اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e141

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e141

شادی روح شهید عزیز
ابوالقاسم رضایی نژاد فرد
صلوات

نام و نام خانوادگي:ابوالقاسم رضايي نژادفرد

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:44/00/00

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 8

مدت حضور:411 روز

شغل:روحاني

تحصيلات:سطح عالي حوزه

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:7

تاريخ شهادت:66/01/20

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:متلاشي شدن بدن

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ابوالقاسم رضايي نژاد فرد

          الهي لا تكلني الا نفسي طرفه عين ابدا

     بارالها با دلي شكسته و چشمي گريان و سوزي در سينه و آهي كه در گلو خفته گرديده رو به سويت آورده‌ام. آه چه خوش است آشتي با دوست، آه چه زيباست اظهار عشق به معشوق و محبوب، مولا جان شرمنده‌ام در برابر رحمتت. آري گناهان من در مقابل عفو تو ناچيز ]است[، يا ربّا، چگونه اظهار عجز ننمايم و درخواست نكنم در حالي كه مولايم حسين(ع) با بدني پاره تن و بي سر باشد و من فرداي قيامت با گناهم در مقابل درياي عظمتت سربلند نمايم.

 الها و معبودا و معشوقا و محبوبا، آمدم، آمدم، كه آمده باشم در كنار رحمت و عظمتت. باري، چه بگويم كه نگفته باشند، چه بنويسيم كه ننوشته باشند هر چه هست در حافظه‌ام از وصيت نامه‌هاي شهدا است و شما عزيزان را وصيت مي نمايم كه حتماً وصايا را بخوانيد و به مرحله‌ي عمل درآوريد.

 اما من باب وظيفه نكاتي را متذكر مي شوم كه «ان الذكري تنفع المؤمنين.» عزيزان، برادران، مادران و خواهران، جوانان و پيرمردان و اي مسلمانان شما را به مكتبتان، به مولايتان قسم، اگر احساس وظيفه داريد اول جبهه را حفظ كنيد، كجاست آن‌كه مدعي بود كه من مؤمن هستم امروز روز امتحان است، روز احساس وظيفه، روز از خود گذشتن، روز به مرحله‌ي اجرا درآوردن ادعاهاست، بپا خيز اي كسي كه به عنوان تجليل از ما آمده‌اي، بلند شو اسلحه‌ي به زمين افتاده‌ي مرا به دست گير و به لشكر مولا بپيوند.

مادران، نشود امروز مزاحم رفتن فرزندان و عزيزانتان شويد، به خدا قسم فردا بايد شرمنده و شرمگين در مقابل زهراي اطهر(س) باشيد؛ چگونه جواب زينب كبري(س) را مي خواهيد بدهيد؟

ملّت عزيز هر چه داريد از وحدت و اتّحاد و يگانگي و حضور در صحنه و اطاعت از رهبري و اقتداي به روحانيت اصيل و حمايت از خون شهيدان و وجود خويش و ايثار عزيزان شما در جبهه‌ها مي باشد، اينها را براي خدا و رضاي خدا نگهداريد.

مادرم، نور چشمانم، اي كه هر چه دارم از وجود مبارك توست، اي كسي كه هر چه گويم در ستايشت باز هم كم است، مطمئنم و از شما اميد است ديگران را چون خويشتن دعوت به صبر و استقامت نماييد چون مي دانم شما همچون آهن آبديده گرديده‌ايد. خواهرانم و برادرانم اميد است كه راهم را ادامه دهيد.

والسلام ، تيپ المهدي(عج) گردان فجر

 ابوالقاسم رضايي نژاد فرد  10/12/65

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ابوالقاسم رضايي‌نژادفرد

نام پدر: حسين                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1344

سن: 22 سال                      تحصيلات: حوزوي ـ سطح‌عالي

شغل: روحاني                    وضعيت تأهل: متأهل، يك فرزند

ارگان اعزام كننده: بسيج     تاريخ اولين اعزام: 2/1/61

مسؤوليت: فرمانده‌ي دسته  حضور در جبهه: 411 روز

تاريخ شهادت: 20/1/66      محل دفن: استهبان

«ابوالقاسم» دومين كبوتر خونين بال خانواده است، كه چون برادرش (شهيد جواد رضايي‌نژاد) قفس خاكي تن را شكست، راه پرواز در پيش گرفت و هجرت را تفسيري زيبا كرد.

وي گرچه در خانواده‌اي بي‌بضاعت به دنيا آمد، اما پدر و مادر در حد توان زحمت كشيدند تا او و ديگر فرزندان در آرامش و آسايش رشد يابند. «ابوالقاسم» طلبه‌اي مبارز بود كه هميشه همگام با انقلاب و اسلام حركت كرد. بسيجيِ مخلصي بود كه هيچ‌گاه از ياد فقرا غافل نماند و چه بسا لباس‌هايش را براي همدردي و انفاق به فقرا بخشيده بود. در هفده سالگي، به سنّت پيامبر عمل نمود و ازدواج كرد كه ثمره‌ي اين ازدواج تنها يك فرزند بود.

آن‌گاه كه عزمش را جزم كرد تا قدم در راهي بگذارد كه هر كسي را سعادت آن نيست مادر به او مي‌گويد: «حالا كه مي‌خواهي بروي همسر و فرزندت را چه مي‌كني؟» و قاسم با اطمينان و يقين جواب مي‌دهد «هر كس خدا دارد و بس». او كه با چشم دل، خدا را ديد در «عمليات كربلاي 8» عاشقانه به سويش پر گشود و به وصال نايل آمد و به ديدار كسي رفت كه سال‌ها دست‌هايش ستايشگر او بود.

شهيد «رضايي‌نژاد» عارف وارسته‌اي بود كه در مناجات شبانه‌اش زيبا عشق را به تفسير مي‌كشد و در راز و نيازهاي عاشقانه‌اش با مولا، و معبودش چنين سخن مي‌گويد: «مولايم! آن‌قدر به عشقت نيازمندم كه دنيايم بدون عشق تو، تاريك است. عشق تو چراغ راهم بوده وهست. مولايم! از سوختن در آتش تو اِبا ندارم كه در اصل آتش عشق است …»

 

شعر شهدایی

روحانی غرقه به خون رضايي حاضر

بودی به حسين (ع) و کربلايش ذاکر

هر کس که به خونين کفنان کاری هست

گوييد شهيدان به تو باشند ناظر

شهيد ابوالقاسم رضايي نژاد فرد

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان