چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e103

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e103

شادی روح شهید عزیز
مجید خرد
صلوات

نام و نام خانوادگي:مجيد خرد

نام پدر:علي اكبر

تاريخ تولد:39/03/21

سن:22

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:محرم

مدت حضور:274 روز

شغل:جهادگر

تحصيلات:ديپلم

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:2

تاريخ شهادت:61/09/5

مکان شهادت:عين خوش

نحوه ي شهادت:اصابت تركش

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه عزيز شهيد مجيد خرد                                                         

بِسْمِ رَبِّ الشُّهَدَاءِ وَالصِّديِقيِن.

             سخن از شهيد است، شهيد ايثارگر است كه تمام هستيش در راه معبودش بي چون و چرا مصروف  مي دارد و همچون شمع مي سوزد و محيط اطراف خود را منوّر مي سازد.

       آري، او به جامعه نوري ساطع مي نمايد كه تاريكي‌هاي جهل و نابخردي و ستم ها توسط آن زدوده مي گردد. جامعه و ملّتي كه شهادت دارد اسارت ندارد و تا زماني‌كه ملّت‌هاي مسلمان از امر جهاد و شهادت تمرّد ننمايند هميشه سرافراز و سربلندند و اعتلاي اسلام هم در همين است. درخت ااسلام با جهاد جوانه مي گيرد و با خون شهدا آبياري مي شود. اين درخت تنومند سطبريش در گرو خون شماست، از اين لحاظ راهي كه شهيد مي پويد دريچه‌اي به سوي ترقّي و تعالي اسلام و مسلمين است و غايت آن لقاي الله. حضرت حسين بن علي(ع ) مي فرمايند:«ان لم يكن … » اگر شما پايبند به دين نيستيد و شما از روز حشر ترسي در دل نداريد، لااقل در دنيا آزادمرد باشيد.

 و راستي اگر چه دنيا زيبا و دوست داشتني است و دنيا آدم را به طرف خودش مي كشد، اما خانه‌ي پاداش الهي و خانه‌ي آخرت خيلي از دنيا زيباتر است خيلي از دنيا بالاتر است. اگر مال دنيا را آخر كار بايد گذاشت و رفت، پس چرا انسان در راه خدا انفاق نكند و اگر اين بدن‌هاي ما ساخته شده است كه آخر كار بميرد پس چرا در راه خدا با شمشيرها قطعه نشود و اگر ما امـروز جان و مـال خـود را در راه خـدا انفاق نكـنيم، پس چـرا منـتظر حضـرت مهدي(عج) هستيم؟ ما امروز بايد از سر جان و مال خود بگذريم تا كه انقلاب اسلاميمان به قول امام عزيزمان به جهان صادر كنيم.

بايد تمام ملت‌هايي كه در بند هستند آزاد كنيم و اين آزادمردي حاصل نمي شود مگر با جهاد در راه خدا، مگر با نبرد با ستمكاران و ظالمان، مگر ]با[ ايثار و شهادت. از اين لحاظ راهي كه من انتخاب نمودم از روي آگاهي و براي نيل به هدف الهي و مشخص مي باشد، كه اگر اين راه سرانجامش شهادت شد كه سعادتي است و عاشقانه مشتاق آن هستم و از خداوند مي خواهم كه امام عزيزمان را در پناه خود تا انقلاب حضرت مهدي(عج) حفظ كند. والسلام.

من نيز از تمام ملّت استهبان مي خواهم كه من فرد خوبي در آن اجتماع نبودم از تمام مردم مي خواهم كه مرا ببخشند و هر كس از من طلبكار است از پدرم بگيرد تا من در پيش خداي بزرگ شرمنده نباشم. يك ماله استاد اكبر ارجمندي دست احمد سرگرم است بگيريد و به او بدهيد و الواري 3 متري يا 5/2 متري مال شهيد حاج احمد ارجمندمنش است و به آن‌ها بدهيد و قطعه زمين خانه‌ام و موتورسيكلت، پدر و مادرم هر كاري كه خواستند بكنند و اساس بنّاييم از الوار و تمام وسايل براي جهاد سازندگي مي باشد كه مقداري از آن، خانه‌ي ابراهيم رمضاني است و مقداري از آن، خانه و مقداري از آن، داخل جهاد مي باشد. چون نمي دانم به كي بدهكار هستم در مسجد جامع بگوييد و هر كس طلبكار است بدهيد و باز در گوشه‌ي نامه مي نويسم وصيت‌نامه‌ي من خوانده شود و به مردم شريف استهبان هر كس مرا مي شناسد مي خواهم كه مرا ببخشد چون مي دانم انسان خوبي نبودم در آن اجتماع، كه قدمي و خدمتي كرده باشم براي اين ملت.

 و خلاصه باز مي گويم كه مرا ببخشيد به حسين(ع) ، اميدوارم كه تمام ملت عزيز استهبان مرا ببخشند كه در پيش گاه الهي شرمنده نباشم. 

مجيد خرد1/7/1361

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز مجيد خرد

نام پدر: علي اكبر            محل و تاريخ تولد: استهبان 1339

سن: 22 سال                  تحصيلات: ديپلم

وضعيت تأهل: مجرّد      ارگان اعزام كننده: بسيج

شغل: جهادگر                 تاريخ اولين اعزام: 13/9/59                

دفعات اعزام: 2 بار          حضور در جبهه: 274 روز

تاريخ شهادت: 5/9/61    محل دفن: استهبان

كاش در لحظه‌ي پيمان سرخ عاشقان بودي و مي‌ديدي كه فرشتگان چگونه هديه‌ي متبرّك زمين را به آسمان مي‌برند؛ تحفه‌اي كه مدت زمان زيادي در نزد خاكيان نماند …

«مجيد» چهره‌اش آسماني بود، آنگاه كه چشم به دنيا گشود. پاك بود و مهربان و هميشه به ياد خدا. به ديگران سفارش مي‌كرد كه به خدا توكّل داشته باشند و آيات الهي را تلاوت كنند. كارمند جهاد بود و پركار و پرتلاش. از روحيه‌اي خوب برخوردار بود و بارها از مرز خطر گذشت و كارهاي مشكل را به جان خريد.

وي به كار بنّايي و معماري علاقه‌ي زيادي داشت و در روستا منشأ خدمات زيادي بود؛ به طوري كه در «رودبار ايج» درمانگاهي ساخت كه اكنون به نام آن جهادگر به ثبت رسيده است.

مادرش دوست داشت كه او داماد شود و قامتش را در لباس دامادي ببيند و هرگاه اين موضوع را با «مجيد» در ميان مي‌گذاشت از او چنين جواب مي‌شنيد كه: «من با خداي خود عهد كرده‌ام و بر سر عهد و پيمانم نيز خواهم ماند.»

دير زماني بود كه داغ عشق بر سينه داشت و آنگاه كه زمينه فراهم شد و جنگ شروع، فرصت را غنيمت شمرد و براي رفتن مهيّا گرديد. راهي شد، عاشق و سبكبال. او در اين راه ثابت‌قدم ماند و هرگز نلغزيد. در جبهه بسيار شجاع  بود و نترس و هنگامي كه فرمانده‌اش رو به رزمندگان كرد و گفت: «چه كسي داوطلب است، برويم اجساد شهدا را بياوريم تا خانواده‌ي آنها را از نگراني نجات دهيم.» «مجيد» از جا برخاست و بسيجي بودن را معنايي زيبا بخشيد. با فرمانده و ديگر دوستان براي انتقال پيكر مطهر شهدا راهي مي‌شود كه ناگهان در لحظه‌اي سرخ، قامت چون سروش به زمين مي‌افتد.

در اين هنگام «مجيد» از دوستانش طلب آب مي‌كند و چون برايش آب مي‌آورند، مي‌گويد: «الان سيّدي نوراني مرا سيراب كرد.» و دل به معشوق مي‌سپارد.

 

شعر شهدایی

از چهر مجيد صد خرد می خوانم

آتش زده شوکتش دل و هم جانم

دستی به دعا داشت سر هر سنگر

من منتظر کرامتش می مانم

شهيد مجيد خرد

آثار

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان