چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e143

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e143

شادی روح شهید عزیز
سکینه رعیتی
صلوات

نام و نام خانوادگي:سکينه رعيتي

نام پدر:محمد حسين

تاريخ تولد:07/03/3

سن:59

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:خانه دار

تحصيلات:بيسواد

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:66/05/9

مکان شهادت:مکه

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيده‌ي عزيز سكينه رعيتي

نام پدر: محمّدحسين            محل و تاريخ تولد: استهبان 1307

سن: 59 سال                       تحصيلات: ابتدايي

شغل: خانه‌دار                     وضعيت تأهل: متأهل، شش فرزند            

محل شهادت: مكه‌ي مكرّمه   تاريخ شهادت: 9/5/1366

محل دفن: استهبان

… و آن گاه كه دشمنان قسم خورده‌ي اسلام در برابر عشق و جاودانگي دين به زانو درآيند، براي خالي كردن عقده‌ي دل راهي جز خشونت و باران گلوله نمي‌يابند، هرچند كه اين گلوله‌ها در كنار حرم امن الهي باشد و بر سر زايراني فرود آيد كه همه، جمال كعبه را به تماشا نشسته‌اند.

اكنون پس از گذشت چندين سال كه از اين فاجعه‌ي دردناك مي‌گذرد، به سراغ خانواده‌اي مي‌رويم كه با شهادت مادر، گرچه كانون گرم آنها به سردي گراييده است اما فانوس روشن عشق همچنان شعار برائت از مشركين سر مي‌دهد و از شيرزناني مي‌گويند كه پيام‌آور تكرار زخم امّتي هستند كه چون زينب(س) و سميه(س) داغ دين بر جبين نهادند.

فرزندان چنين اظهار مي‌دارند كه مادرشان براي آنها الگويي از صداقت و ايمان بود و فردي مهربان و صبور. آن‌قدر به نماز اول وقت اهميت مي‌داد، كه هر كاري داشت رها مي‌كرد و به مسجد مي‌رفت. هميشه بر لبانش ذكر خدا جاري بود و بارها به فرزندانش گفته بود كه در هنگام كار كردن ذكر خدا بگويند و صلوات بفرستند. همواره آنها رابه نماز و روزه تشويق مي‌كرد و از غيبت كردن و تهمت زدن
منع مي‌نمود. اهل شوخي بود و به كودكان توجهي بسيار داشت و
هميشه مي‌گفت: «بچّه‌ها به محبّت نياز دارند و بايد با آنها مهربان بود.»

با شروع جنگ تحميلي او نيز مانند بسياري از زنان كه هميشه در صحنه بودند با وجود اينكه از بيماري رنج مي‌برد مرتباً براي رزمندگان شربت به ليمو و نان تهيه مي‌كرد و در امر پشتيباني جبهه فعّاليت داشت.

در سال 1365 كه براي انجام امور حج و تشرّف به مكه مكرّمه به اداره اوقاف مي‌روند جاي خود را به مادر شهيدي مي‌دهند و بدين وسيله دل او را شاد مي‌گرداند و خود يك‌سال ديگر چشم انتظار خانه‌ي كعبه مي‌ماند؛ تا بالاخره در سال بعد كه به مكه مشرّف مي‌شوند در كنار خانه‌ي امن الهي به دستور امام خميني(ره) شعار برائت سر مي‌دهند كه در همين هنگامه، بر اثر حمله‌ي نظاميان عربستان كه به دستور اربابان آمريكايي بر روي زايران آتش گشودند به سوي خداي كعبه به پرواز در مي‌آيد و در جوار يار آرامش مي‌يابد.

 

شعر شهدایی

در مکه رعيتی شده قربانی

مُحرم شده بود و ديده اش گريانی

روحش به جنان پر زده از مرکز وحی

جان داده و بسته با خدا پيمانی

شهيد سکينه رعيتی

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان