چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e162

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e162

شادی روح شهید عزیز
رامین زارع
صلوات

نام و نام خانوادگي:رامين زارع

نام پدر:محمد

تاريخ تولد:47/00/00

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:ل 19 فجر

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:سوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/4

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/29

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز رامين زارع

نام پدر: محمّد                         محل و تاريخ تولد: بنوان 1347

سن: 20 سال                         تحصيلات: ديپلم

شغل: پاسداروظيفه                وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه          تاريخ شهادت: 4/4/67     

محل شهادت:جزيره‌ي مجنون  محل‌وتاريخ دفن: بنوان 29/12/73

شهيد، كمال است و شكوه ايثار. دريايي است بي‌پايان. لطافت باران است در دشت بي‌انتهاي دل و وصال نيز در آسمان بي‌كران آرزوها …

وقتي كه چشمان زيبايش را به روي دنيا گشود و در آغوش پرمهر مادر جاي گرفت، او را «مرتضي» ناميدند اما اندك زماني بعد به دستور مأموران رژيم شاه نامش را به «رامين» تغيير دادند.

آنچه كه از رامين چهره‌اي به ياد ماندني ساخته اين است كه او از كودكي به نماز و دعا بسيار علاقه‌مند بود و از سن پنج سالگي چنان پيمان عشقي با خداوند بست كه تا آخرين لحظات زندگي بدان وفادار ماند. پدرش مي‌گويد: «او بسيار سر به زير و مهربان بود. به واجبات ديني بسيار اهميّت مي‌داد و در اكثر مواقع براي خواندن نماز به پشت بام مي‌رفت.» او كه هماره پشتيبان خانواده بود، زماني كه مادرش در زمين‌هاي كشاورزي مشغول كار مي‌شد تمام كارهاي منزل را انجام مي‌داد. در روزهاي انقلاب هم با اينكه كوچك بود، اما عكس امام را با خود داشت تا تسلّايي بر دل بي‌تابش باشد.

وي تحصيلات خود را تا ديپلم ادامه داد و پس از آن براي خدمت سربازي آماده شد. آن روز كه رامين براي رفتن به سفر، عهد و پيمان عاشقي را امضا كرد، سال آخر جنگ بود و ايران عزيز، پيكري خسته از خشم و كينه‌ي دشمن داشت. به سمت جنوب كشور رهسپار شد و در «جزيره‌ي مجنون» شجاعانه به جنگ دشمن رفت. در هنگامي كه سخت با دشمن در نبرد بود، تير رها شده‌اي از اردوگاه كفر بر قامتش نشست تا براي چندين سال پيكر پاكش در گمنامي و بي‌نشاني باقي بماند. سرانجام پس از هشت سال قامت گلگونش به شهر بازگشت و بر دوش عاشقان، تا گلزار شهدا راهي شد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان