چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e15

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e15

شادی روح شهید عزیز
ابراهیم اردالی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابراهيم اردالي

نام پدر:علي محمد

تاريخ تولد:46/06/15

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — گرده

عضويت:سپاه

يگان:ل 9 بدر

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:180 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:65/11/10

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابراهيم اردالی

نام پدر: علي‌محمّد                 محل و تاريخ تولد:گرده 1346

سن: 19 سال                         تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: پاسداروظيفه                وضعيت تأهل: مجرّد                     

ارگان اعزام كننده: سپاه         تاريخ اولين اعزام: 1/11/63                   

دفعات اعزام: سه بار               حضور در جبهه: 180 روز               

تاريخ شهادت: 10/11/65        محل دفن: استهبان

       يادت هست؟ روزي كه كبوتران، بال هجرت گشودند و كوچه‌هاي گلي روستا را طي كردند و او عاشقانه از پي آن‌ها راهي شد.

       «ابراهيم» در يكي از روستاهاي سرسبز استهبان ديده به دنيا گشود و زندگي را آغاز نمود. در چند صباح زندگي، ساده زيست و به تجمّلات دنيا توجهي نكرد. هفت سال در كانون گرم خانه روزگار گذراند و پس از آن، راهي خانه‌ي علم شد. كتاب‌هايش را در بغل گرفت و پا به مدرسه نهاد. با شور و شوق كودكانه كتابش را گشود و اولين   كلمه‌ي آن، ـ آب ـ را زمزمه كرد و هرگز از ياد نبرد كه آب، درمان آتش است.

      به درس علاقه داشت ولي به علت نبود امكانات در محل زندگي‌اش از ادامه تحصيل باز ماند. احترام زيادي براي بزرگترها قايل بود. هرگز از ياد فقرا غافل نماند. چشمانش غرق در نجابت بود و بر لب، مهر سكوت داشت. كمتر حرف مي‌زد و هميشه مي‌گفت: «حرفي كه ثمره‌اي ندارد، چرا بايد زد؟!» در سن نوجواني كمر همّت و تلاش بست و پدر را در گذران زندگي و امر كشاورزي ياري داد. كار كرد و نان از بازوي خويش خورد و به رزق و روزي حلال بسيار پاي‌بند بود. از همان سنين كودكي به واجبات عمل مي‌نمود و در اول وقت نماز مي‌خواند و روزه مي‌گرفت. توجه زيادي به كتاب‌هاي امام خميني(ره) داشت بخصوص به كتاب‌هاي ايشان در زمينه نماز. چون مادرش سواد نداشت، برايش مي‌خواند تا او نيز بهره‌مند گردد.

      با شروع جنگ تحميلي، «ابراهيم» از طريق بسيج براي دفاع از ميهن اسلامي و حفظ دستاوردهاي انقلاب، راهي جبهه شد. روزهاي زيادي را در جبهه، كنار كبوتراني كه همه در تب و تاب پرواز بودند گذراند. چندين بار به جبهه اعزام شد تا اينكه براي آخرين وداع، نزد پدر و مادرش آمد و براي هميشه خداحافظي كرد. قرآني را كه در دستان پر دعاي مادر بود، بوسيد و رفت …

 

وي اينگونه مشتاق و سلحشور، قدم به خاك شلمچه نهاد و خود را به «عمليات كربلاي 5» رسانيد. در برابر دشمن به دفاع برخاست و او را از خاك ميهن بيرون راند و به خاك مذّلت نشاند و چون پيكرش هدف تير خصم واقع شد، لحظه‌هاي طولانيِ انتظار سرآمد و قلبش كه سال‌ها در عطش فراق مي‌سوخت، آب حيات يافت و آرامش.

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است

آثار

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان