چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e164

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e164

شادی روح شهید عزیز
علی زارع
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي زارع

نام پدر:فلكناز

تاريخ تولد:51/04/6

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:129 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:67/06/26

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش له سروكتف

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي زارع

نام پدر: فلكناز                     محل و تاريخ تولد: محمّدآباد 1351

سن: 16 سال                      تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: محصّل                     وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 29/12/66      

حضور در جبهه: 181 روز   تاريخ شهادت: 26/6/67     

محل شهادت: شلمچه           محل دفن: محمّدآباد

اگر امروز «شلمچه» سرزميني متبّرك و لاله‌خيز است؛ يادمان خون جواناني است كه عاشقانه در ره دين فدا شدند و ترك سرو جان كردند …

در سايه‌سار درختان پرطراوت روستاي «محمّدآباد»، كودكي بر آبي آسمان چشم گشود كه صداقت در چشمانش لانه كرده بود و نگاهش گوياي پاكي و عشق درونش بود. روزهاي كودكي او در صفا و محبّت روستاييان گذشت و روزگار از او نوجواني ساخت شاداب، فعّال و با ايمان. آن‌گونه كه هرگاه از مدرسه بازمي‌گشت با شادي راهي مسجد مي‌شد و صداي ملكوتي او گلدسته‌هاي مسجد را به وجد مي‌آورد. «علي» فردي بود با اخلاق و رفتار اسلامي. با پدر و مادرش به نرمي و مهرباني رفتار مي‌كرد. گرچه پدرش براي امرار معاش در كشور «كويت» به سر مي‌برد، اما او خود مرد خانه بود و از مادر و خانواده مواظبت مي‌كرد.

وي در كلاس دوم راهنمايي مشغول به تحصيل بود كه بال شكسته‌ي كبوتران كه از حادثه‌ي جنگ تحميلي خونين بود او را بر آن داشت كه با پرستوهاي فصل عاشقي كوچ كند و به اميد پيروزي راهي جبهه‌هاي جنگ شود. گرچه سن و سال زيادي نداشت، اما قلبش كه به وسعت بيكران درياها مي‌نمود، هماره به دنبال حق و حقيقت بود و به دنبال فرصتي كه از زندان تن رهايي يابد.

مادرش مي‌گويد: «وقتي به او گفتم: نرو كه پدرت نيست، جواب داد: هرگاه كه من شهيد شدم خوشحال باش كه فرزندت به اين راه رفته. آنگاه خداحافظي كرد و گفت: مادر شيرت را حلالم كن.» پس از آن، علي آرام‌تر از هميشه از كوچه‌هاي كودكي گذشت و به سوي «شلمچه» پرواز كرد و در آن جا بر اثر اصابت تركش دشمن، از ناحيه‌ي سر به شدت مجروح شد. او را به بيمارستان تهران انتقال دادند، اما تلاش پزشكان به نتيجه نرسيد؛ چرا كه علي شايسته‌ي شهادت بود و بايد كه در راه اسلام و سالارش حسين(ع) شهيد مي‌شد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان