چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e142

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e142

شادی روح شهید عزیز
محمدجواد رعنا
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدجواد رعنا

نام پدر:فتح الله

تاريخ تولد:44/03/2

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:*****

مدت حضور:69 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:60/11/19

مکان شهادت:چزابه

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز محمّدجواد رعنا

اولاً كه مي خواهم چند قطعه نوحه بنويسم:

مـن اگر پادشـاه يا گدايم  
  عـاشقم عاشق كربلايم
در جواني به پيري رسـيدم  
  عـاقبـت كربلا را نديدم
من زمهرحسـين توشه دارم  
  ميـل آن قبر شش گوشه دارم
بـار الهــا نكـن نا امــيدم  
  در پناه حـسينم، حـسينم
     

       انسان يك روز به دنيا مي آيد و روزي هم از دنيا مي رود و تنها كردار و اعمالش  بر جاي خواهد ماند، پس مرگ سرنوشت ابدي ما مي باشد و چه بهتر انسان در راه مكتب و هدفش كشته شود.

مادر عزيزم: از مرگ من نگران نباشيد، زيرا نزد خداي متعال زنده هستم و روزي مي گيرم،  فقط جسم من از ميان شما رفته است؛ از مرگم ناراحت نباشيد  و برايم سياه نپوشيد. مادر عزيز مي دانم كه از مرگ من نگران خواهي شد اما اين را بدان كساني كه در راه خدا كشته مي شوند زنده هستند و نزد خدا بهره‌مند            مي شوند، اميدوارم خدا مرا از همان بندگان شهيدش قرار دهد.

 من به خاطر خدا در راه رضاي او به خاطر نگهداري شرف و آبروي ميهن اسلامي خود، پا به جبهه گـذاشتم و قـلبم پر از مهر شما است، با تمامي وجودم همه شما را دوست دارم، اما وظيفه‌ي مشكل‌تري به عهده‌ي من است.

 راه من راه ديگري است؛ راهي كـه در آن پا نهادم بزرگ و دشـوار است راه مردان بزرگ است، و بايد مردانه قدم برداشت، پس اگر به خاطر عقيده‌ام جانم از دست رفت ناراحت و غمگين نباشيد، من به مهماني خدا مي روم و من به خاطر خدا و براي رضاي او پا به جبهه گذاشتم، فرمانده‌ي من امام زمان(عج) است.

 من در زير پرچم توحيد خون خود را اهدا مي كنم، پس گريه كردن در اين چنين مرگي بيهوده است مرگ در راه خدا عين شهادت است؛ امروز همه اين چنين مرگي را آرزو دارند.

در خاتمـه از تمـام افراد خانواده‌ام و كـليه‌ي آن‌ها كه قلبم مملو از مهر و محبّت يكايك آن‌هاست خداحافظي مي كنم و از خداوند پيروي از خدا، دستورات رهايي‌بخش قرآن كريم و پايداري از انقلاب كه حاصل خون‌هاي هزاران نو گل نو شكفته‌ي اين خلق محروم است مسئلت مي نمايم.

خدانگهدار همگي شما

 محمّد جواد رعنا

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدجواد رعنا

نام پدر: فتح اللّه                 محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 16 سال                     تحصيلات: سوم راهنمايي

وضعيت تأهل: مجرّد         ارگان اعزام كننده: بسيج

دفعات اعزام: يك بار          تاريخ اولين اعزام: 11/9/60

شغل: محصّل                    حضور در جبهه: 69 روز         

تاريخ شهادت: 19/11/60   محل دفن: استهبان

«محمّدجواد» شهيدي از تبار شاهدان عاشق و مردي از سلاله‌ي ايثار بود، ولي غريب و گمنام. در خانواده‌اي بي‌بضاعت، اما سرشار و غني از عواطف پاك انساني و اعتقادات والاي مذهبي چشم به جهان گشود.تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را پشت سر نهاد. دوران دبيرستان او با شورش مردم عليه حكومت ستمشاهي همراه بود كه او نيز يكي از كساني بود كه قدم به صحنه‌ي مبارزه و خودسازي نهاد. عاشق امام  بود و در سخنرانيها و راهپيمايي‌ها حضوري فعّال و مؤثر داشت.

«محمّدجواد» برنامه‌ي خودسازي را با مطالعه‌ي كتابهاي با ارزشي، چون آثار شخصيت‌هاي شناخته شده نظير «شهيد مطهري» و «شهيد دستغيب» را با جدّيت دنبال مي‌كرد. از زماني كه جنگ تحميلي آغاز گشت او به دنبال موقعيتي بود كه بتواند خود را به جبهه برساند اما به دليل كمي سن موفق نمي‌شد تا بالاخره از عشق مدد خواست و در پاييز سال 60 به سرسبزترين سرزمينها اعزام گشت و راهي جنوب كشور شد.پس از كسب آموزش نظامي، به منطقه‌ي عملياتي «بستان» رفت و در جنگي نابرابر، مردانه جنگيد و از جان دريغ نكرد تا سرانجام اشتياق آميخته با حلم و بردباري او را به وصال نايل كرد و به محبوب پيوند داد.

 

شعر شهدایی

رعنای عزيز گل فشان آمده است

مانند نسيم بوستان آمده است

با پيکر غرق به خون چو ياران حسين (ع)

از جبهه ز کاروان نشان آمده است

شهيد محمد جواد رعنا

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان