چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e12

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e12

شادی روح شهید عزیز
احمد ارجمندمنش
صلوات

نام و نام خانوادگي:احمد ارجمندمنش

نام پدر:عبدالله

تاريخ تولد:21/01/01

سن:36

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:مردمي

يگان:*****

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:آزاد

تحصيلات:ابتدايي

مسئوليت:*****

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:57/10/18

مکان شهادت:جاده استهبان – فسا

نحوه ي شهادت:تصادف

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز احمد ارجمندمنش

نام پدر: عبدالله                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1321

سن: 36 سال                        وضعيت تأهل: متأهل، چهار فرزند 

شغل: آزاد                            تاريخ شهادت: 18/10/1357

نحوه‌ي شهادت: تصادف      محل شهادت: جاده‌ي استهبان ـ فسا

محل دفن: استهبان

گرچه گرد و غبار فراموشي اندكي بر روي لحظه‌هاي بي‌بازگشت بنشيند اما چون نسيم ياد شهيد وزيدن آغازد، نام «احمد» و هزاران شهيد انقلاب اسلامي زنده خواهد گشت…

«احمد» در شب سياه طاغوت در خانواده‌اي كه هماره ياد خدا در آن جاري بود، به دنيا آمد. از همان سنين كودكي ياور پدر بود و مددكاري مهربان براي خانواده. علاقه‌ي زيادي به درس خواندن داشت، اما به علت مخالفت پدر مجبور شد كه روزها را كار كند و شب‌ها را درس بخواند.

 وي در سن هجده سالگي به خدمت سربازي رفت. پس از اتمام خدمت، او كه فرزند كار و تلاش بود براي فراگيري كار بنّايي به شيراز و تهران مهاجرت كرد. زندگي در غربت همراه با مشقّات روزگار از او مردي ساخت مقاوم و صبور، به طوري كه وقتي به زادگاهش برگشت، استادكاري شده بود ماهر و چيره دست. او مردي بي‌تكبّر و متواضع بود. هنگام كار كردن بسيار كوشا بود و سعي داشت صاحب كار از او راضي باشد. در همه حال با ياد خدا همراه بود در انجام واجبات ديني كوتاهي نمي‌كرد. به نظافت اهميت زيادي مي‌داد و همسر و فرزندش را نيز به اين امر سفارش مي‌كرد. قلب پاك و مهربانش هرگز خانه‌ي كينه و حسد نشد، او كه بسيار مهمان نواز و با سخاوت بود.

تمام دوران كودكي «احمد» در ديوصفتي رژيم طاغوت گذشت؛ تا اينكه در بهمن 57 آن روز كه كاسه‌‌ي صبر زمان از آن همه جور و ستم لبريز گشت و ايرانيان بسان پرنده‌اي اسير يك لحظه از فكر پرواز آرامش نداشتند، پيشواي راهشان ـ خميني كبير(ره) ـ رهايي را معنا كرد.  در اين هنگام نفرت مردم در مشت‌ها گره خورد و در خيابان‌ها به تظاهرات پرداختند. «احمد» نيز يكي از آزادي‌طلبان بود كه هنگام راهپيمايي دست از كار مي‌كشيد و به مردم مي‌پيوست. گرچه در راه پيروزي، افراد زيادي به دست رژيم به خاك و خون كشيده شدند اما هرگز دست از هدف برنداشتند. در همين راستا روزي از «مسجد جامع» شهر اعلام شد كه جهت مجلس يادبود يكي از شهداي انقلاب، عده‌اي به شهرستان «فسا» مي‌روند و چنانچه كسي وسيله نقليه‌اي دارد، آماده كند. «احمد» و فرزندش (شهيد مجيد ارجمندمنش) كه از شوق پيروزي آرام نداشتند به سمت «فسا» حركت كردند كه در راه بازگشت بر اثر تصادف، شهادت نصيبشان مي‌شود و مصداق كاملي از «و مَن يَخْرُج مِن بَيْتِه مهاجراً الي اللّه و رسُولُهُ ثُمَّ يُدرِكُهُ المَوت فَقَدْ وَقَعَ اَجْرُهُ عَلَي اللّه و كان اللّه غَفُوراً رَحيما»1 مي‌گردد.

  1. 1. سوره نساء آيه 100

 

شعر شهدایی

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است

آثار

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان