چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e153

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e153

شادی روح شهید عزیز
فرامرز رنجبر
صلوات

نام و نام خانوادگي:فرامرز رنجبر

نام پدر:علي

تاريخ تولد:46/11/9

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:38 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:65/02/24

مکان شهادت:پاسگاه بيات

نحوه ي شهادت:اصبت تير به سينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز فرامرز رنجبر

 اعوذ بالله السميع العليم من الشيطان الرجيم

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحيِمِ

    حسبنا الله و نعم الوكيل نعم المولا و نعم النصير، الحمد الله رب العالمين و العاقبه للمتقين و الصلاه و السلام و علي اشرف الانبياء و المرسلين، حبيب اله العالمين ابوالقاسم مصطفي محمّد(ص) و علي آله الطيبين الطاهرين المعصومين و العن الدائم علي اعدائهم اجمعين من آلان الي قيام يوم الدين .

       اينجانب بنده‌ي حقير، فرامرز رنجبر فرزند علي از] بر[ خود لازم دانستم كه طبق زمان پيامبر اكرم(ص) و طبق فرمان وحي آن حضرت تا الان كه در عصر ما امام مدّظله مي باشند اداي وظيفه كرده باشم و از طرف خود وصيتي به بازماندگانم بنمايم.

 بگذاريد هنگامي كه بنده شهيد شدم آقاي رحمتي نماز بنده را بخواند. ولي اگر موفق نشديد هر كس بخواند اشكالي ندارد.

ثانياً قبرم را در سهل آباد پهلوي قبر ناصر دربنداني به خاك بسپاريد و هنگام دفنم بالاي سرم دعاي ندبه بخوانيد.

 پيام من به ملت عزيز اسلامي اين است كه براي هميشه خود را براي لبيك به امام گفتن آماده سازند و هيچ گاه امام را تنها نگذاريد.

و تو اي مادر اگر من سعادت شهادت داشتم و اگر اين آرزوي شرافتمندانه نصيبم شد از تو مي خواهم كه گريه نكني و اگر هم خواستي گريه بكـني به ياد علي اكبـر امام حسيـن(ع) گـريه كن و تـو اي پدر عزيـز كه زحمت كشيدي و مرا به اين حد رساندي كه به جبهه بروم بايد افتخار كني كه چنين فرزندي داري و در راه اسلام داده‌اي و اميدوارم كه مرا حلال كني.

شما اي ملت عزيز اگر كربلا با خون من آزاد مي‌شود بگذار خون من ريخته شود.

 اي حسين بن علي(ع) اگر آن زمان نبودم تا در كربلا شركت كنم حال هستم و به نداي فرزندت امام خميني لبيك گفتم و هر زمان آماده شهادت هستم.

 خداوندا، تا از من راضي نشوي مرا از بين مبر.

و شما اي برادرانم اميدوارم كه راه مرا ادامه دهيد و هميشه براي خدا كار انجام دهيد و شما اي خواهرانم حجابتان را رعايت كنيد كه حجاب شما از خون من كوبنده‌تر است.

                                                                                    فرامرز رنجبر

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز فرامرز رنجبر

نام پدر: علي                        محل و تاريخ تولد: سهل‌آباد 1346

سن: 19 سال                      تحصيلات: سوم دبيرستان

شغل: محصّل                     وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 24/1/65

حضور در جبهه: 30 روز     تاريخ شهادت: 24/2/65    

محل شهادت: پاسگاه بيات    محل دفن: سهل‌آباد

 

پس از سال‌ها غصه و درد و بعد از فوت پنج فرزند، اين بار صداي گريه‌ي كودكي، جاني دوباره به خانه بخشيد و وجودش باعث دلگرمي خانواده شد. در خانه او را «مجيد» صدا مي‌زدند. پدرش مي‌گويد: «به دليل حاكميت جبر و زور در دوران رژيم طاغوت، اداره‌ي ثبت از ما خواست كه نام او را فرامرز بگذاريم.»

روزها گذشت و گذش

ت تا اينكه او در هفت سالگي با بچه‌هاي باصفاي روستا قدم به مدرسه نهاد و دل به كلاس درس سپرد. وي از هوش و استعداد زيادي برخودار بود. قرآن زياد تلاوت مي‌نمود و معني آيه‌ها را از حفظ مي‌كرد آن‌قدر به نماز اهميّت مي‌داد كه پياده به روستاي همجوار مي‌رفت تا نماز را با جماعت اقامه كند، مؤذّن بود و صداي دلنشين او، روح سبز زندگي را ميهمان كوچه‌هاي روستا مي‌كرد. به خواندن كتاب علاقه داشت و كتاب‌هاي ديني و مذهبي مطالعه مي‌كرد. خواهرش مي‌گويد: «او در كودكي بسيار فعال بود به طوري كه نوشته‌هاي شهيد مطهري را پيدا مي‌كرد و مي‌خواند و با اين كه سن زيادي نداشت، مي‌گفت: ]برايم بخوانيد كه[ مجيد شهيد شد.»

هنگـامي كه وي موفق به اخـذ ديپـلم گرديد؛ ايـران اسلامي مـوردهجوم و تجاوز بيگانگان واقع شده بود، او نيز چون ديگر بسيجيان خود را موظف دانست كه براي اداي تكليف از خانه و كاشانه بگذرد و به جبهه‌هاي خون و خطر رود. روزي كه «فرامرز» قصد جبهه كرد، اول ماه مبارك رمضان بود و در اين ماه كه درهاي رحمت و بهشت باز بود، او خود را در آغوش جبهه افكند و در «پاسگاه بيات» پس از دلاوري‌هاي بسيار، در شب 21 ماه مبارك رمضان و در «ليله‌القدر» عاشقي به وصال معشوق رسيد و در جوار حضرت دوست آسوده آراميد.

خواهرش كه از داغ فرامرز دلي غمگين دارد، در رثايش اين‌گونه نوشته است: «بارالها! حال كه عزيزانمان را به سوي خودت پرواز داده‌اي و شايسته‌ي همنشيني آنها ندانسته‌اي، پس آنها را گرامي بدار و در بهشت برين در كنار السابقون السابقون منزل نما.»

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان