چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e125

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e125

شادی روح شهید عزیز
شعبان دستجردی
صلوات

نام و نام خانوادگي:شعبان دستجردي

نام پدر:محمود

تاريخ تولد:43/04/9

سن:20

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:رونيز — خير

عضويت:سپاه

يگان:*****

عمليات:بدر

مدت حضور:217 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:پنجم ابتدايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:63/12/21

مکان شهادت:شرق دجله

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:73/12/9

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز شعبان دستجردي

نام پدر: محمود                 محل و تاريخ تولد: لاي خرّمي 1343

سن: 20 سال                     تحصيلات: پنجم ابتدايي

شغل: سرباز                     وضعيت تأهل: مجرّد          

ارگان اعزام كننده: سپاه    تاريخ اولين اعزام: 20/5/63                

دفعات اعزام: يك بار          حضور در جبهه: 217 روز

تاريخ شهادت: 25/12/63   محل دفن: دستجردخير 29/12/73

بغض ابري آسمان نيز شكست، آن گاه كه او را علم بردوش راهي ميدان نبرد ديد؛ دليرمردي كه در كوچه‌هاي روستا ياد و نامش همچنان باقي است…

دوران شيرين كودكي «شعبان» در كنار مزارع و سبزه زارها طي شد و او از همان اوان در كار زراعت و باغداري با پدرش همراه گشت و در به دوش كشيدن بار زندگي، دست ياري به او داد. علاوه بر كارهاي بيرون از منزل، در كارهاي خانه هم به مادرش كمك مي‌كرد. پسري مطيع و فرمانبردار بود و در انجام واجبات كوشا. آن قدر مهربان و كوشا بود كه هرگاه كاري به او محول مي‌شد بي‌ريا آن را انجام مي‌داد هرچند كه سخت و دشوار بود. او امر به معروف و نهي از منكر مي‌كرد و ديگران را از نگاه كردن به نامحرم منع. مادرش مي‌گويد: «شعبان، هميشه ما را به دادن خمس و زكات توصيه مي‌كرد و مي‌گفت: اين لباسي كه تن شما است بايد خمس آن را بدهيد و سپس نمازتان را بخوانيد.» سخاوتمند بود و رازدار و در امانتداري زبانزد و قابل اعتماد.

علاقه‌ي عجيبي به امام خميني(ره) و انقلاب داشت و هميشه از امام و خوبيهاي او تعريف مي‌كرد. آن گاه كه «شعبان» خود را براي خدمت سربازي آماده مي‌نمود نداي رهبر انقلاب او را مشتاق كرد و براي رفتن به جبهه بيقرار. در اين هنگام رو به خانواده‌اش كرد و گفت: ‌«امام خميني مرجع تقليد است و اكنون كه دستور جهاد داده است ما بايد به وظيفه‌ي خود عمل كنيم.» او كه سينه سپر كردن در مقابل دشمن را وظيفه‌ي خود مي‌دانست سرمست و مغرور خود را به جبهه رسانيد، تا هم آبي بر آتش دل بريزد و هم دل امام و مرشد خود را شاد گرداند.

در شب عمليات، او به شدّت دندان درد مي‌گيرد و دوستانش از او مي‌خواهند كه در پشت جبهه بماند تا دردش تسكين يابد، اما او خطاب به همرزمانش مي‌گويد: «مگر خون من از خون امام حسين(ع) رنگين‌تر است؟»

بدين گونه با ديگر رزمندگان همراه شد و مشتاق و بيقرار به جنگ دشمن رفت و پس از رشادتهاي فراوان، آن وقت كه چون شقايق گشت در برابر عشق زانو زد و پرپر شد و ده سال پيكر عاشقش در ديار غربت ماند.

 

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان