چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e119

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e119

شادی روح شهید عزیز
محمد دارایی
صلوات

نام و نام خانوادگي:محمد دارايي

نام پدر:اكبر

تاريخ تولد:45/01/15

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:فتح المبين

مدت حضور:30 روز

شغل:محصل

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:61/01/1

مکان شهادت:شوش

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز محمّد دارايي

       من اميدوارم كه كفر صدامي و ابرقدرت‌هايي كه به ملت‌هاي مستضعف ظلم و ستم مي كنند به دست تواناي مسلمين سرنگون گردند و جمهوري اسلامي بر تمامي ملل مستضعف برقرار شود و همه‌ي آن‌ها بتوانند زير پرچم عدالت با آسايـش زندگـي كـنند.

    من اين راه را با ميـل خودم انتخاب كـردم و به جبـهه‌ي حق عليه باطل اعزام مي گردم و اميدوارم وقتي كه من سعادت شهادت نصيبم شد برادران ديني‌ام راهم را ادامه بدهند.

 من از برادران و خواهران تقاضا مي كنم كه رهبر انقلاب را تنها نگذارند و هميشه پشتيباني خود را  از او اعـلام كنند و ان شاالله آينده اين جنگ هم بـه يـاري خـدا پيروزي حق بر باطل و ظلم است.

من از مردم مي خواهم كه در پشت جبهه، برادراني را كه در خط مقدّم هستند ياري كنند، چون با همين پشت گرمي مردم است كه رزمندگان مي توانند جنگ كنند.

                                                                                                                     والسلام

  محمّد دارايي  28/11/60

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محمّد دارايي

نام پدر: اكبر                      محل و تاريخ تولد: استهبان 1345

سن: 16 سال                      تحصيلات: سوم راهنمايي       

شغل: محصّل                     وضعيت تأهل: مجرّد                                 

دفعات اعزام: يك بار           تاريخ اولين اعزام: 1/12/60

ارگان اعزام كننده: بسيج   حضور در جبهه: 30 روز

تاريخ شهادت: 1/1/61       محل دفن: استهبان

فريادهاي مانده در گلو تا كي منتظر شوند؟ تا كي بشكنند پشت پرده‌هاي بغض، بايد سرود از اين همه سكوت، از آن همه عشق و حماسه و خون …

«محمّد» كودكي چهار ساله بود فرشته‌ي ـ  مهر و عطوفت ـ مادررا از دست داد و در سايه‌ي پرلطف پدر صبر و استقامت را آموخت و چون كوه استوار ماند. وجودش مايه‌ي آرامش بود و پدر به او دل خوش داشت و نجابت و صداقت در وجودش جلوه‌گري مي‌كرد.

در آغاز انقلاب گرچه نوجواني بيش نبود اما با ديگر مردم به پا خاسته، براي پيروزي ملّت ايران تا سرحدّ توان تلاش كرد تا اينكه اسلام و ايران به دست پرتوان آن پير فرزانه و با همّت مردم، غرق در نور و سرور شد.

«محمّد» به مسايل ديني و مذهبي علاقه‌ي فراوان داشت و به آموختن آن عشق مي‌ورزيد به طوري كه زبانزد خاص و عام شده بود. به تهيدستان كمك مي‌كرد و همواره به فكر آنها بود. سراپا عشق و نياز بود و آنگاه كه جبهه را نياز خود ديد براي رفتن درنگ نكرد.

در جبهه نيز به واجبات و ترك محرّمات، اهميت فراواني مي‌داد. در شب عمليات او نيز مانند ديگر همرزمانش بي‌قرار بود و آماده‌ي رزم و پيكار. با دشمن پست و پليد جنگيد و هرگز احساس ضعف نكرد تا سرانجام در شبي كه شهادت‌نامه‌ي عشاق امضاء مي‌شد در «عمليات فتح‌المبين» بدنش در آتش باران دشمن پاره پاره گشت و سفر روحاني خود را آغاز نمود.

 

شعر شهدایی

دارايی مدهوش نگوييد تنهاست

در زمرة خونين کفنان او رعناست

گر خون من و جملة عالم ريزند

لب تشنه بميريم که قرآن از ماست

شهيد محمد دارايی

آثار

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان