چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e112

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e112

شادی روح شهید عزیز
ایوب خطبایی
صلوات

نام و نام خانوادگي:ايوب خطبايي

نام پدر:زادان

تاريخ تولد:40/06/14

سن:21

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:ايج

عضويت:ارتش

يگان:گردان 321 توپخانه

عمليات:*****

مدت حضور:464 روز

شغل:سرباز

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:ديده بان

تعداد دفعات اعزام:*****

تاريخ شهادت:61/07/29

مکان شهادت:سومار

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سينه

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز ايوب خطبايي

       به نام خدايي كه آفريننده و براي آفريننده‌اي هم سرنوشت قرار مي دهد و در بين آفريده هايش موجوداتي هم هستند و مقدّس ترين موجودات انسان مي باشد و خدا به انسان عقـل و شعور داد تا با استفاده از عقل و شعورش راه خود را پيدا كند. كساني بودند كه راه خير و نيكي پيش گرفتند و با استفاده از عقل و شعور به ره حق رسيدند و آن‌را پيمودند تا به خداوندگار خود رسيدند و آن‌ها كساني بودند كه از پيامبران به حق و پيروان آن‌ها تقليد كردند.

 من بنده‌ي حقير و كوچكي هستم كه با زباني عجز ]عاجز[ از درگاه پر عظمتش مي خواهم كه مرا به صراط مستقيم هدايت كند تا قدمي به غير از او برندارم و به من توانايي دهد تا بتوانم در خدمت بندگانش استفاده كنم.

بار خدايا مدتي است كه آرزوي شهادت دارم و يقين كرده‌ام كه اگر در اين راه قدم بگذارم راهي است صلاح به ميل و بنابراين آن قدر از اين راه مي روم كه يا شهيد شوم و يا اين‌كه به رهبري اماممان و پيشواي بزرگمان امام خميني به پيروزي نهايي كه سرانجامش نجات مستضعفين جهان باشد بينجامد. اين‌كه خدمت پدر و مادرم وصيت خود را مي نويسم؛ وصيتم اين است كه اگر من شهيد شدم به هيچ وجه ناراحت نشويد بلكه خوشحال شويد و براي طول عمر رهبر دعا كنيد و خداوند شاهد است كه من فقط براي خشنودي او و براي رضاي او قدم در اين راه گذاشتم، بنابراين نمي بايست ناراحت شويد و در آخرين موضوع مي گويم كه از مال دنيا چيزي ندارم بجز چند جلد كتاب، كه آن هم براي برادرم باشد. در اين جا وصيت من تمام است.

خداوندا به رهبر عزيزمان طول عمر عنايت بفرما.آمين.                                                                                                                                      والسلام

ايّوب خطبايي

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز ايوب خطبايي

نام پدر: زادان                      محل و تاريخ تولد: ايج 1340

سن: 21 سال                      تحصيلات: ديپلم

شغل: سرباز                      وضعيت تاهل: مجرّد

ارگان اعزام كننده: ارتش     تاريخ اولين اعزام: 22/2/60

مسؤوليت: ديده‌بان             تاريخ شهادت: 29/7/61

محل شهادت: سومار        محل دفن: ايج

چقدر نگاهش آشناست آن مرد خدا كه ترانه‌ي جاويد عشق بر لب داشت و دنيا در نظرش كوچك و بي‌مقدار بود.

در كنار صفا و صميميت «روستاي ايج» پسري متولد شد كه نام «ايوب» بر او نهادند تا وارث صبر «ايوب پيامبر» باشد و با صبر و استقامت خود مصداقي بر « اِنَّ الله يُحِبُ الصابِرين» گردد.

هنگامي كه بخواهيم چند سطري از آن يار سفر كرده، بنويسيم اشك‌هايي كه از گونه‌ي پدرش جاري است به ما مي‌گويد كه چه عزيزي را از دست داده و نگاه خسته‌اش كه نشان از دلخستگي‌هاي ديروز دارد، اينگونه داد سخن مي‌راند: « فرزندم پسري شجاع و دلير بود و مومن و فداكار. او دوران دبستان و راهنمايي را در روستا گذراند و براي مقطع دبيرستان به استهبان رفت. رفتارش با دوستان و همكلاسي‌ها چنان بود كه ذكر نامش هنوز روشني‌بخش محفل آنان است.»

ايوب گرچه با رنج و زحمت بسيار بزرگ شد اما در قبال رنج‌هاي پدر و مادر خود، پا به پاي آنها زحمت كشيد. مادرش هميشه با وضو به او شير داده بود حاصل آن جواني گرديد چنين شايسته و     بايسته. به دعا و نيايش علاقه‌ي فراواني داشت. نسيم سحرگاهان با مناجات او آشنايي دارند. دستگيري و كمك به ديگران سرلوحه‌ي زندگي‌اش بود به طوري كه براي افراد كم درآمد و بي‌بضاعت بدون هيچ چشم‌داشتي لوله‌كشي و برق‌كشي مي‌كرد. قيافه‌ي جذّاب او با قامتي بلند و چشمان آبي، همراه با جوانمردي و مناعت طبع، از او چهره‌اي محبوب و قابل احترام ساخته بود.

او عشقي وصف‌ناشدني به مجالس عزاداري امام حسين(ع) داشت و روزهاي عاشورا را براي تزيين «حجله‌ي قاسم» سر از پا نمي‌شناخت و هميشه آرزو مي‌كرد كه اي كاش روزي هم عكس او مانند عكس شهداي روستا در «حجله‌ي قاسم» نصب نمايند.

… و اين آمال و آرزو هنگامي به اجابت رسيد كه او در سال 1361 در جبهه‌هاي «سومار» قامتش به خون گلويش رنگين گرديد و در روز تاسوعا در حاليكه قاب عكسش در «حجله‌ي قاسم» نصب شده بود همراه با مراسم عزاداري و زنجيرزني بر فراز دست‌هاي عاشق تا گلزار شهدا همراهي شد.

 

شعر شهدایی
آثار

 

 

 

فیلم و مستند

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان