چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e168

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e168

شادی روح شهید عزیز
حسین زاهدی اصل
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسين زاهدي اصل

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:47/02/10

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:چهارم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/4

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:78/04/3

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسين زاهدي‌اصل

نام پدر: احمد                         محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 20 سال                        تحصيلات: چهارم ابتدايي

شغل: پاسداروظيفه               وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه         تاريخ شهادت: 4/4/67     

محل شهادت:جزيره‌ي مجنون  تاريخ‌ومحل دفن: استهبان 3/4/78

بشنو، شرح حال اين قصه‌ي جانسوز را، شرح حال سبكبالان عاشق كه در ميان آتش و خون رفتند و آنچه كه از بودنشان به جاي ماند، ردّپاي عاشقي بود…

«حسين» در برگ‌ريزان پاييز چشم به جهان گشود و با قدوم سبز خود، خانه را سرشار از بهار كرد. در آغوش گرم مادر و در صفا و صميميّت پرورش يافت. روح خدايي‌اش خيلي زود با نماز و قرآن دمساز شد و آيه‌هاي نور بر لوح دلش نقش بست. كودكي دبستاني بود كه روزه مي گرفت و درس صبر و استقامت را براي فردايي روشن تجربه مي‌كرد. به كتاب‌هاي درسي علاقه‌مند بود و به كتب ديني و رساله‌ي حضرت امام(ره) نيز همچنين. بسيار مهربان بود و متين و سربه زير. هميشه خواهرانش را به حفظ حجاب و عصمت و پاكدامني دعوت مي‌كرد و از آنها مي‌خواست كه با يكديگر خوب و مهربان باشند. علاقه‌اي خاص به امام حسين(ع) داشت و قلب عاشقش، هيچگاه تهي از ياد كربلا و عاشورا نشد.

در روزهاي ظلمت طاغوت گرچه سن زيادي نداشت اما با ديگر مردان شهر همراه بود و از پا ننشست تا خورشيد زريّن ايران بعد از سال‌ها فراق، از پس ابرهاي تيره و تار طلوع كرد و ايران با ورود امـام خميني(ره) غرق در نور و شادي شد.

هنگامي كه ايران در نگاه‌هاي خشم‌آلود دشمن مي‌سوخت؛ او جواني هجده ساله بود كه خود را براي خدمت سربازي آماده مي‌كرد به همين دليل سريع‌تر بار سفر بست و عازم جبهه شد. هنگام خداحافظي نگاه پرنجابتش را به نگاه مادر دوخت و دستان گرم و عاشقش را به سمت پدر دراز كرد. او را چون نگيني در برگرفتند و قرآن را بدرقه‌ي راهش نمودند؛ در حالي كه چشمه‌هاي عشق در دلش مي‌جوشيد راه جبهه در پيش گرفت و رهسپار شد…

هرگاه به مرخصي مي‌آمد، طاقت ماندن نداشت و خيلي زود برمي‌گشت. جبهه چنان شوقي در دلش به پا كرده بود كه رفتن را بر هر كاري ترجيح مي‌داد. آخرين وداعش هنوز هم در يادها مانده است. نگاهش مثل هميشه نبود. گويي كه خود مي‌دانست لحظه‌ي موعود فرا رسيده است و آن روز كه رفت، سال‌ها برنگشت تا بالاخره پس از يازده سال با پاره‌اي از عشق به وطن باز آمد.

 

شعر شهدایی

تا زاهدی اصل به بستان آمد

گويي که ز جبهه ها به ما جان آمد

چند قطعه استخوان ز پا و دستش

پرپر شده گل سوی گلستان آمد

شهيد حسين زاهدی اصل

آثار

     

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان