چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e146

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e146

شادی روح شهید عزیز
حسن رمضان پور
صلوات

نام و نام خانوادگي:حسن رمضان پور

نام پدر:عباس

تاريخ تولد:41/12/10

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 2

مدت حضور:34 روز

شغل:قناد

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:62/05/12

مکان شهادت:حاج عمران

نحوه ي شهادت:اصابت تركش بهسر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز حسن رمضانپور

نام پدر: عباس                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1341

سن: 21 سال                      تحصيلات: ديپلم

شغل: قناد                           وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 28/3/62                 

دفعات اعزام: يك بار            حضور در جبهه: 34 روز

تاريخ شهادت:12/5/62        محل دفن: استهبان

آن وقت كه خانه‌ي شاه مردان با ولادت حسن مجتبي(ع)، شكوه و جلال آسماني يافت، در خانه‌اي كوچك و با صفا پسري متولد شد كه به ميمنت اين روز خجسته او را «حسن» ناميدند. حسن با لطف خدا بزرگ شد و چون هفت ساله گشت، به مدرسه رفت. در زمينه‌ي درسي بسيار باهوش و زرنگ بود و به ديگر هم كلاسيهايش نيز كمك  مي‌كرد. خانواده‌ي آنها پرجمعيت بود و «حسن» در زمان تعطيلات كار مي‌كرد؛ تا بدين وسيله كمك خرجي براي خانواده باشد و هم براي تحصيل خود پس‌اندازي داشته باشد. به قانون احترام مي‌گزارد و به حقوق ديگران نيز هم.

او كه خود آبروي عشق بود، به حفظ آبرو بسيار اهميت مي‌داد. براي خانواده راهنمايي خوب و دلسوز بود و تعصّبات بجا و معقولي در مورد حجاب داشت. رفتارش منطقي بود و هيچ چيز را چشم و گوش بسته قبول نمي‌كرد. در مسايل ديني مطالعه داشت و اگر سؤالي از او مي‌كردند با دليل و برهان پاسخ مي‌داد. با دستهاي ظريف و هنرمندش نقاشي‌هاي زيبايي بر صفحه‌ي كاغذ طراحي مي‌نمود و اين هنر را به خواهر و برادرانش نيز ياد مي‌داد. عاشق خدمت بود، چه از لحاظ مادي و چه معنوي. خيلي پرشور و با نشاط بود و از قدرت بدني بالايي برخوردار. به كتابهاي ديني و داستان علاقه‌ي بسيار داشت.

در اوايل انقلاب با ديگر جوانان شهر همنوا شد و شعار «اللّه اكبر» سرداد. در تظاهرات شركت مي‌كرد و بر ديوارهاي شهر شعار مي‌نوشت. وجودش باعث دلگرمي و قوّت قلبي براي خانواده بود.

پس از پيروزي انقلاب در بسيج نام نوشت و يكي از هوا خواهان آن گشت. در ايام عاشورا در مراسم عزاداري سالار كربلا(ع) شركت مي‌كرد و هميشه مي‌گفت: «اميدوارم كه لياقت نوكري امام حسين(ع) را داشته باشم.»

از زماني كه جنگ بر ايران تحميل گشت، سوداي رفتن داشت. مرغ دلش در قفس سينه بيقراري مي‌كرد؛ اما چون هم برادرش در جبهه بود و هم بخشي از تأمين معاش خانواده را به عهده داشت نمي‌توانست پدر و مادر پيرش را تنها بگذارد. به همين دليل شراب صبر بر جام وجودش ريخت و به انتظار نشست. تا بالاخره انتظار سرآمد و راهي جاده‌هاي غرب شد. خود را به ديگر برادرانش در كوههاي «حاج‌عمران» رسانيد و در آنجا چون سروي سرافراز، قد علم كرد و در برابر دشمنان تا دندان مسلح، چون كوه ايستاد و آن‌قدر عاشقانه دفاع كرد كه چون پيكرش به تيغ عشق پاره پاره شد يار خريدارش گرديد.

 

شعر شهدایی

آری رمضان پور به بازار آمد

با عطر و گلاب و مشک تاتار آمد

گر رفته ز جام ساقی عشق ز هوش

با حال خمار و چشم بيدار آمد

شهيد حسن رمضان پور

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان