چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e127

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e127

شادی روح شهید عزیز
احمد دوران
صلوات

نام و نام خانوادگي:احمد دوران

نام پدر:حسين

تاريخ تولد:40/01/15

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:بيت المقدس

مدت حضور:44 روز

شغل:محصل

تحصيلات:چهارم دبيرستان

مسئوليت:تک تيرانداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/02/16

مکان شهادت:دزفول

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز احمد دوران              

 به نام خدا

       به نام خداي هستي بخش مهربان و قادر … خداي ياري دهنده‌ي ستم ديدگان و دشمن ستمكاران، درود بر ولي عصر امام زمان(عج) و نايب بر حقّش امام خميني و درود بر ملت قهرمان و شهيدپرور ايران.

 برادران و خواهران، دين مبين اسلام تا هم اكنون كه مدت‌ها و سالياني دراز از ظهورش مي گـذرد در طـول تاريخ دستخوش حملات و هجوم دشمنان قرار گرفته ولي با مقاومت جوانان و ايثارگري مسلمانان تاكنون لطمه‌اي به آن وارد نشده است و حال كه اين دين سالم و صحيح به دست ما رسيده است بايد از آن پاسداري كنيم و با نثار جان خويش آن را نگه داريم. بدين خاطر من خودم به جبهه‌ي رساندم كه اگر بتوانم، دشمنان ]را[ بكشم و اگر كشته شدم، خونم باعث پايداري اسلام شود.

و اما ملّت ايران، قرآن كتاب هدايت‌گر را فراموش نكنيد، آن‌را فرا گيريد و به ديگران بياموزيد كه من نيز راهم را از قرآن انتخاب كرده‌ام و همچنين سخنان امام را گوش داده و به آن عمل كنيد كه اين رهنمودهاي امام بود كه ما را نجات داد.

 اما خانواده‌ي محترم از اين‌كه من به جبهه رفتم ناراحت نباشيد كه من راهم را آزادانه از قرآن انتخاب كردم و به دنبالش رفتم. اگر چنانچه در اين راه شهادت نصيبم گشت هيچ اندوهي به دل نداشته باشيد و مانند ساير خانواده‌هاي شهداي ايران خشنود باشيد كه شما نيز داراي فرزندي بوديد كه آن‌را به اسلام تقديم كرديد. از شما مي خواهم كه به جاي گريه و زاري و ناراحت بودن، براي من از خدا طلب آمرزش كنيد.

 فرزند شما

   احمد دوران

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز احمد دوران

نام پدر: حسين                     محل و تاريخ تولد: ايج 1340

سن: 21 سال                        تحصيلات: چهارم دبيرستان

شغل: محصّل                       وضعيت تأهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: بسيج        تاريخ اولين اعزام: 3/1/61      

حضور در جبهه: 44 روز        دفعات اعزام: يك بار

تاريخ شهادت: 16/2/61         محل دفن: ايج

پشت درهاي بسته به انتظار نشسته بود؛ او كه در سر هواي رفتن داشت …

«احمد» يكي از عاشقاني است كه در روستاي «ايج» در ميان سرزمين سبز صداقتها و در كنار ساده نشينان ساحل عشق در كلبه‌اي گرم و با صفا، پا به گيتي نهاد.

دوران ابتدايي را در روستا، در كنار خانواده به پايان رسانيد و سپس براي ادامه‌ي تحصيل به «استهبان» آمد و اقامت گزيد.

در اوايل انقلاب كه شور آزادي، در دل مردم غوغا به پا كرده بود «احمد» نيز از هر گونه تلاش كوتاهي نكرد. عكس، نوارواعلاميه‌هاي امام را مخفيانه به عاشقانش مي‌رسانيد؛ بدان گونه كه طعم تلخ  شكنجه‌هاي ساواك را به جان خريد.

وي كه در سر، عشق خدا داشت در هنگام خواندن نماز آن قدر غرق نيايش مي‌شد و چنان اشك مي‌ريخت كه چشمانش چون شقايق به خون مي‌نشست.

او عاشق بود و لايق، عشق را به پرواز و پرواز را در كنار سرور  آزادگان تفسير مي‌كرد. در روزهاي آغاز جنگ به سوي جبهه‌ها پرگشود تا خود را به كساني برساند كه در ميان تاريكيها براي طلوع پيروزي و سرافرازي اسلام مي‌جنگيدند.

در هنگامه‌ي فتح خرمشهر در كنار عاشقاني كه در ميان دود و خون، سرود آزادي و آزادگي مي‌خواندند، شهد شهادت را نوشيد و در خونين شهر جانش را به معبود تقديم كرد تا بگويد خون او و دوستانش بود كه خرمشهر را خونين شهر كرد.

در گلبرگهاي دفترش براي ما مي‌نويسد: «خدا، قرآن، نماز و برنامه‌هاي اسلامي را فراموش نكنيد. در سختيها و در خوشيها به ياد خدا باشيد تا خدا نيز شما را فراموش نكند.»

 

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان