اندکی صبر نمایید،خداوند با صابران است...

e126

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورتی که موفق به ثبت نام و یا ورود به سایت نشدید میتوانید با ما از طریق فرم ذیل در ارتباط باشید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e126

شادی روح شهید عزیز
عباس دلدار
صلوات

نام و نام خانوادگي:عباس دلدار

نام پدر:علي

تاريخ تولد:43/03/8

سن:18

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل 33المهدي

عمليات:محرم

مدت حضور:184 روز

شغل:پاسدار

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/09/4

مکان شهادت:شرهاني

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:75/03/9

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز عباس دلدار

نام پدر: علي                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1343

سن: 18 سال                     تحصيلات: پنجم دبستان    

وضعيت تأهل: مجرّد         ارگان اعزام كننده: سپاه

شغل: پاسدار                     تاريخ اولين اعزام: 4/3/61                  

دفعات اعزام: يك بار          حضور در جبهه: 184 روز

تاريخ شهادت: 4/9/61       محل دفن: استهبان 9/3/75

بيا به دور دستها سفر كنيم، به آنجا كه سالار كربلا حسين(ع) سر عباسهاي زيادي را به دامن گرفت و آنها را با نگاه نافذ خود كامياب ساخت …

ارادت خالصانه‌ به سقّاي كربلا، خانواده را برآن مي‌دارد كه نام فرزندشان را مزيّن به نام «عباس» كنند. كسي كه از كودكي خلق و خويي چون مولايش داشت، با وفا بود و مهربان و بسيار شجاع. از هفت سالگي پيشاني بر آستان دوست ساييد و در مقابل معبودش بندگي را به نمايش گذاشت. پنج سال در كلاس درس، مشغول به تحصيل شد و الفباي استقامت را از چشمان استاد آموخت. پس از آن به كار بنّايي مشغول شد، تا از بار زندگي كه بر دوش پدر سنگيني   مي‌كرد، اندكي بكاهد. با وجود آنكه درس زيادي نخوانده بود، اما اهل مطالعه بود و به كتابهاي شهيد دستغيب و رساله‌ي امام خميني(ره) علاقه‌مند بود.

در مجالس مذهبي حضوري فعّال داشت و در غوغاي اوايل انقلاب براي حقوق از دست رفته و در براندازي حكومت طاغوت با مردم شهر همدل و همصدا شد تا با تيشه‌ي فرياد، ريشه‌هاي ظلمت را از جا بركندند و جاي آن را به نهال زيباي انقلاب سپردند.

وي سيزده ساله بود كه نام خود را در بسيج نوشت و در جمع دوستان آرامش يافت. هميشه مي‌گفت: «سعادتمند كسي است كه اولين بار كه به جبهه رفت شهيد شود و جنازه‌اش پيدا نشود.»

مادرش مي‌گويد: «قرار بود براي «عباس» قطعه زميني بخريم، تا در آن براي آينده خانه‌اي بسازد، اما وقتي موضوع را با او در ميان گذاشتيم در كمال ناباوري در چشمانم خيره شد و گفت خانه‌ي من در گلزار شهدا است.»

وي عضو سپاه پاسداران بود كه براي اولين بار راهي جبهه شد، با چشماني كه در آن نرگس روييده بود به مادر خيره شد. قرآني را كه در دست مادر بود، بوسيد و گونه‌هاي پر از شبنم او را.

راسخ و استوار جاده‌ها را طي كرد و خود را به آنهايي رسانيد كه همه از فاتحان قلعه‌ي تاريخ بودند. در جبهه، او نيز چون دلاوران ديگر عاشقانه جنگيد و جان در ره دوست سپرد، و آن طور كه خود دوست داشت چهارده سال پيكرش در دشت شقايق آرميد.          

 

شعر شهدایی

دلدار به دلبرش ارادت ها داشت    
آری خبر از شب شهادت ها داشت

هر شب به اميد وصل حق مي ناليد

پرواز کنان رفت و سعادت ها داشت

شهيد عباس دلدار

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان