چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e116

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e116

شادی روح شهید عزیز
علی اصغر خوش قدم
صلوات

نام و نام خانوادگي:علي اصغر خوش قدم

نام پدر:محمد

تاريخ تولد:47/01/1

سن:19

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:سپاه

يگان:ل35 امام حسن

عمليات:*****

مدت حضور:185 روز

شغل:پاسدار وظيفه

تحصيلات:سوم راهنمايي

مسئوليت:فرمانده دسته

تعداد دفعات اعزام:3

تاريخ شهادت:66/06/25

مکان شهادت:جزيره مجنون

نحوه ي شهادت:جراحات وارده

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز علي‌اصغر خوشقدم

نام پدر: محمّد                        محل و تاريخ تولد: استهبان 1347

سن: 19 سال                        تحصيلات: سوم راهنمايي

شغل: سرباز                        وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: سپاه         تاريخ اولين اعزام: 20/6/63    

مسؤوليت:فرمانده‌ي دسته      محل شهادت:جزيره‌ي مجنون

تاريخ شهادت: 25/6/66          محل دفن: استهبان

حصارها را شكست و از قفس تنگ دنيا رهايي يافت؛ او كه در فصل آبي پرواز زيباترين نغمه‌ها را سرداد …

در يكي از روزهاي سبز تابستان، كودكي با اولين آواز هستي خود چشم به دنياي خاكي گشود و به ملك وجود پيوست به نام «علي‌اصغر»، تا اين نور ديده به غلامي سالار شهيدان متّصف شود. طفوليت را در آغوش گرم مادر به سر آورد و از نگاه او الفباي مهرباني آموخت. در هفت سالگي روانه‌ي مدرسه شد و سالياني از تحصيل را با موفقّيت طي كرد. همراه با درس به پدرش در كارهاي كشاورزي كمك مي‌كرد و همپاي او دل به صحرا مي‌سپرد.

همسايه‌ها هنوز هم او را به مهرباني مي‌شناسند؛ او كه با دوچرخه‌ي كوچكش براي مادر و همسايه‌ها به خريد مي‌رفت و وسايل مورد نياز آنها را تهيّه مي‌كرد. هميشه تبسّمي زيبا و دل‌نشين بر لبانش نقش بسته بود و با مزاح و شوخي ديگران را به خنده وامي‌داشت. علي‌اصغر به نماز اول وقت بسيار اهميّت مي‌داد و از زماني كه به سن تكليف رسيد، اكثر اوقات در مسجد محله ميري نماز را با جماعت به جا مي‌آورد. به تلاوت قرآن، دعاي كميل، توسل و زيارت عاشورا علاقه‌اي وافر داشت. به امام خميني(ره) عشق مي‌ورزيد و از ديگران مي‌خواست كه هميشه و در همه حال، پيرو ولايت فقيه باشند.

در روزهايي كه شعله‌هاي جنگ تحميلي بيداد مي‌كرد و سروقامتان عاشقانه بر زمين مي‌افتادند، علي‌اصغر با دوستانش در تشيع پيكر لاله‌ها شركت مي‌كرد و چون به گلزار شهدا مي‌رسيد در داخل يكي از قبرها مي‌خوابيد و مي‌گفت: «ببينيد اين قبر اندازه من است»

او كه آرزوي شهادت داشت و دلي بي‌قرار از داغ شهيدان، لباس مقدس سربازي به تن كرد و پس از گذراندن آموزش‌هاي لازم، راهي جبهه شد و در جمع رزمندگان اسلام آرامش يافت. يكبار در جبهه طعم مجروحيت شيميايي را چشيد، اما حاضر نشد به شهر بازگردد و در بين راه از ماشين پياده شد و خود را به آغوش جبهه افكند.

آخرين لحظه‌ي زندگي علي‌اصغر در «جزيره مجنون» سپري شد. در حالي كه از دسته‌اي از مشتاقان وصال را فرماندهي مي‌كرد؛ قامت رعنايش آماج گلوله‌هاي دشمن واقع شد و با پيكري پاره پاره از اسب حماسه فرو افتاد و بال در بال فرشتگان نهاد و اوج گرفت.

 

شعر شهدایی

شد خوش قدم از قدوم مولا دلشاد

با نای نوای ياحسين (ع) زد فرياد

وقتی که به خون خويشتن مي غلطيد

صد مزرعة خزان نمودی آباد

شهيدعلی اصغرخوش قدم

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان