چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e150

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e150

شادی روح شهید عزیز
سردار رنجبر
صلوات

نام و نام خانوادگي:سردار رنجبر

نام پدر:عباس

تاريخ تولد:45/12/25

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:سپاه

يگان:ل 9 بدر

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:235 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:65/12/08

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به صورت

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز سردار رنجبر

نام پدر: عباس                  محل و تاريخ تولد: ايج 1345

سن: 20 سال                    تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: سرباز                     وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه    تاريخ اولين اعزام: 16/4/65

دفعات اعزام: يك بار          حضور در جبهه: 235 روز

تاريخ شهادت: 8/12/65      محل دفن: ايج

روزگار هرگز از ياد نخواهد برد، سرهايي را كه بر دار شد، اما نداي اناالحق آنها در گوش زمان توفان به پا كرد و تاريخ را غرق آشوب نمود. «سردار» نيز يكي از آنها بود كه چون پا به عرصه زمان نهاد و خويشتن را يافت سر را فداي دوست كرد و جان را نيز هم.

دوران دبستانش را در روستاي «رودبال» به پايان برد و براي  ادامه‌ي تحصيل مجبور شد به روستاي همجوار (ايج) برود و هر روز شش كيلومتر جاده را طي كند، تا خود را به مكتب استاد برساند و بياموزد سطر سطر دفتر زندگي را.

پدرش كشاورز بود و پير. چون زير بار زندگي كمرش خم گشت و از كار افتاده شد؛ «سردار» با مدرسه خداحافظي كرد و به كمكش شتافت و تأمين هزينه‌ي خانه را عهده‌دار گرديد و نان‌آور شد. او كه آغوشش به روي مشكلات زندگي باز بود، بسيار شجاع بود و پركار. سكوت عجيبي هميشه روي لبانش بود و از او جواني ساخته بود كم حرف و سربه زير. دستان پرتوانش از رنج كار پينه بسته بود اما غرق در هنر بود. همان دست‌هايي كه در شور و غوغاي انقلاب روي ديوار روستا شعار «مرگ بر شاه» مي‌نوشت و بدين وسيله خود را در پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي سهيم مي‌كرد. به امام خميني(ره) عشق مي‌ورزيد و به مسأله‌ي ولايت و رهبري اهميت بسيار مي‌داد و مي‌گفت: «هر كشوري كه رهبر نداشته باشد بي پايه و اساس است.» چون فرمان رهبر را جهت دفاع از كيان اسلامي شنيد، به پا خاست. او كه مژده‌ي سروش، از آن طرف مرزها به قلبش رسيده بود كاسه صبرش لبريز شد و به فكر سفر افتاد.

پاسدار وظيفه بود كه نگاه «شلمچه» او را به سمت خود فراخواند و «سردار» دل به كربلاي ايران سپرد. در «عمليات كربلاي 5» شركت كرد و مردانه جنگيد، و آن وقت كه لبهاي خشكيده‌ي رزمندگان طلب آب داشت، او رفت تا آب براي گلهاي پژمرده بياورد، اما او كه خود سالها عطش بر لب داشت در بين راه، عباس(ع) ـ سقّاي تشنه لب ـ را يافت و با او به دريا شد.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان