چند لحظه صبر نمایید همانا که خداوند با صابران است...

e10

پوینده راه شهدا سلام،شما میبایست وارد یا ثبت نام سایت شوید تا از اطلاعات شهدای عزیز استفاده نمایید

در صورت مغایرت اطلاعات شهید ، مراتب را از طریق فرم پایین صفحه اعلام فرمایید باسپاس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
e10

شادی روح شهید عزیز
محسن احمدپناه
صلوات

نام و نام خانوادگي:محسن احمدپناه

نام پدر:محمد صادق

تاريخ تولد:49/04/18

سن:16

استان:فارس

شهرستان:استهبان

بخش:مركزي

عضويت:بسيج

يگان:ل 33المهدي

عمليات:كربلاي 5

مدت حضور:44 روز

شغل:محصل

تحصيلات:دوم دبيرستان

مسئوليت:تك تير انداز

تعداد دفعات اعزام:1

تاريخ شهادت:65/10/22

مکان شهادت:شلمچه

نحوه ي شهادت:اصابت تركش به سر

تاريخ دفن:*****

وصیت نامه

وصيت نامه شهيد عزيز محسن احمد پناه    

 بِسْمِ رَبِّ الشُّهَدَاءِ وَالصِّديِقيِن.

«وَ لا تَحْسَبَنَّ اْلَذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اْللَّهِ اَمْواتَاً بَلْ اَحْياءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرزَقُونَ.»

       كساني راكه در راه خدا كشته مي شوند مرده مپنداريد بلكه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزي      مي طلبند. ] مي خورند[           ( قرآن كريم)

       خدمت مردم شهيد پرور مسلمان سلام عرض مي كنم و اميدوارم كه در شب جمعه مشغول دعا براي رزمندگان اسلام و امام زمان(عج) و نايب بر حقّش امام امت باشند و آن‌ها را به عنوان فردي مسلمان در جمهوري اسلامي دين خود را بر قرآن و اسلام ادا كنند و به حرف اين يگانه مرد توحيد و پيرجماران گوش فرا دهند و عمل كنند كه چيزي جز سعادت رسيدن به خدا نيست و از امت شهيد پرور مي خواهم كه در برخورد با مسايل بي تفاوت نباشد كه خطر مسلمان بي تفاوت، از كافران بيشتر است. از تمام دوستـان و آشنايان مي خواهم كـه مرا ببخشند و اگر بـدي از من ديده‌اند به خوبي خودشان مرا حلال كنند و به خوبي خودشان مرا ببخشند.

از رفيقان عزيزم مي خواهم كه راه مرا ادامه دهند و اسلحه‌ي از دست افتاده‌ي مرا به دست گيرند و به سوي دشمن نشانه روند يا اين كه در پشت جبهه به اسلام خدمت كنند تا ان شااللّه راه كربلا هر چه زودتر باز گردد] شود  [همه در فرات وضو گرفته و در كربلا نماز جماعت را به امامت روح خدا برگزار كنيم و اگر هم فرصت نيافتيم قبرش را زيارت كـنيم لااقل در آخرت از شفاعت اين امام عزيز محروم نمانيم.

اما تو اي پـدر و مـادر گرامي و برادر و خواهرم، مرا حلال كنيد و اگر خدا نصيبم كرد كه شهيد شوم براي من نگران نباشيد و هرگز براي من گريه و زاري نكنيد، مگر ادا كردن امانت گريه و زاري دارد؟ جان ما وسيله‌اي بيش نيست كه خدا به رسم امانت آن را در اختيار ما نهاده است چه بهتر كه اين امانت در راه خودش صرف شود.

 و اي مادر اگر خواستي براي من گريه كني براي علي اكبر و امام حسين(ع) گريه كن كه هيچكدام از ما، يك نخ موي او نخواهيم بود ما كه گريه نداريم. خلاصه نهايت صبر و استقامت را داشته باش كه خدا با صابران است و هر مصيبتي كه بر تو وارد شود خدا را فراموش مكن و خوشحال باش كه فرزندت در چنين راهي قدم نهاده است، راهي كه خدا و پيغمبر و امامان معصوم ما پسنديدند راهي كه تمام ملّت ايران آرزو دارند در اين راه قدم گذارند راهي كه حسين(ع) و 72 تن از ياران وفادارش طي كردند.

 در آخر دوباره از كليه‌ي دوستان و اقوام و آشنايان عاجزانه  مي خواهم كه مرا حلال كنيد و برايم طلب مغفرت نمايند. از كليه‌ي معلّمان و سروران گرامي مي خواهم مرا حلال كنند و از دانش آموزان و همكلاسي‌هايم مي خواهم كه درس را بخوانند و مواظب گروهك‌هاي منافق و انحرافي باشند كه خطرشان از كفار بيشتر است و هميشه به فكر خدا و قرآن باشند كه نام خدا آرامش بخش دل‌هاي مؤمنين است. «اَلاْ بِذكْر الْلهْ تَطمَئِن اَلقُلوبْ» 

سخن ديگري ندارم اميد است كه امت مسلمان جنگ را تا رفع فتنه از كل عالم ادامه دهند و هميشه و همه حال براي امام عزيز دعا كنيد و با صداي بلند بگوييد: خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگه دار، رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما.

 

وَ السَّلَامْ عَلَي مَنِ اتَّبَعِ اْلهُدَي

                                                                       محسن احمد پناه خوزستان 2/10/65      

زندگی نامه

يادنامه‌اي از شهيد عزيز محسن احمدپناه

نام پدر: صادق                   محل و تاريخ تولد: استهبان 1349

سن: 16 سال                      تحصيلات: دوم دبيرستان

شغل: محصّل                      وضعيت تأهل: مجرّد                     

ارگان اعزام كننده: بسيج      تاريخ اولين اعزام: 8/9/65                   

دفعات اعزام: يك بار             حضور در جبهه: 44 روز               

تاريخ شهادت: 22/10/65       محل دفن: استهبان

       بشنو قصه‌ي پرسوز آلاله‌ها را، آن‌هايي كه چون داغدار صهباي عشق بودند، مستانه در دل كوير روييدند.

«محسن» در يك روز گرم تابستان در خانواده‌اي مؤمن و زحمتكش چشم بر پاكي آسمان گشود و در آغوش پرصفاي مادر پرورش يافت. در هفت سالگي راهي مدرسه شد و از همان دوران، دستان كوچكش با مشقّت كار الفت گرفت. وي از درآمد خود براي ساختن مسجد كمك مي‌كرد و مقداري نيز به فقرا و مستضعفان مي‌داد. او لاله‌ي عاشق بود كه براي وصال خداوند حاضر به انجام هر ايثاري بود. وظيفه‌شناس بود و پرتلاش و در مغازه‌اي در نزديكي محل خود مشغول به كار بود.

او كه يك بسيجي مخلص بود، در روزهاي جنگ تحميلي؛ به پايگاه مقاومت عشق مي‌ورزيد و با ديدن جوانان شهر كه همه راهي جبهه‌هاي جنگ شده بودند سينه‌اش از غم و فراق مي‌سوخت، به همين دليل با ديگر دانش‌آموزان مدرسه پا به جبهه نهاد و چنان دل به هواي آنجا سپرد كه براي اولين بار كه كوله‌بار هجرت بست، ديگر برنگشت و به وصال نايل آمد چرا كه از دل، زنگار خودبيني را زدوده بود.

مادرش مي‌گويد: «وقتي كه محسن قصد رفتن داشت به او گفتم: عزيزم! امتحانت را بده و بعد برو.» اما او با خنده جواب داد. «امتحان در سالن جبهه برگزار مي‌شود.» به راستي كه او شاگرد ممتاز مكتب عشق بود كه استاد ازل به او نمره‌ي قبولي داد، هماني كه مدرسه‌اش سنگر عشق بود، كتابش قرآن و نهج‌البلاغه و سالن امتحانش خاكريزهاي جبهه. او با سن كم قاصدك‌هاي سرخ شهادت را در «عمليات كربلاي 5» ديده بود كه فقط يك مسير دارند. حركتشان به سمت جبهه است و مقصدشان ديار خدا.

 

 

شعر شهدایی

يا رب همه مانده ايم با جرم و گناه

محسن به پناه احمدم داد پناه

با خون سرش ز دل کبابم کرده

لُجّة خون به فاطمه (س) کرد نگاه

شهيدمحسن احمدپناه

آثار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و مستند

اطلاعاتی در این زمینه ثبت نشده است .از طریق فرم پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پوستر شهید

درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

کاربر گرامی چنانچه به این شهید عزیز علاقه مند هستید میتوانید به لیست علاقه مندی های خود اضافه نمایید

ورود سریع به سامانه

ثبت نام سریع در سامانه

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

 

پایگاه اطلاع رسانی شهدای استهبان(زیرمجموعه سایت میقات نور)  اواسط آذر ماه 99 توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله آمار دقیق و شفاف شهدای شهرستان قرآنی استهبان را با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی ، ویرایش و جداسازی آثار،زندگی نامه،وصیت نامه،تصاویر رزمندگان اسلام،فیلم مصاحبه ،چند بیت شعر این 415 شهید را بارگذاری نموده،بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده اطلاعات شهید موردنظر،اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت ،مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم،هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط،مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق فرم ارسال اطلاعات شهدا، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پرارزش در معرض دید عموم قرار دهیم،مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس،فیلم و صوت مرتبط با شهدای استهبان در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام  شهدای استهبان را بادقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد همین پایگاه می باشد.

و لازم به این نکته میباشد که تمام هزینه های این سایت شخصی میباشد  و هیچ ارگان و سازمانی دخالت در هزینه این سایت نداشته اند و لذا دوستانی که تمایل دارند می توانند در قسمت حمایت مالی از 1000 تومان تا… به این سایت کمک نمایند.

طراح و مدیر وبسایت 

حسن حیدریان