چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e161

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e161

شادی روح شهید عزیز
حسن زارع
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسن زارع

نام پدر:محمد علي

تاريخ تولد:42/00/00

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:ارتش

يگان:ت 92 زرهي

عمليات:بيت المقدس

مدت حضور:240 روز

شغل:ارتشي

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:راننده نفربر

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:61/02/12

مکان شهادت:خرمشهر

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسن زارع

نام پدر: محمّدعلي                   محل و تاريخ تولد: بنوان 1342

سن: 19 سال                          تحصيلات: دوّم دبيرستان

شغل: نظامي                           وضعيت تأهل: مجرّد                      

ارگان اعزام كننده: ارتش          تاريخ اولين اعزام: 31/6/59       

حضور در جبهه: 240 روز       مسؤوليت: راننده نفربر     

تاريخ شهادت: 12/2/61          محل دفن: بنوان

شميم بهاري در كوچه‌هاي روستا پيچيد و فضاي خانه را عطرآگين نمود و «حسن» تولد يافت. همان پسري كه چهره‌ي مهربانش، آرامش دل مادر بود و بسيار متين و خوش برخورد. خواندن نماز اول وقت برايش خيلي مهم بود. آيه‌ي 118 سوره بقره را قبل از خواب مي‌خواند تا صبح زود براي نماز بيدار شود. از دروغ گفتن و غيبت كردن بيزار بود و خانواده را نيز به اين امر سفارش مي‌كرد. مسأله‌اي كه او را آزار مي‌داد بدحجابي بود؛ چنانچه نامحرمي در خانه بود هيچگاه وارد نمي‌شد.

در روزهاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي، از شادي در پوست خود نمي‌گنجيد و به حضرت امام عشق مي‌ورزيد. خود را حامي ولايت فقيه مي‌دانست و سرباز امام خميني(ره) در اكثر زمينه‌ها براي خانواده نقش راهنما داشت و به آنها سفارش مي‌كرد كه لباس گران قيمت نخرند و لباس پر زرق و برق نپوشند، او كه خود عمري در سادگي زيسته بود. تأكيدي فراوان بر مسأله‌ي حلال و حرام داشت، بخصوص ربا. تا كلاس دوم دبيرستان تحصيل كرد و پس از آن به نيروي زميني ارتش پيوست و در اين پست مقدس، مشغول به خدمت شد.
با آغاز جنگ تحميلي، و شروع جنگي نابرابر عليه ايران، او نيز فرصت را غنيمت شمرد و جهت دفاع از نهال نوپاي انقلاب اسلامي و كيان ميهن اسلامي، راهي لاله‌زارهاي جنوب شد. در مقابل نفوذ بيگانگان ايستاد، بسان كوهي استوار، و اجازه نداد كه دشمن دست تجاوز به سوي كشورش دراز كند.

يكي از همسنگران «حسن» چنين نقل مي‌كند كه: «در سنگر نشسته بوديم و شهيد عزيز خوابيده بود، ناگهان از خواب بلند شد و گفت: ناصر شما مرا صدا زديد؟ گفتم نه! بعد «حسن» برايم اين گونه تعريف كرد كه احساس كردم يك نفر صدايم مي‌زند و مي‌گويد بلند شو كه به مقصد رسيدي! زمان زيادي از صحبتهاي او نمي‌گذشت كه فرمان حمله صادر شد. ناگهان متوجه حسن شدم كه دستانش را روي سينه گذاشته است. لباسهايش را بالا زدم و ديدم كه تير درون قلبش فرو رفته است.»

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان