چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e13

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e13

شادی روح شهید عزیز
مجید ارجمندمنش
صلوات

نام و نام خانوادگي:مجيد ارجمندمنش

نام پدر:احمد

تاريخ تولد:48/08/10

سن:9

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم ابتدايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:57/10/18

مکان شهادت:جاده استهبان – فسا

نحوه ي شهادت:تصادف

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مجيد ارجمندمنش

نام پدر: احمد                       محل و تاريخ تولد: استهبان 1348

سن: 9 سال                          تحصيلات: سوم ابتدايي

شغل: محصّل                       وضعيت تأهل: مجرّد            

نحوه شهادت: تصادف         محل شهادت: جاده‌ي استهبان ـ فسا

تاريخ شهادت: 18/10/57     محل دفن: استهبان

آن روز كه استاد ازل خاكش مي‌سرشت، بر لوح سپيد دلش به رنگ شقايق نوشت «شهادت» و آن گاه كه ستاره‌ي وجود «مجيد» در شب تاريك ستمشاهي درخشيد، اولين آواز بودن را در آغوش مادر سرداد و چشمانش را به روي دنياي خاكي گشود.

ايام كودكي «مجيد» با دوران سياه حكومت پهلوي همراه گشت. او درخردسالي از روحي بلند و هوش و ذكاوت فوق العاده‌اي برخوردار بود؛ به طوري كه به فراگيري درس و تكاليف مدرسه علاقه‌ي فراواني داشت. مادرش چنين مي‌گويد: «مجيد كمي خجالتي و كم‌رو بود، اما بسيار خوش اخلاق و با وفا. هرگاه پدرش (شهيد احمد ارجمندمنش) به او نصيحتي مي‌كرد، بسيار فكر مي‌نمود و آنها را به كار مي‌بست. زماني كه پدرش فارغ از كارهاي روزانه به خانه برمي‌گشت، كنارش مي‌نشست و مي‌گفت: پدر جان! من دلم براي شما مي‌سوزد كه اين‌قدر زحمت مي‌كشيد كاش مي‌توانستم كمكي به شما بكنم.»

چون نُه بهار از زندگي را پشت سر گذاشت، نفرت و انزجار مردم نسبت به رژيم پهلوي به نقطه‌ي اوج خود رسيد. در اين هنگام كه اشتياق پيروزي، وجود ملت ايران را فرا گرفته بود. اوهم علاقه‌ي فراواني به شركت در راهپيمايي پيدا كرد؛ به همين دليل هرگاه كه از مدرسه برمي‌گشت با شوقي زايدالوصوف به مادرش مي‌گفت: «امروز آن‌قدر در مدرسه شعار داديم تا ما را تعطيل كردند.»  هميشه شعارهاي جديد را از حفظ مي‌كرد و آنها را در خانه تكرار مي‌نمود: «مسجد كرمان را، كتاب قرآن را، خلق مسلمانان را شاه به آتش كشيد» ، «تا مرگ شاه خائن نهضت ادامه دارد» و …

از آنجايي كه اتحاد و شورش مردم، كاخ‌هاي ظلمت دو هزار و پانصد ساله را به نابودي مي‌كشيد، مأموران رژيم از كشتار مردم مظلوم كوتاهي نمي‌كردند اما قلب ايرانيان چنان در انتظار ورود حضرت امام خميني(ره) مي‌تپيد كه از نثار خون خويش دريغ نداشتند.

رشته‌ي دوستي و مودّت، چنان دل‌ها را به هم پيوند داده بود كه چنانچه در شهري خون عاشقي به جرم احياي دين مي‌ريخت ديگر شهرها هم براي او مجلس يادبودي برگزار مي‌كردند. روزي از «مسجد جامع» شهر اعلام شد كه جهت مجلس بزرگداشت يكي از شهداي انقلاب به شهرستان «فسا» مي‌روند. با شنيدن اين خبر سراسيمه به خانه مي‌رود و از مادرش مي‌خواهد كه به همراه پدر در مجلس يادبود آن شهيد شركت كنند.

فرداي آن روز كه مجيد بيقرارتر از هميشه بود، با پدرش به سمت فسا حركت مي‌كنند اما در راه بازگشت بر اثر تصادف، گل وجود «مجيد» و پدرش پرپر مي‌شود و قطره قطره‌ي خونشان نهال‌هاي باغ انقلاب را سيراب و شاداب مي‌نمايد.

 

شعر شهدایی

گرديد چو ارجمندمنش غرق به خون

در راه فسا ز خاک شد لاله برون

آن لحظه که از جام ولا می ميزد

گل غنچه مجيدباپدرشد گلگون

شهيدمجيدارجمندمنش

آثار

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان