چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e140

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e140

شادی روح شهید عزیز
جواد رضایی نژاد فرد
صلوات

نام و نام خانوادگي:جواد رضايي نژادفرد

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:48/00/0

سن:14

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:خيبر

مدت حضور:201 روز

شغل:محصل

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:62/12/11

مکان شهادت:جفير

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز جواد رضايي نژاد فرد

«وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

    گمان نبريد كساني كه در راه خدا كشته مي‌شوند مردگانند، بلكه زنده‌اند و در پيش خدا روزي           مي خورند.

      پس از سلام و درود بر رهبر كبير انقلاب اسلامي و همچنين درود و سلام بر شهيداني كه جان خود را در راه خداي خويش فدا كرده‌اند و سلام و درود بر مجروحين و معلولين و اسيران انقلاب اسلامي كه قطعه و يا عضوي از بدن خود را در راه معبود و معشوق خويش فدا كرده‌اند سخنانم را آغاز مي كنم.

پدر و مادر و برادران و خواهرانم، وقتي كه با فشنگ كلاشنيكف قلبم را سوراخ كردند، وقتي كه تركش خمپاره مغزم را متلاشي كرد، وقتي كه قطعه، قطعه‌ي گوشت بدنم را از زير شني تانك بيرون آوردند، اصلا ناراحت نباشيد زيرا من راهم را انتخاب كرده‌ام و آن‌ را به پايان رسانيدم، البته با خوبي؛ به اين خاطر مي گويم كه ناراحت نباشيد كه فردا در روز قيامت در جلوي زينب كه شهادت 72 شهيد را تحمّل نمود شرمنده خواهيم بود.

پدران و مادران، مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد كه اماممان رفتن به جبهه را واجب كفايي كرده است. اي جوانان مبادا در رختخواب ذلّت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد.

اي مردم ايران به خاطر خدا و اسلام كوشش كنيد و وحدت كلمه را حفظ كنيد تا پيروز شويد؛ اگـر اختلاف ميان شما پيدا شود و خداي ناكـرده اوج گـيرد نهضت به شكست مي انجامد دعوت شما تبديل به ذلّت مي شود و مواظب باشيد در ميان صف‌هاي مستحكم شما، گروهك‌ها شكاف و نفاق ايجاد نكنند كه عملي فرعوني و شيطاني است، زيرا منافقان دشمن خود را يعني اسلام را شناخته‌اند و در صدد نابودي اسلام هستند، كه اين خود فكري پوچ و غلط است.

اي مردم تا مي توانيد از روحانيت پيرو خط امام و متعهّد و آگاه كه مي توانند به اسلام ياري كنند پشتيباني و دفاع كنيد.

 پدر و مادر و خواهر و برادرانم: گمان نكنيد كه از بين شما رفته‌ام، در نماز جمعه و در دعاها در كنار خودتان جايگاهي هم براي من بگذاريد تا يقين پيدا كنيد كه حاضرم و شاهدم و اين فكر در بين شما خطور نكند كه وجودِ جسم بي ارزشم در شما، ايجاد محبّت كرده اين روحم و اين امتصالم به خدا و اعتقادم به اسلام آن محبت الهي را در دل شما برپا كرد.

سپاس و ستايش خدايي را مي كنم كه مرا به صراط مسستقيم هدايت كرد و نور خدا بر قلبمان بر افروخت و توفيق جهاد و فدا كردن مال و جان در راه مقدسش را نصيبم كرد. چنانكه بتوانم در خلوص نيّت و قوّت قلب و عزمي جزم در راهي كه عاشقانش به رفتني بي‌انتها آن‌ را مي پيمايند، قدم بردارم و با مخلصان و، متقيّان و راهيان كوي شهادت در راه خدا همراه كردم و صداماتش را چنان بپيمايم كه شايسته است.

پروردگارا، مشتاقان و عاشقان لقايت را بنگر كه چگونه‌ ]علاقه[ به ديدار تو دارند و در راه حراست از دينت جانفشاني مي كنند. جسم و جان من آنچنان ارزشي را ندارد كه براي رضايت، آن را فدا كنم دوست دارم كه وقتي در راه خدا كشته شدم از دهان پدر و مادر و خانواده‌ام اين آيه‌ي شريفه را بشنوم«اللهم تقبل منا هذا القـرباني» خدايا بپذيـر كشتـه ما را.

خدايا، خدايا، تا انقلاب مهـدي، حتّي كـنار مهدي، خميني را نگهدار، رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما، جمهوري اسلامي به دست مهدي بسپار، معلولين و مجروحين شفـا عنايت فرما.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

                                                                                                               جواد رضايي نژاد فرد 7/7/72

 

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز جواد رضايي‌نژادفرد

نام پدر: حسين                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1348

سن: 14 سال                      تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: بسيج    تاريخ اولين اعزام: 1/11/61                

دفعات اعزام: دو بار            حضور در جبهه: 201 روز

تاريخ شهادت: 11/12/62    محل دفن: استهبان

«پدر و مادرم، وقتي فشنگ قلبم را سوراخ كرد و تركش خمپاره مغزم را متلاشي نمود ناراحت نباشيد. يقين پيدا كنيد كه من در كنار شما حاضر و شاهدم.»

اين حرفِ دل «جواد» است كه به پدر و مادرش قول مي‌دهد هرگز آنها را فراموش نكند. هماني كه از كودكي متانتي خاص در چشمانش موج مي‌زد.

وي دوازده ساله بود كه به عضويت بسيج درآمد و دل در گرو يك هدف عالي نهاد. چنان به بسيج دل خوش كرده بود كه هنوز ردّپاي او در مسير خانه تا بسيج باقيست. در عين حالي كه راهش تا بسيج دور بود اما بيشتر اوقات را در آنجا سپري مي‌نمود.

تا سال سوم راهنمايي ادامه تحصيل داد و پس از آن راهي سرزمين جنگ زده و تفتيده‌ي جنوب گرديد.

گرچه سنش كم بود اما والدين با رفتن او مخالفت نكردند؛ شايد آنها هم رازي را كه در اعماق چشم «جواد» نهفته بود، خوانده بودند.

وقتي كه همپاي نسيم عازم سفر شد، مادر او را تنگ به آغوش كشيد و بلورهاي اشك را بدرقه‌ي راهش نمود و او را به خدا سپرد.

او كه سينه سپركرده بود تا در كوههاي سفيد پوش كردستان، در برابر دشمنان اسلام مقاومت كند با ممانعت مسؤولين روبرو شد. ولي آن قدر اصرار ورزيد و خواهش نمود تا رضايت آنها را جلب كرد، آن‌گاه چون غزالي گريز پا خود را در آغوش كوههاي غرب افكند. در «عمليات خيبر» شركت نمود و شجاعانه جنگيد و آخرين جرعه‌ي جام هستي‌اش را نيز فداي دوست كرد تا عشق پاكش را به اثبات برساند.

پس از شهادت اوبرادر ديگرش (شهيد قاسم رضايي‌نژادفرد) اسلحه‌ي خونين او را برداشت و بر دوش نهاد، ادامه دهنده‌ي راه زيباي برادر شد تا از قافله‌ي شهادت عقب نماند.

 

 

شعر شهدایی

بودست رضايی ز نژاد گل عشق

زد بوسه به جبهه برلب بلبل عشق

ني ناله کنان به سوگ او می ناليد

آن شب که ببسته بار بر محمل عشق

شهيد جواد رضايي نژاد

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان