چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e166

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e166

شادی روح شهید عزیز
منصور زارعی رونیزی
صلوات

نام و نام خانوادگي:منصور زارعي رونيزي

نام پدر:خورشيد

تاريخ تولد:43/00/00

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز عليا

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بدر

مدت حضور:136 روز

شغل:روحاني

تحصيلات:سطح عالي حوزه

مسئوليت:روحاني گروهان

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:63/12/25

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/29

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز منصور زارعي رونيزي

نام پدر: خورشيد                محل و تاريخ تولد: رونيز 1343

سن: 20 سال                       تحصيلات: حوزه علميه سطح عالي

شغل: روحاني                     وضعيت تأهل: متأهل دو فرزند         

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 28/3/62                

حضور در جبهه: 136 روز  مسؤوليت: روحاني گروهان      

تاريخ شهادت: 25/12/63    محل دفن: رونيزعليا 29/12/73

در سرزميني كه خاكش لبريز از مهرباني است و قناريها مست عطر دل‌انگيز اقاقيها هستند پسري تولد يافت كه وجودش باعث سرافرازي خانواده شد و نامش باعث عزّت تاريخ و او كسي نبود جز «منصور» كه استعدادش زبانزد خاص و عام شده بود. بسيار تيزهوش بود و زيرك و زماني كه براي ادامه‌ي تحصيل از «رونيز» به استهبان آمد جزء دانش‌آموزان ممتاز مدرسه شد. مؤمن بود و متعهد و اين حاصل تلاش خانواده براي رشد و ترقي او بود.

در روزهاي شورانگيز انقلاب اسلامي، از نخستين كساني بود كه در روستا شعار «اللّه اكبر»ش چون گرزي گران بر سر دشمن فرود آمد. هماني كه بدنش در زير ضربات خشم‌آلود نيروهاي حكومت ظالم كبود و سياه شد، اما هرگز دست از هدفش بر نداشت تا انقلاب اسلامي با تلاشهاي بي‌وقفه‌ي ملّت ايران به بار نشست.

پس از اين پيروزي بزرگ، به خيل عظيم پاسداران انقلاب اسلامي پيوست. آنگاه وارد حوزه‌ي علميه شهرستان «استهبان» شد و در لباس روحانيت مشغول به خدمت. هنوز درسش تمام نشده بود كه ازدواج كرد و به زندگي‌اش رنگي زيباتر بخشيد. هنگامي كه در لباس دامادي بود از اطرافيان خواست تا مراسم جشن را با دعاي كميل آذين بندند و بدين گونه اين پيوند الهي را با عشقي پاك آغاز نمايد.

هنوز مبارزه عليه ضد انقلاب‌هاي داخلي و خارجي به پايان نرسيده بود كه كشور عراق، بذرهاي كينه و نفاق را بر سرزمين ايران پاشيد و خشم و نفرت خود را نسبت به انقلاب به نمايش گذاشت، غافل از اينكه در مهد دليران، هزاران كبوتر عاشق چون «منصور» سرهاي خويش را آماده دار كرده‌اند.

زمان رفتن فرا رسيد. دختر 6 ماهه و پسرش را در آغوش گرفت و آنها را بوسه باران كرد. خانواده‌اش را به خدا سپرد و با ديگر كبوتران به پرواز درآمد و در برچيدن بذرهاي خشم و دشمني از هيچ كوششي دريغ نكرد.

همسنگر آن كبوتر عاشق مي‌گويد1: «منصور بشّاش و خنده‌رو بود و به جاي ديگر رزمندگان نيز نگهباني مي‌داد. براي هر كاري پيشقدم بود و سعي داشت در مباحث اعتقادي از جمله معاد و معنويات، دوستان و همرزمان را هدايت و راهنمايي كند.»

او كه دشمن، رسواي صبر و طاقتش شده بود در«عمليات بدر» سينه‌اش از اشتياق مي‌سوخت و شراره‌هاي وجودش تا آسمان مي‌رفت؛ تا سرانجام در پي نبردي بي‌امان آسوده سر بر زمين نهاد و مرغ جانش به سوي بهشت پرواز كرد. پيكر مقدسش ده سال روي خاك‌هاي غربت باقي ماند تا اينكه عزم ديار كرد.

  1. عباس آموزگار

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان