چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e157

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e157

شادی روح شهید عزیز
حسین روغنی
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسين روغني

نام پدر:ميرزاعلي

تاريخ تولد:42/01/1

سن:24

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 10

مدت حضور:63 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:اول دبيرستان

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:66/02/4

مکان شهادت:بانه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسين روغني

نام پدر: ميرزاعلي               محل و تاريخ تولد: استهبان 1342

سن: 24 سال                       تحصيلات: اول ديبرستان

شغل: پاسدار                       وضعيت تأهل: متأهل، يك فرزند

ارگان اعزام كننده: سپاه      تاريخ اولين اعزام: 3/12/65

مسؤوليت: فرمانده‌ي دسته   حضور در جبهه: 63 روز

تاريخ شهادت: 4/2/66         محل دفن: استهبان

نغمه عاشقانه‌اش در كوچه باغ احساس، هماره جاريست؛ او كه نام زيبايش مرهم زخم‌هاست.

در رؤيايي صادقانه نام «حسين» بر مادرش الهام گشت. دوران كودكي‌اش با لطف خدا سپري شد. زمانه گذشت و از «حسين» جواني ساخت؛ شايسته و فهميده. در برابر اشتباه ديگران صبور بود و آنها را نصيحت مي‌نمود. به نماز بسيار اهميّت مي‌داد و بيشتر، نماز را اول وقت بجا مي‌آورد. دعاهايي كه مي‌خواند همه درد دل او با خدا بود. آيه‌هاي روح‌بخش قرآن را زيبا تلاوت مي‌نمود. با دعا و قرآن انس گرفته بود. هرگز به نوارهاي مبتذل گوش فرا نداد. به رساله‌ي امام خميني(ره) و خواندن كتاب‌هاي مذهبي علاقه‌ي زيادي نشان مي‌داد. اهل شوخي و خنده بود و دوستان او همه اهل دين و ديانت. دستان مهربان و توانمندش هرگز از كمك كردن خسته نمي‌شد و زماني كه سيل به شهر هجوم آورد براي ياري دادن كمر همّت بست. هرگز ديده به نامحرم ندوخت و در مقابل آن‌ها رعايت ادب و متانت مي‌كرد. جواني قدرشناس بود و هميشه شكرگزار حضرت دوست.

در اوايل انقلاب، هنگامي كه مردم عليه رژيم ستمشاهي به تظاهرات پرداختند، او نيز خشم و نفرت خود را در مشت‌هاي گره كرده عليه حكومت ظالم وقت به نمايش گذاشت و در همين راستا بود كه مأموران رژيم او را دستگير كردند و كتك زدند.

«حسين» در اوج جواني ازدواج كرد و به زندگي خويش سر و ساماني بخشيد و با شغل بنّايي روزگار خود را سپري نمود. با وجود اينكه علاقه‌ي زيادي به زندگي و تربيت فرزندش داشت اما به دنيا دل نبسته بود. به خواندن نماز شب پاي‌بند بود و سحر، زيباترين لحظات راز و نياز او با محبوب بود.

چون جنگ بر ايران تحميل گشت، عاشقان بيقرار راهي جبهه شدند و او نيز در حاليكه لباس مقدّس پاسداري به تن داشت ره سفر برگزيد. كودكش را بوسيد و از مادر و همسرش خداحافظي كرد. قدم به جادّه‌هاي غرب گذاشت و مردانه پا به ميدان نهاد. آن‌قدر ايستاد و دفاع نمود تا دشمن را خسته كرد و آن گاه كه سخت از قفس دنيا به تنگ آمد بود، در «عمليات كربلاي 10» فرشته‌ها او را به باغ بهشت رهنمون ساختند.

 

شعر شهدایی

فرياد که روغنی ز بستان پر زد

چون بلبل عشق زين گلستان پر زد

مانند نسيم صبح دم آمد و رفت

او عاشق حق بود ز سامان پر زد

شهيد حسين روغنی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان