي شهر شعارهاي ضد رژيم مي‌نوشت.

در بحبوحه‌ي انقلاب، ازدواج كرد و تشكيل خانواده داد اما اين امر باعث نشد كه او از فعّاليت‌ها و اهداف متعالي خود دست بردارد. علاقه‌ي شديد او به امام خميني(ره) باعث شده بود كه هرگز احساس خستگي نكند و براي پيروزي انقلاب يك لحظه از پا ننشيند. در جلسات مذهبي و مجالس سوگواري ائمه، به افشاگري جنايات رژيم مي‌پرداخت و چنان قلبش در انتظار سپيده‌ي آزادي مي‌تپيد كه حكومت نظامي و گلوله‌هاي آتشين، ديگر جلودارش نبودند.

 در عيد غدير 1357 كه مصادف با چهلمين روز شهداي تبريز و قم بود در مسجد حبيب شيراز جلسه‌اي بدين مناسبت برگزار گشت كه صبح همان روز «محمّدجواد» مثل هميشه آرام و صبور غسل شهادت كرد و به سمت مسجد حركت كرد تا برنامه‌ي خود را اجرا نمايد. مزدوران كه ديگر به انتهاي جاده‌ي تاريكي رسيده بودند، مسجد را به گلوله بستند و عاشقان بسياري را به جرم آزادي و عدالت‌خواهي به خاك و خون كشيدند كه در اين ميان روح بلند «محمّدجواد» زنجيرهاي اسارت تن را پاره كرد و كبوترانه به پرواز درآمد. دوستان و همراهان وي جسدش را در جوي آب مخفي كرده و آن‌گاه شبانه به «استهبان» آورده و در نزديكي شهر پنهان نمودند تا مأموران رژيم سفّاك پهلوي مانع از تحويل جسد به خانواده نشوند. پس از آن، دور از ديد مأموران پيكر مطهرش را به زادگاهش«استهبان» انتقال دادند. مراسم تشيع پيكر او براي هميشه در خاطر شهر زنده است، چرا كه حق و عدالت طلبي را براي هميشه به نمايش گذاشت، و مردم شهر در حاليكه جسم گلگونش را به عنوان اولين شهيد شهرستان برفراز دست‌ها به سمت امامزده پيرمراد مي‌بردند، شعار مي‌دادند: «روز عيد غدير مسجد حاجي حبيب ـ شاه به آتش كشيد ـ اي مرگ بر شاه ـ صد مرگ بر شاه.» 

شعر شهدایی

گلگون کفنی چو زاهدی در خون است

وز فرقت او ديدة ما جيحون است

در مسجد شيراز بگفتا لبيک

حال من درمانده چه دانی چون است

شهيد محمدجواد زاهدی

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان