چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e139

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e139

شادی روح شهید عزیز
محمدحسین رضازاده
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمدحسين رضازاده

نام پدر:محمدعلي

تاريخ تولد:49/11/1

سن:17

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:والفجر 10

مدت حضور:495 روز

شغل:محصل

تحصيلات:اول راهنمايي

مسئوليت:مسوول تداركات

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:66/12/28

مکان شهادت:خرمال

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:74/12/9

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز محمّد حسين رضا زاده

      «وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

   قدرت‌ها و ابر قدرت‌ها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خميني يكّه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت پرستي است ادامه مي دهد و به ياري خدا در كنار بسيجيان جهان اسلام، اين پابرهنه‌هاي مغضوب ديكتاتورها، خواب راحت را از ديدگاه جهان خوران و سر سپردگان آن‌ها كه به ستم و ظلم خويشتن اصرارمي نمايند سلب خواهد كرد. من خون و جان ناقابل خويش را براي اداي واجب حق و فريضه‌ي دفاع ازمسلمانان آماده نمـوده‌ام و در انتظـار فوز عظـيم شهادتـم. مسلـمانان از هياهـوي طبل‌هاي تو خالي تبليغات ظالمانه نهراسند كه كاخ‌ها و قدرت‌هاي نظامي و سياسي استكبار جهان همانند لانه‌ي عنكبوت است و در حال فرو ريختن است.       (امام خميني)

        با سلام و تحيت به يگانه منجي علم بشريّت حضرت حجت(عج) و نايب بر حقّش خميني كبير؛ اين        بت شكن زمان، اين پيرجماران، اين نجات دهنده‌ي ملت ايران و ملت جهان و با سلام و درود به قائم مقام رهبري آيت الله منتظري و با سلام و درود بر مسؤولين نظام مقدّس جمهوري اسلامي كه كشور را و ملت را نگه داشته اند و با سلام و درود به رزمندگان اسلام آن كفر ستيزاني كه در عرصه‌ي پيكارِ نبرد با كفر و ظلم و شرك در حال ستيزند. بارالها، تو شاهدي كه اين مسائل را بر روي كاغذ مي آورم از ته قلب مي گويم و براي تو و به خاطر تو براي رضاي تو شروع مي كنم.اول بگويم كه من كوچكتر از آنـم كـه بخـواهم براي اين چنيـن ملت فداكـار و مبارز و دلسوز به كـشور و مملكـت وصيت داشته باشم، اما به عنوان تذكر مي گويم كه همان‌طور كه در اول مقدّمه نوشته بودم كه امام اين را به زبان و قلم آورده است به والله هرگاه كه مي خواهم مرخصي بيايم تا به ياد اين سخن مي افتم با خود مي گويم وقتي رهبر ما اين‌چنين مي گويد واي بر من كه جبهه را خالي بگذارم.

تنها وصيتي كه اينجانب براي ملت عزيز دارم اين است كه با فرستادن فرزندان خود به جبهه و تشويق كردن آن‌ها براي اين كار خير و ضروري و گرم نگه داشتن پشت جبهه، جبهه ها را خالي نگذاريد و نباشد پدر و مادري كه بگويد من مسلمانم و از آمدن فرزندش به جبهه جلوگيري كند، كه اگر اين چنين پدر و مادراني باشند والله از كافرانند كه لبيك به حسين زمان نگفته‌اند. شماهايي كه روز عاشورا بر سر و سينه خود مي زنيد و مي گوييد؛ اي حسين، اي كاش بوديم تا در ركاب تو بجنگيم، امروز همان روز رسيده است پس چرا لبيّك نمي گوييد در اين طرف كه فرزند امام حسين(ع) هست و درآن طرف فرزند يزيد ظالم است پس چرا لبيك نمي گوييد؟ افرادي كه به جبهه نمي آيند و هر بار بهانه‌اي مي آورند آيا فكر اين را كرده‌اند كه بايد فرداي قيامت جواب خون شهدايي كه ريخته شد و پايمال شده بدهند و مي گويم كه امام، امام، امام را تنها نگذاريد.

و در آخر از پدر و مادر عزيز و مهربانم طلب حلال بودي مي طلبم و اميدوارم كه مرا ببخشند كه نتوانستم حقّ عظيم و بزرگشان را ادا كنم، ان شاالله كه خداوند حق شما را در صحراي محشر بدهد. ان شاالله. مادر و خواهرم، زينب وار بايست و مقاومت كن و از زخم زبان‌هاي اين‌هايي كه تهمت مي زنند و هر حرفي كه از دهانشان در مي آيد مي زنند نترسيد و همچون كوه استوار و زينب وار بايستيد. از برادرانم حلال بودي مي طلبم و اميدوارم كه مرا ببخشند و از آنان مي خواهم كه اسلحه‌ي به زمين افتاده‌ي اين حقير تا گرم است از زمين بردارند و براي حفظ و نجات اسلام به پاخيزند. هر كس حقي بر گردن من دارد مرا ببخشد و مرا حلال كند و از دوستان و قوم و خويشان مي خواهم كه مرا ببخشند.

گـر مـرد رهي ميان خــون بايـد رفت      از پـــاي فتاده سرنگـون بايد رفـت

برخيز كـه آهنـــگ سفـر بــايد كـرد     چون موج زبحر خون گذر بايد رفـت

بر درگه دوسـت نقد جان بايد ريخـت    در مسلـخ عشـق ترك سـر بايد كـرد

در حجـله عشـق بي‌كـفـن بايـد رفت     دلسـوختـه پـاره پـاره تـن بايـد رفت

ازجان بگـذر كه درسرا پرده‌ي دوست     فـارغ زسـرو دسـت وبـدن بايـد رفت

والسلام. برادر كوچك شما ـ محمّدحسين رضازاده

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّدحسين رضازاده

نام پدر: محمّدعلي               محل و تاريخ تولد: استهبان 1349

سن: 17 سال                       تحصيلات: اول راهنمايي

شغل: محصّل                      وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج      حضور در جبهه: 495 روز

مسؤوليت: مسؤول تداركات   مجروحيت: تركش در ناحيه ران

تاريخ شهادت: 28/12/66      محل دفن: استهبان

از نسل آفتاب بود و چهره‌ي ملكوتي‌اش در يك صبحدم زيبا طلوع كرد. چشمانش خيلي زود واقعيت‌هاي زندگي را ديد و به سمت آن‌ها به حركت درآمد. «محمّدحسن» بسيار دلسوز بود و بي‌ريا و با آنكه سن و سال زيادي نداشت هميشه به فكر مادرش بود و در كارهاي منزل به او كمك مي‌كرد. در مغازه‌اي مشغول به كار بود تا بتواند به خانواده‌اش كمكي كند. زماني كه صوت زيباي اذان، فضاي شهر را عطرآگين مي‌كرد سريع در مغازه را مي‌بست تا خود را به نماز جماعت برساند. «محمّدحسين» رفتاري صميمي و دوستانه داشت، مخصوصاً با غريبه‌ها.

عشق به رهبر و انقلاب با خونش عجين شده بود و همين علاقه، او را به پايگاه مقاومت بسيج كشاند. آن گاه كه ايران مظلومانه جنگ تحميلي را به نظاره نشست، پيام امام خميني(ره) او را پريشان و بيقرار رفتن كرد. با آنكه سن زيادي نداشت اما با اصرار فراوان راهي گشت و روزهاي زيادي در كنار آرزومندان وصال در جبهه ماند. همسنگرش مي‌گويد1 : «او بسيار شجاع و دلير بود، به طوري كه در اولين باري كه به جبهه آمده بود جوانمردانه در مقابل هجوم هلي‌كوپترهاي دشمن آتش گشود، سينه سپر كرد و ايستادگي، كه با اين كارش زبانزد همگان شده بود.» چنان به جبهه دل بسته بود كه هرگاه به مرخصي مي‌آمد و به او مي‌گفتند: «كه ديگر به جبهه نرو!» تا چند روز ناراحت بود و غذا نمي‌خورد. در رعايت كردن مسايل ديني بسيار حساس بود و از بيت‌المال استفاده نمي‌كرد چرا كه با لباسي كه خود خريده بود هميشه راهي جبهه مي‌شد. يك بسيجي مخلص بود كه پوتين‌هاي پاره شده‌ي رزمندگان را مي‌دوخت و اجازه نمي‌داد كه خود آن‌ها متوجه شوند. مسؤول تداركات بود و از اينكه خدمتي براي رزمندگان انجام دهد، افتخار مي‌كرد. او نمونه‌ي زيبايي از عشق و ايمان وايثاربود. در اكثر مواقع لب‌هايش به خاطر روزه‌داري در گرماي تابستان خشكيده بود. تنها مونسش در دل سنگر، نمازي بود كه شبانه به ياد محبوبش مي‌خواند.

«محمّدحسين» دلي عاشق و بيقرار داشت و در «عمليات والفجر 10» مقدمات حضورش را فراهم نمود و طي نبردي بي‌امان دشمن را به عقب راند و چنان سدّ راهش شد كه او را به خاك مذلّت نشاند و آن گاه كه خود در آتش عشق، خاكستر مي‌شد چنان از جدايي گله كرد كه يار از پس پرده برون آمد و با چشمان دلربايش او را تا اوج وصال پر داد.

  1. حسن علمداري
شعر شهدایی

چون سرو رضازاده به رفتار آمد

آن بلبل بوستان به گفتار آمد

آن روح بلند کز نظر غائب بود

خورشيدصفت گشت و پديدار آمد

شهيد محمدحسين رضازاده

آثار

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان