چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e117

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e117

شادی روح شهید عزیز
رحیم خوش نیت
صلوات

نام و نام خانوادگي:رحيم خوش نيت

نام پدر:رضا

تاريخ تولد:47/02/1

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:ژاندارمري

يگان:ژاندارمري

عمليات:*****

مدت حضور:***** روز

شغل:سرباز

تحصيلات:دوم راهنمايي

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:67/04/21

مکان شهادت:فکه

نحوه ي شهادت:*****

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز رحيم خوش‌نيت

نام پدر: رضا                        محل و تاريخ تولد: استهبان 1346

سن: 21 سال                       تحصيلات: دوم راهنمايي

شغل: سرباز                       ارگان اعزام كننده:ژاندارمري

وضعيت تاهل: مجرّد            تاريخ شهادت: 21/4/67     

محل شهادت: فكّه                 محل دفن: جاويدالاثر

خاك لاله‌خيز «فكّه» هرگز فرياد سرخ عاشقان را از ياد نخواهد برد و يادمان حماسه‌ي آنها را براي هميشه‌ي تاريخ جاودان نگه خواهد داشت …

سخن از مردي جاويدالاثر است كه در دامان زخمي فكّه در آفتاب عشق ذوب شد و هستي و جاودانگي را در عروج ملكوتي خود به دست آورد. اسم زيبايش را از يكي از بهترين صفات خداوند برگرفتند و به نام «رحيم» آراستند. با مهر عطوفت پرورش دادند و با مكتب روشني بخش اسلام آشنايش كردند. از هفت سالگي هر روز راه مدرسه پيمود و در كلاس درس حاضر شد. تحصيلات خود را تا سال دوم راهنمايي ادامه داد و پس از آن براي كمك به پدرش در مغازه مشغول به كار شد. مادرش مي‌گويد: «رحيم پسري مهربان و شوخ طبع و نجيب كم حرف بود. از ده سالگي نماز مي‌خواند و روزه مي‌گرفت و از همان كودكي براي يادگيري قرآن در نزد يكي از همسايگان مي‌رفت.»

با اوج‌گيري قيام مردم عليه حكومت طاغوت، گرچه نوجواني بيش نبود اما با امواج توفنده‌ي انقلاب همراه شد تا بالاخره با ورود حضرت امام(ره) موج‌هاي سرگردان راه ساحل پيمودند و انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد.

هنگامي كه رحيم هجده ساله شد ايران اسلامي نظاره‌گر خون  لاله‌هايي بود كه به دست اشغالگران بعثي پرپر شده بودند، آنگاه براي انجام وظيفه خود را آماده كرد و پس از گذراندن آموش‌هاي لازم نظامي راهي جبهه شد.

روزهاي پاياني سربازي او، مصادف شد با پذيرفتن قطعنامه‌ي 598 از سوي جمهوري اسلامي ايران، اما عراق كه در سر سودايي دگر داشت، تجاوز وحشيانه‌ي خود را در جبهه‌هاي جنوب آغاز كرد تا  بتواند با تصرف خرمشهر و اهواز بر سر ميز مذاكره از موضع قدرت وارد شده و لااقل به بخشي از اهدافي كه هشت سال براي آن جنگيده بود برسد، اما زهي خيال باطل كه جوانان غيرتمند ايران اسلامي نخواهند گذاشت چنين خوابي تعبير شود و رحيم نيز از آن جاودانگان تاريخ است كه مجنون وار در وادي سرخ «فكّه» در مقابل تجاوز صدام سينه سپر كرد و آن‌گاه روحش با آرامشي غير قابل وصف تا بي‌كرانِ كمال پرواز كرد و جسمش براي هميشه ميهمان دشت كربلاي ايران گرديد.

 

شعر شهدایی

بی صبر و قرارم از غم خوش نيت

چون حلقه به گوش کشورش شد زينت

گفتم که به هجر گل توانم بدهيد

گفتند شهيدان همگی با صولت

شهيد رحيم خوش نيت

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان